Seb Dhajje - Constanza

Progressive, Deep House | Stripped Recordings | 2010

Powrót do House

Seb Dhajje - Constanza

Postprzez cinek 05 cze 2010, 19:14

Obrazek

Wydano: 18.03.2010
Label: Stripped Recordings
Gatunek: Progressive, Deep House

Lista numerów:
01. Constanza
02. Raining Day
03. White Room
04. In 1975

Pierwsza EP od Seba. Na niej same rewelacyjne tjuny. Na gościa natknąłem się grubo przed tym wydaniem. Dziś jest supportowany przez największe tuzy elektroniki jak Sasha, Dubfire czy Way Out West jak w przypadku tej EPy. Wcześniej dwa jego nagrania ukazały się na kompilacjach też rodem ze Stripped promujących nowe twarze w świecie muzyki. Świetne nagrania, warto się zapoznać. W międzyczasie skomponował remiks do Royksopp - Tricky Tricky, który był grany przez takie nazwiska jak Hernan Cattaneo, Sasha, Dave Dresden, Anthony Pappa, Henry Saiz, Simon & Shaker, Laurent Garnier, Dave Seaman, Above & Beyond, Tiesto czy Nick Warren chociaż mi osobiście nie do końca podeszła ta interpretacja (utwór jest do ściągnięcia za darmo jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany). Nick Warren czyli połowa składu Way Out West dopilnował nawet aby Dhajje spróbował swoich sił przy remiksie "Bodymotion" z ich najnowszego albumu "We Love Machines". Wyszło nadzwyczajnie :D

Przede wszystkim bierze mnie w jego kompozycjach klimat. To jest to na co się w jego numerach stawia. Poza tym utwory tworzone przez Seba generalnie nie czerpią wiele z modnych patentów. Rzekłbym nawet, że nagrania są nieco szorstkie a wszystkie utrzymane w stylu, który Seb na pewno posiada patrząc przekrojowo na jego dotychczasową twórczość. Styl o który mi chodzi najlepiej przedstawiają Raining Day (mój faworyt) i Constanza.

Miejcie na niego oko ;)

Sample:

Constanza
Raining Day
White Room
In 1975

na dokładkę Smoothie :D
Smoothie
i remiks Bodymotion
Bodymotion
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Seb Dhajje - Constanza

Postprzez tomson 02 lip 2010, 10:48

hey ho, niedawno natknąłem się na tą ep'ę i muszę przyznać że dawno nic mnie tak nie poruszyło. Uwielbiam tego gościa i już od jakiegoś czasu śledzę jego poczynania, robi dużo dobrego zamieszania :). Mój faworyt to tytułowy utwór, ale i pozostałe dwa dają radę, najbardziej podoba mi się w raining day ten odgłos saksofonu, czy co to jest, nadaje bardzo fajny klimat starszych utworów. Oby więcej takich produkcji w tym roku :).
.
Avatar użytkownika
tomson
 
Wiek: 35
Skąd: tarnobrzeg/lublin


Powrót do House

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości