Planisphere - Cyborganic

Trance/Progressive Breaks | Green Martian/Bonzai | 2009

Powrót do Albumy/Kompilacje

Planisphere - Cyborganic

Postprzez Transi 12 kwi 2009, 8:54

Obrazek

Label: Green Martian/Bonzai
Numer katalogowy: ?
Format: Mp3
Data wydania: 21.04.2009
Gatunek: Trance/Progressive Trance/Breaks

Lista utworów:

01. Cyborganic
02. Little Green Dwarf
03. Jarresque
04. Cloudmaker (featuring Kevin Vega)
05. Centaure
06. Space Trash
07. Timestop

Jeszcze kilka dni i pojawi się długo oczekiwana (przynajmniej przeze mnie) mini LP od PLanisphere (jeden z projektów Laurenta Veronneza). Zawierać będzie 7 nowych utworów a także 4 remixy (m.in. dla Bjoerna Smalla, DPP, Alexa Coollooka oraz Toby'ego Sharka. Tytułowy utwór jest po prostu fenomenalny. Do tego ogromne pochwały należą się Laurentowi za "Jarresque", "Cebtaure" oraz "Little Green Dwarf". Słucha się tego BARDZO przyjemnie. Kto zna i lubi poprzednie albumy spod tego aliasu ("Solarism" oraz "Solarized") będzie na pewno zadowolony :) Laurent to jeden z tych artystów, którzy ciągle zaskakują nowymi pomysłami. Jeszcze się na nim nie zawiodłem. Gość nie podąża za trendami - po prostu robi swoje. Dla mnie jest geniuszem. Zachęcam do zapoznania się z preview na youtube (link poniżej).

Sample: http://www.youtube.com/djairwave
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Planisphere - Cyborganic

Postprzez d3cK 12 kwi 2009, 10:15

na przedsłuchu album prezentuje się smakowicie i klimatycznie, zwłaszcza cyberorganic, Cloudmaker. zobaczymy jak będzie się słuchało całości:)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Planisphere - Cyborganic

Postprzez Neuro 12 kwi 2009, 10:26

Cały album jest dobry jednak w szczególności spodobały się mnie utwory Cloudmaker
oraz Centaure. Plus za melodie i klimat. Laurent mnie nie zawiódł, czekam na LP z niecierpliwością.
Avatar użytkownika
Neuro
 
Wiek: 36
Skąd: Prabuty

Re: Planisphere - Cyborganic

Postprzez Stelmach 13 kwi 2009, 7:53

Transi napisał(a):Kto zna i lubi poprzednie albumy spod tego aliasu ("Solarism" oraz "Solarized") będzie na pewno zadowolony :)

Owszem te kawałki były przedniej marki. Biorę się z miejsca za odsłuch. Wesołych Świąt ;-)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Planisphere - Cyborganic

Postprzez Sisiek 25 kwi 2009, 20:24

Album od Planisphere jak zwykle mistrzowski. Brejkowe dreamowe podkłady, progresywno trancowe zabarwienie. Każdy wałek "soczysty" z barwnym brzmieniem. Ciekawe melodie, motywy i pomysły. Gorąco polecam. Najbardziej do gustu przypadł mi na razie Centaure. Przygotowane remixy, których Transi nie wymienił w TLce stricte progresywne i również na wysokim poziomie :) No ale cóż Airwave to klasa sama w sobie :) Oby więcej takich wydawnictw.

Poniżej uzupełniam TLkę:

1. Planisphere - Cyborganic 8:35
2. Planisphere - Little Green Dwarf 8:09
3. Planisphere - Jarresque 6:01
4. Planisphere - Centaure 7:15
5. Planisphere Feat Kevin Vega - Cloudmaker 9:09
6. Planisphere - Space Trash 9:45
7. Planisphere - Timestop 5:57
8. Bjrn Small - Tinku (Planisphere Remix) 8:38
9. DPP - Conundrum (Planisphere Remix) 7:44
10.Toby Shark - Prolight (Planisphere Remix) 9:45
11.Alex Coollook - Define Real (Planisphere 7:34
Remix)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Planisphere - Cyborganic

Postprzez TBk2000 27 kwi 2009, 2:32

Mnie ostatnio bardziej podchodzi to co Laurent wydaje pod Planisphere niz Airwave, ale nie zmiena to faktu, iz jest to jeden z tych niewielu juz artystow, ktorzy ciagle trzymaja wysoki poziom i z niego nie schodza, robiac muzyke w swoim niezmiennym i charakterystycznym dla siebie stylu. I po tym mozna poznac prawdziwy talent, a pierdzielenie o ewolucji muzyki i "nowych" na nia pomyslach mozna zostawic tym, ktorzy jako dobrzy producenci juz dawno sie skonczyli.

A wracajac do albumu, zeby sie nie rozpisywac niewiadomo jak i ile, w jednym krotkim zdaniu streszcze go po prostu, iz jest rewelacyjny. Nie mam swoich ulubionych numerow, bo wszystkie idealnie wpasowaly sie w moje oczekiwania. Przesluchalem plyte juz kilka razy i nie sposob sie przy niej nudzic. Zreszta muzyka progresywna jakos wolniej potrafi sie czlowiekowi znudzic, a o niektorych wydawnictwach mozna powiedziec, ze nie nudza sie nigdy, czego powiedziec nie mozna juz o dzisiejszym trensie, ktory stal sie muzyka sezonowa. Co mozna wiecej dodac. Polecac go, polecal nie bede, bo to tak jakby kinomaniakowi rekomendowac filmy Lyncha. Ten album po prostu trzeba miec.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Planisphere - Cyborganic

Postprzez bts 27 kwi 2009, 10:14

Geniusz! :D
Przetestowane podczas wczorajszego spaceru po Warszawie. Po pierwszym odsłuchu szczególnie wpadły mi w ucho Cyborganic i Cloudmaker. Natomiast z remiksów tylko stare, dobre Conundrum warte znalezienia się na wydaniu.

Edit:
Chyba pod koniec spaceru słońce lekko mnie przygrzało, bo przesłuchałem remiksy raz jeszcze i stwierdzam, że wszystkie są w porządku :D
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Planisphere - Cyborganic

Postprzez artur 28 kwi 2009, 19:14

Oprócz tych o których panowie już wspominali , smaczne dla mnie jest również Jarresque, melodia pikna : )

Nie wiedziałem że Panisphere to Airwave. Szacuken dla zioma :D
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron