Soliquid - Transportation (CD, Album) 2009

Progressive House, Tech House, Trance

Powrót do Albumy/Kompilacje

Soliquid - Transportation (CD, Album) 2009

Postprzez Zielona 04 kwi 2009, 15:39

Pierwszy album wegierskiego producenta Dávida Biczóka grajacego progressive house/trance. Alum wydany w angielskim labelu Baroque Records 02.03.2009 r. a na nim 11 trakow.
Poczynaniom Soliquida przygladam sie od jakiegos czasu i smialo moge stwierdzic , iz na obecna chwile jest to jeden z lepszych producentow w mojej opinii. Album Transportation potwierdza pomyslowosc i nienaganny klimat towarzyszacy zamieszczonym na tym ze albumie numerom.
Przy okazji producent jak zwykle zaskakuje doborem brzmienia jakie mozna uslyszec w poszczegolnych juz trackach (caly czas majac w pamieci numery wydane w 2008 roku - gdzie chocby Amen 999, caly relek Defribrillator czy Iboya / Magnolia).
Na wspomniany juz albumie spora mieszanka stylowa house - trance oparta przede wszystkim na progressywnych brzmieniach z domieszkami tech , deep, minimal , psychodelic. Na szczegolna uwage zasluguje tytulowy kawalek z albumu : Transportation, przedsmak albumu w formie Reversible wydanego wczesniej na vinylu , Irreversible - oparty na tym samym motywie co Reversible ale zrobiony na inny sposob, najbardziej delikatny i melodyjny track na albumie to z pewnoscia No Land No Sky, wspomniec nalezalo by rowniez o ciekawych brzmieniowo : After The Age Of Waste, Mosquito czy The Mermaid - jedne z perelek na tym albumie. Podsumowujac polecam sprawdzic owy album , ktory zreszta oceniam na bardzo dobry majac na uwadze 9 z 11 trackow bo w sumie tylko dwa mi nie przypadly do gustu.

Tracklist:

01. Irreversible 05:54
02. After The Age Of Waste 08:44
03. Minimal Symphony 08:08
04. Mosquito 08:48
05. Shibuya 08:21
06. The Mermaid 09:17
07. Beaver In My Nose 05:45
08. Gold Wobbler 08:47
09. No Land No Sky 04:02
10. Reversible 08:23
11. Transportation 03:27
TOP 10 2009:
Marcus Schossow - A New Beginning
AMB - Lil (Original Mix)
Andre Lodemann - Vehemence Of Silence (Motor City Drum Ensemble Perspective)
Mathew Jonson - When love feels like crying
KhoMha - Gritty Roar
Marc Romboy & Stephan Bodzin - Phobos (Original Mix)
Moby - Mistake (Funkagenda Remix)
Jonas Steur - Drifting Sand
Deadmau5 – Strobe
Reflekt – Need To Feel Loved (Adam K & Soha Vocal Mix)
Avatar użytkownika
Zielona
 
Wiek: 42
Skąd: ślask

Re: Soliquid - Transportation (CD, Album) 2009

Postprzez Stelmach 04 kwi 2009, 16:05

Bardzo zgrabny album, oscylujących w nurtach progressive/chill. Znajdziecie tutaj wiele Moshic'owo - Kintarowych pomysłów. Przyjemnie płynie sobie After The Age Of Waste, podobnie bardzo dobre Minimal Symphony, powolno-swawolne Shibuya, a zdecydowanie najlepsze Gold Wobbler z gniotącym pozaciąganym sampelkiem :) Posłuchać nie zaszkodzi.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Soliquid - Transportation (CD, Album) 2009

Postprzez paauli_83 07 kwi 2009, 11:43

Na ten album, swego czasu czekałam spory czas...typowo w stylu Biczóka, który przyzwyczaił nas do niesamowicie 'wkręcających' klimatów, numerem 'Minimal Symphony' podbił moje serce, a 'Transportation' podbił całkowicie...a z kolega powyżej bym polemizowała..o podobnym stylu do Kintara, tudziez 'Mosznego' mi nie pachnie ich stylem..

pzdr. :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Soliquid - Transportation (CD, Album) 2009

Postprzez Transi 07 kwi 2009, 12:37

Ja również nie widzę podobieństwa z twórczością Moshica czy też Kintara. Ogólnie album mi się nie spodobał.

PS. Pauli, siemanko! :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Soliquid - Transportation (CD, Album) 2009

Postprzez paauli_83 07 kwi 2009, 13:27

witam :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron