Above & Beyond - Anjunadeep 01

Progressive House | Anjunadeep | 2009

Powrót do Albumy/Kompilacje

Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Transi 22 gru 2008, 14:01

Obrazek

Label: Anjunadeep
Numer katalogowy: ?
Format: CD
Data wydania: 16.02.2009
Gatunek: Progressive House

Lista utworów:

CD1
01. 16 Bit Lolitas - Nobody Seems To Care
02. Interplay - Room Service
03. Liluca - Clear Senses
04. Komytea - 9
05. Paul Keeley - Life Aquatic
06. Jaytech - Sundance
07. Joonas Hahmo - Warm Up
08. PROFF - Deep Orange
09. Electrobios & Interplay - With You
10. Above & Beyond Pres. OceanLab - Breaking Ties (Jaytech & James Grant Mix)
11. Mat Zo - Synapse Dynamics
12. Jaytech - Metro
13. Sucker DJ's - Killer
14. Jaytech - Vela (Electrobios & Interplay Mix)

CD2
01. Komytea - Afghanistan
02. Komytea - Electro House Is Dead
03. Radiohead - Reckoner (Above & Beyond Mix)
04. 16 Bit Lolitas - Murder Weapon
05. Komytea - Professional Killers (Jerome Isma-Ae & Daniel Portman Mix)
06. Daniel Portman - Elder
07. Dinka - Civilisation
08. PROFF - Glittering Puzzle
09. Jaytech - Delta
10. Above & Beyond Pres. OceanLab - On A Good Day (16 Bit Lolitas Mix)
11. Paul Keeley - Doormatica
12. Michael Cassette - Summer (Dub)
13. Michael Cassette - Shadows Movement

W połowie lutego przyszłego roku Anjunadeep uraczy nas pierwszą kompilacją wydaną pod swoim szyldem. Płyty będą zawierać utwory już znane (np. "Murder Weapon", "Shadow Movement", "Nobody Seems To Care" czy "Breaking Ties (Jaytech & James Grant Mix)") jak i zupełnie nowe. Osobiście nie mogę się doczekać. Poprzednie dwie kompilacje wydane w Anunabeats (Volume 5 i Volume 6) na pierwszej płycie zawierały gruby materiał, którego słuchało mi się zdecydowanie lepiej niż transowych produkcji zamieszczonych na CD2. Jestem ciekaw co chłopaki z Above & Beyond zrobili z rewelacyjnym utworem Radiohead - Reckoner (mam pewne obawy szczerze mówiąc) - tak czy siak ich wersja na pewno nie przebije genialnego remixu Henry'ego Seiz'a :) A więc czekam :) Wydaniem kompilacji w Polsce zajmie się oczywiście ProLogic Music :)

Sample
http://www.anjunadeep.com/e-player/anju ... mpilation/
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez yaper 22 gru 2008, 17:47

Zapowiada się grube wydawnictwo z deepem jaki lubię najbardziej. Pół tracklisty już znana i nie mam nic przeciwko usłyszeć te wałki na tym mixie! Druga połowa zapowiada się co najmniej dobrze, także czekam z niecierpliwością :)
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez phantom 22 gru 2008, 19:08

Choć na liście kilka znanych i szanowanych marek, to mam poważne wątpilowści, że będzie to proghouse'owe wydawnictwo z definicji. Mimo to powinno być trochę ciekawych kawałków, a obecność 16 Bit Lolita's w tym towarzystwie wywołuje niezłe zdziwienie :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Jachu 22 gru 2008, 19:12

Wlasnie mialem zalozyc ten sam temat;) Jako duzy fan produkcji wychodzacych spod znaku Anjunadeep czekam z niecierpliwoscia na ta kompilacje. Kawalki nie sa do bólu ograne, wiekoszosci nie znam, co mnie bardzo cieszy. Samle brzmia obiecujaco, jesli ktos ma ochote je sprawdzic to sa na stronie:
http://www.anjunadeep.com/e-player/anju ... mpilation/
Avatar użytkownika
Jachu
 
Wiek: 38

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Stelmach 23 gru 2008, 9:29

phantom napisał(a):że będzie to proghouse'owe wydawnictwo z definicji.

Niezupełnie... rasowych progssów usłyszysz tu niewiele, bo nijak się ma ten album do Shivy, Faskila, Hassana Ramsey, Embliss, Jay Lumen, Tiger Strips czyli czołowych progresowiczów roku 2008.

Wszystkie wydawnictwa Anjuny mają tą samą wadę, że zawierają jedynie własne produkcje...no a że w Anjunie wydaje się bardzo niewiele ciekawych produkcji całość nosi się tak sobie. Numery z gatunku prog-lekki uplifting na pewno nie są esencją gatunku. Mimo wszystko ciekaw jestem bardzo nowości Komytea, którego bardzo lubię, no i oczywiście Paula Keeley'a który zachwycił mnie Run To You, A Sort of Home Coming i remixem do Sam Ball - Aperture. Fajnie że na CD 2 pojawiła sie Dinka - w mojej opinii największe odkrycie roku 2008, 16BL wiać nic nowego nie planują na początek 2009 bo to co jest na TL grane jest już od listopada. Michael Cassette'a chętnie bym wykasował bo koleś nie prezentuje nic ciekawego a wszystko jedzie na takim samym samplingu. Kiedyś pamiętam usilnie promowali go Szulc z Arminem, ale dali sobie już spokój. Jaytech - Delta nie słyszałem, więc chętnie obadam, to samo z Metro. Z tych kawałków które znam najlepsze jest Komytea - Professional Killers (Jerome Isma-Ae & Daniel Portman Mix) zresztą Jerome nigdy jeszcze mnie nie zawiódł. Electrobios & Interplay również w przeszłości wydali wiele ciekawego np. Connected, Summer Is Back więc chętnie obadam.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez phantom 23 gru 2008, 10:24

Stelmach napisał(a):Niezupełnie... rasowych progssów usłyszysz tu niewiele, bo nijak się ma ten album do Shivy, Faskila, Hassana Ramsey, Embliss, Jay Lumen, Tiger Strips czyli czołowych progresowiczów roku 2008.


phantom napisał(a):mam poważne wątpilowści, że będzie to proghouse'owe wydawnictwo z definicji

:)
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Jachu 23 gru 2008, 12:05

Stelmach napisał(a):Michael Cassette'a chętnie bym wykasował bo koleś nie prezentuje nic ciekawego a wszystko jedzie na takim samym samplingu. Kiedyś pamiętam usilnie promowali go Szulc z Arminem, ale dali sobie już spokój.

Stelmach napisał(a): Mimo wszystko ciekaw jestem bardzo nowości Komytea, którego bardzo lubię

Michael Cassette i Komytea to Ci sami... panowie:) Ich jest dwoch - niejaki Matti i Erkka. Swoja droga niezle sie oni naprodukowali - na kompilacji pojawi sie az 6 kawalkow, w ktorych maczali swoje palce.
Stelmach, a sprawdzales Paul Keeley - A sort of homecoming (Michael Cassette remix) ? Wedlug mnie produkcja sto razy lepsza od oryginalu.
Avatar użytkownika
Jachu
 
Wiek: 38

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Stelmach 23 gru 2008, 14:03

Jachu napisał(a):Michael Cassette i Komytea to Ci sami... panowie:)

Widocznie Cassette zarezerwował sobie to charakterystyczne brzmienie z poprzeciąganymi samplami a Komytea trzaska typowe plumkacze. W życiu bym nie pomyślał że chodzi o tych samych producentów.

Jachu napisał(a):Stelmach, a sprawdzales Paul Keeley - A sort of homecoming (Michael Cassette remix) ? Wedlug mnie produkcja sto razy lepsza od oryginalu.

Pewno! Znam numer na pamięć, w końcu jest na Hisham Zahran - Year Mix 2008 w osobnym topicu :-) Znajdziesz tam też Komytea - Professional Killers tyle że w oryginale.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Rapture 23 gru 2008, 14:11

Stelmach napisał(a):Jay Lumen

Chyba Ci sie pomylilo z Lumenem z 2006 - 2007 bo w 2008 bardziej dazyl w strone Anjunadeep'owych brzmien wlasnie (zreszta wydal tam jedna ze swoich produkcji "Calypso") a obecnie ulegl modzie na elominimalowe brzmienia niestety (podobnie jak Tiger Stripes). Towarzystwo 16 Bit Lolitas tez nie dziwi, bardziej juz fakt umieszczenia sredniaka jakim jest Murder Weapon (bo jak inaczej to okreslic zestawiajac z "Sedna", "Diesel Beef" czy "Good Voodoo"). Co do gatunku to progressive house bardziej tu pasuje niz progressive trance albo trance, no ale, ze dla niektorych prog house to tylko mroczne brzmienia a'la Moshic, Echotek czy Haverlik to juz inna sprawa. A kompilka zapowiada sie bardzo zacnie, mam nadzieje na duzo dobrych bujajacych numerow :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez phantom 23 gru 2008, 16:05

Rapture napisał(a):no ale, ze dla niektorych prog house to tylko mroczne brzmienia a'la Moshic, Echotek czy Haverlik to juz inna sprawa

Nie, tylko czy z drugiej strony musi być to zaraz zamaskowany plumkający uplifting na niższym bpm? Zresztą z oceną końcową poczekam do wydania :). Zaś gdybym wymienionego Moshica i jego twórczość wziął za punkt odniesienia, to zakwestionowałbym chyba progressive house sam w sobie, bo gdy on zaczynał karierę, to prog house już ewidentnie schodził ze sceny.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Innerlife 24 gru 2008, 9:30

zapowiadaja sie dobre progi :]
TRANCE MUSIC IS AN EMOTION - YOU MUST FEEL IT
Innerlife
 
Wiek: 34

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Jachu 19 sty 2009, 20:09

Anjunadeep 01 - Preview Podcast
http://www.youtube.com/watch?v=6NN-Q3kHg7Y

...tak gdyby ktos chcial sobie posluchac 30 minutowy preview:)
Avatar użytkownika
Jachu
 
Wiek: 38

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez d3cK 27 sty 2009, 13:50

Ten album to kolejny z serii "must have" :))
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Rapture 09 lut 2009, 14:44

Sluchal juz ktos fulla?

Pierwsza plyta to porazka, do "With You" leci taka zamula, ze polecam sluchanie tego na kiblu by sie nie stresowac zbytnio :D Pozniej juz fajne numery ale tez bez ladu i skladu to zmiksowane. Druga plyta jest juz na szczescie ok, wszystko juz fajnie spasowane i trzyma klimat, fajnie Abołwom udal sie remix do "Reckoner".

Na obecna chwile to daje tak 6,5 - 7/10 bo zadna mega rewelacja. IMO lepiej sobie poszukac jakichs setow od Add2Basket, Darin Epsilon czy Steve'a Portera a nie ograniczac sie "bo to przeciez Anjuna". Ale zapoznac sie i tak warto :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Kasper 09 lut 2009, 16:18

Rapture napisał(a):Sluchal juz ktos fulla?

Pierwsza plyta to porazka, do "With You" leci taka zamula, ze polecam sluchanie tego na kiblu by sie nie stresowac zbytnio :D Pozniej juz fajne numery ale tez bez ladu i skladu to zmiksowane. Druga plyta jest juz na szczescie ok, wszystko juz fajnie spasowane i trzyma klimat, fajnie Abołwom udal sie remix do "Reckoner".

Na obecna chwile to daje tak 6,5 - 7/10 bo zadna mega rewelacja. IMO lepiej sobie poszukac jakichs setow od Add2Basket, Darin Epsilon czy Steve'a Portera a nie ograniczac sie "bo to przeciez Anjuna". Ale zapoznac sie i tak warto :)


Od dawna wiadomo, że Anjunadeep to zamuła straszna, gdzie te czasy co wychodził Larry Mountain 54, Need For Cogniton, Lital, Small Step On The Other Side?
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez michal 01 mar 2009, 18:24

Rapture napisał(a):Pierwsza plyta to porazka, do "With You" leci taka zamula, ze polecam sluchanie tego na kiblu by sie nie stresowac zbytnio :D Pozniej juz fajne numery ale tez bez ladu i skladu to zmiksowane. Druga plyta jest juz na szczescie ok, wszystko juz fajnie spasowane i trzyma klimat, fajnie Abołwom udal sie remix do "Reckoner".


Dla mnie jest odwrotnie. Pierwsza płyta spoko, dzięki 'With You' i 'Metro' Jaytecha. A że jestem zupełnie poza orbitą tych najnowszych trendów w progressive, to mi się bardzo podoba - oprócz Komytea - 9, i kiczowatego 'Sundance'. Druga płyta zabiła mnie już na początku 'electro house is dead', i radiohead. Nie mój klimat...
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez yaper 07 mar 2009, 10:08

Wysłuchałem i jak do tej pory jest to najlepsza tegoroczna kompilacja! Niesamowity dobór wałków, muzyka trzyma w napięciu i wywołuje uśmiech na twarzy od początku do samiuśkiego końca! Uwielbiam ten radosny klimat i deepowe zacięcie od przedstawicieli Anjunadeep. Świetny start zarówno pierwszej jak i drugiej płyty: "Nobody Seems To Care" to świetna propozycja od 16BL, absolutny monster w swoim gatunku, a "Afghanistan" to Komytea w najlepszym wydaniu -- miażdży! Świetne propozycje od Interplay, PROFF, Paul Keeley, Jaytech, Michael Cassette, Mat Zo oraz udany remix Above & Beyond do "Reckoner" - z początku mi się nie podobał, ale stopniowo zyskał moją sympatię - na klasę ten wał! Obie CD mają klimat, ciężko mi wskazać faworyta.

Namawiam do zapoznania się z materiałem od wymiataczy z Anjunadeep!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez Rapture 07 mar 2009, 14:53

yaper napisał(a):Świetny start zarówno pierwszej jak i drugiej płyty: "Nobody Seems To Care" to świetna propozycja od 16BL, absolutny monster w swoim gatunku

No prosze Cie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez yaper 07 mar 2009, 15:30

Rapture napisał(a):
yaper napisał(a):Świetny start zarówno pierwszej jak i drugiej płyty: "Nobody Seems To Care" to świetna propozycja od 16BL, absolutny monster w swoim gatunku

No prosze Cie...


Moje zdanie :] Kapitalna linia basowa, leniwe tempo, hipnotyzujący wokal - atmosfera znana ze wcześniejszych produkcji 16BL została należycie zachowana, może i partie wokalne to u tego duo nowum, ale nie wyszło im to bynajmniej na szkodę. Jeśli masz odmienne zdanie, to szanuję je, ale zarazem się z nim nie zgadzam. Tyle.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Above & Beyond - Anjunadeep 01

Postprzez sector 07 mar 2009, 15:34

Rapture napisał(a):No prosze Cie...

Panie daj Pan spokoj :objection:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Następna strona

Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron