Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

friskyRadio

Powrót do Sety

Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Transi 29 sty 2010, 8:39

Obrazek

Najnowszy epizod audycji Ritual Sounds. W tym miesiącu Rasti ponownie solo. Kawał solidnego grania. Warto sprawdzić!

Tracklista:
01. Michael & Levan featuring Stiven Rivic - Invisible Children (Hypnotic Duo Remix)
02. Mfai - Geb (Hypnotic Duo Remix)
03. Hypnotic Duo - Eeeah (Original Mix)
04. Shane - Late Night Flight (Michael & Levan featuring Stiven Rivic Remix)
05. Ozgur Ozkan - Wait And Wonder (Relaunch Remix)
06. Soulfinder - Southside (Original Mix)
07. Metadeko - Talk (Original Mix)
08. Diego Mongelos - Groove Abduction (Original Mix)
09. Alex M.O.R.P.H. featuring Ana Criado - Sunset Boulevard (Ilya Maluyev Sunset Dub Mix)
10. Ozgur Ozkan - Istanbul Twilight (Original Mix)
11. Roy Malakian - Solitary SOldier (Original Mix)
12. Dynamic Illusion - Waiting For Sunrise (Ivan Nikusev & Wav-E Remix)
13. Alex M.O.R.P.H. featuring Ana Criado - Sunset Boulevard (Ilya Maluyev Remix)
14. Haldolium - Last Dance (Andre Absolut Remix)
15. Ozgur Ozkan - Istanbul Twilight (Domased Electronica Remix)
16. Starcase - Hopeless (Original Mix)
17. Antix - Red Robin (Kasey Taylor Remix)
18. Starcase - Undecided (Original Mix)

1. uploaded.to
2. Deposit Files
3. Rapidshare.com
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez RomuS 05 lut 2010, 18:19

Również potężna dawna interesujących brzmień, począwszy od 01. Michael & Levan featuring Stiven Rivic - Invisible Children (Hypnotic Duo Remix) a później to już poleciało, Ozgur pozamiatał, Alex w świetnych remiksach. Głowa mała co się przez te 120 bez sekundy działo. Gorące dziękuję... a z drugiej strony zaś tyle materiału, a skąd na to kasę brać :D
Avatar użytkownika
RomuS
 
Wiek: 38
Skąd: Bieruń /k. Katowic

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Rapture 07 lut 2010, 15:47

Poza kilkoma numerami to solidnie sie wynudzilem przy tym secie. Coraz mniej mnie pociaga obecna forma muzyki progressive, ze o progressive breaks to juz nie wspomne. Wiekszosc artystow chyba zapomniala, ze w tym gatunku tez moze (a nawet powinno) pojawic sie przyslowiowe pierdolniecie i powstaja albo jakies melodyjne plytkie popierdolki z perkusja zlozona w 5 minut (wiekszosc obecnych brejkowych numerow), utwory typu "walne etniczny wokalik na tym samym bicie od 6 lat" (Moshic) i inne tego typu wynalazki, ktore obecnie definiowane sa jako progressive. Caly czas te same sample, zero jakiejs inwencji, zero rozpedu, mocnej stopy, wybitych werblow, mrocznego, tlustego bassu, ktory sprawialby, ze w klubie muzyka wgniatalaby ludzi w podloge. Cale szczescie, ze jeszcze zostalo mi duzo starych utworow z lat 2002 - 2006 do ogarniecia, tylko zaczynam sie bac co bedzie jak juz ogarne wszystko :D No ale moze wtedy progressive wroci w swojej dawnej formie. Oby.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Sagi 07 lut 2010, 15:54

hehe synek idz na grzyby lepiej :) a nie pisz z taka agresja o muzyce ktorej jak widac po prostu nie rozumiesz..wgniotlo to chyba tobie cos na glowe..pierdolniecie mowisz..no to by sie zgadzalo
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Rapture 07 lut 2010, 16:05

Sagi napisał(a):hehe synek idz na grzyby lepiej a nie pisz z taka agresja o muzyce ktorej jak widac po prostu nie rozumiesz..wgniotlo to chyba tobie cos na glowe..pierdolniecie mowisz..no to by sie zgadzalo

Z tym niezrozumieniem to widze grubo dowaliles :D Akurat ze zrozumieniem progresu nie mam wiekszego problemu, bo slucham go od kilku dobrych lat, wiec mam jakas skale porownania. Radze zapoznac sie z produkcjami od Chrisa Micali, Sultan & Tonedepth,G-Pal, Luke Chable albo setami Tomasa Haverlik'a z lat 2005 - 2006 a potem dopiero sugerowac, ze w dupie wiem i gowno widzialem a przed wszystkim na jakiej podstawie wyrobilem swoja opinie. A z grzybami to dziekuje za sugestie bo na dobrym tripie bym sie pewnie mniej wynudzil niz przy powyzszym secie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Sagi 07 lut 2010, 16:24

no to skoro sie znasz to wiesz ze w progach chodzi o przekaz a nie o to ze ma to byc groovi trendi najsi seksi pleksi i inne takie z pierdolnieciem (od tego masz minimale, tech housy itd ktore opieraja sie tylko na tym praktycznie, basik wio i jest dobra zabawa bo jest pierdolniecie)...to ze lubiles styl paru tworcow nie znaczy ze znales caly prog (a raczej istote progresow)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Rapture 07 lut 2010, 16:46

Akurat tworcy, ktorych wymienilem diametralnie roznili sie stylistyka jaka prezentowali w swojej muzyce. Micali mocno hałsowal, Chable wrzucal brejkowe momenty itd.Muzyka roznila sie od siebie. A co do przekazu - owszem, jednak dla mnie progressive jest muzyka, ktora najlepiej laczy ow przekaz z klubowoscia (bo mimo wszystko progressive jest muzyka klubowa). Jak chce samego przekazu to od tego mam ambient. Ten swoja droga w progach tez zostal znacznie splycony, bo udzielila sie tej muzyce moda na korzystanie przez tworcow z tych samych sampli (ktora notabene niekoniecznie nadaja sie akurat do muzyki progresywnej), coraz mniej jest oryginalnych, charakterystycznych pomyslow, dzwiekow itd. Z setami niewiele lepiej - set progresywny MUSI byc pod klimat, ma byc podroza, ma byc jak rozpedzony pociag muzycznych pejzazow a nie zlepkiem promosow autorstwa swojego i swoich ziomkow. (tu na szczescie Rasti nie ma takich problemow ale dobor numerow i ich jakosc zadecydowal o moim osadzie)

Nie o mowie, ze ktos ma takiej muzyki nie sluchac skoro mi sie podoba. Ale mi po prostu przeszkadza roznica pomiedzy obecnym trendami i powyzszym materialem a np.


- ciary i w dodatku pierwszy utwor przy ktorym bawilem sie w klubie.

Tyle offtopowania ode mnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Sagi 07 lut 2010, 17:05

ok ale zauwaz ze rasti gral set radiowy...w klubach i tak wiadomo ze gra sie ciut inaczej i dobiera bardziej bounsujace rzeczy (ale przy tym dalej zachowujace przekaz co bardzo wazne), co nie zmienia faktu ze dla mnie i wielu moich znajomych idealem by bylo jakby w klubach nie trzeba bylo isc ludziom na reke i zapodawac im kawalki z grooove i bounsujacym basem, bo bez niego nie umieli by sie bawic no lol...do dobrej i glebokiej muzyki idzie sie zawsze bawic a ze niestety w tym kraju tego ludzie nie czuja to jest jak mowisz ze prog to tez klubowa muza i musi byc pierdolniecie heh, cale szczescie sa tacy ludzie jak Moshic (ktorego tak zgnoiles, totalnie wypisujac o nim bzdury) ktorzy robia swoje (cale szczescie!) nie patrzac na to czy jest bouns czy nie czy jest groove czy nie i co najlepsze o dziwo ludzie sie do niego bawia :]
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Transi 07 lut 2010, 17:56

Rapture? Szukając pierdolnięcia w muzyce przerzuciłeś się na nu-disco? Bez komentarza gościu :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez Rapture 07 lut 2010, 20:03

Transi napisał(a):Rapture? Szukając pierdolnięcia w muzyce przerzuciłeś się na nu-disco? Bez komentarza gościu

Nie przerzucilem sie. Nie mam problemu ze sluchaniem dwoch tak odmiennych gatunkow. Wszystko zalezy od humoru i nastroju na dana muzyke.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Rasti Tkac - Ritual Sounds [27-01-2010]

Postprzez djin 18 lut 2010, 2:05

Transi napisał(a):13. Alex M.O.R.P.H. featuring Ana Criado - Sunset Boulevard (Ilya Maluyev Remix)
14. Haldolium - Last Dance (Andre Absolut Remix)
15. Ozgur Ozkan - Istanbul Twilight (Domased Electronica Remix)

bardzo spodobała mi się ta część ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
djin
wlądca orientu
 
Wiek: 41
Skąd: Kołobrzeg/Szczecin


Powrót do Sety

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości