Fritz Kalkbrenner - Was Right Been Wrong / Blackmail / Wingman

house, tech house, downtempo / Baalsaal / 2009

Powrót do House

Fritz Kalkbrenner - Was Right Been Wrong / Blackmail / Wingman

Postprzez phantom 11 wrz 2009, 21:43

Lista utworów:

01 Was Right Been Wrong
02 Blackmail
03 Wingman

Kilka miesięcy temu myślałem, że współpraca braci Kalkbrennerów w ramach "Sky and Sand" miała charakter wyjątkowy, a o Fritzu już pewnie nie usłyszymy. Latem jednak pojawiło się mniej udane "A New Day", gdzie również udzielał się wokalnie, natomiast na początku września - nowa EP-ka, także z utworami instrumentalnymi. Trudno mi powiedzieć, czy to gospelowa barwa głosu, czy może zmęczenie granym wszędzie "Sky and Sand", ale w żadnym z następnych kawałków wokal Fritza Kalkbrennera nie brzmiał już tak dobrze. "Was Right Been Wrong" wydaje mi się przez to banalne, ale to właściwie nie ono zwróciło moją uwagę, a "Wingman", które tydzień temu usłyszałem przypadkiem w Chilli Zet. Stonowane nagranie z gitarowym motywem przewodnim przypomina "Boogie No More" Dorfmeistera, niedawno odświeżone w secie Warrena. Dobrze prezentuje się także "Blackmail", podobnie nienachalny i ułożony w estetyce oraz na samplach Paula Kalkbrennera. Być może po prostu podrzucił Fritzowi materiał, który nie zmieścił się na "Berlin Calling" :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Powrót do House

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron