Robbie Muir - Body Rock

Mixmag Tune Of The Month

Powrót do House

Robbie Muir - Body Rock

Postprzez Stelmach 26 lut 2011, 21:28

Lekki, zwiewny i house'owy, wręcz plażowo-słoneczny, z funky vocalem prawie jak od Davida Guetty czy starego Davida Morales'a, 'Body Rock' przebojem wdarł się na muzyczną scenę już na początku 2011 roku.

Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii i recenzji na temat tego kawałka. Robbie Muir - 'Body Rock' z Tidy Records pomimo że został wydany niespełna miesiąc temu będzie z pewnością plasował się w czołówce roku a swoim uniwersalnym brzmieniem już sprawił, że zainteresowali się nim wykonawcy z przeróżnych gatunków muzycznych. Obserwując tracklisty rozmawitych DJ'ów dostrzegam, że pojawia się na nich bez względu na prezentowany styl i klasę grania. Mnie osobiście jakoś nie przekonał, choć zdając sobie sprawę że promuje go Tidy czołowy label z Wysp, można być pewnym że będzie to produkt z najwyższej półki.



Więcej: http://www.tidy.com/ev/tidy.asp

Produkcja zdążyła być okrzyknięta Mixmag Tune Of The Month i Tidy's biggest release yet in 2011.
Body Rock sees new talent Robbie Muir provide what is undoubtedly one of the most creative and inspirational Hard House anthems released onto the scene in recent years!
Dużo w tym przesady, ale z uwagi na uniwersalność brzmienia warto docenić ten numer. W ubiegłym roku podobne recenzje zbierał Paul Maddox - Endangered i Karim - Love, choć były produkcją z totalnie innej bajki.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Robbie Muir - Body Rock

Postprzez igorex 11 mar 2011, 1:07

''Lekki, zwiewny i house'owy''

inaczej wyobrazam sobie lekki zwiewny house. to musi byc jakas tandetna odmiana która kojarzy mi sie z viva ,ta melodia to raz a dwa gdzie house ma takie tempo.
igorex
 
Wiek: 44

Re: Robbie Muir - Body Rock

Postprzez phantom 11 mar 2011, 10:08

Bo tam zabrakło "euro" z przodu :). Typowo imprezowy kawałek, ale klawisze wciąż kiczowate.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Robbie Muir - Body Rock

Postprzez peterhol9 11 mar 2011, 22:51

ech..ktoś wyrzucił mój post :) No nic... to w innych słowach. Powyższy numer to nic innego jak najnormalniejsza na świecie (wspomniana wyżej u igorexa) viva. Guetta to przy tym mistrz..
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Robbie Muir - Body Rock

Postprzez Stelmach 13 mar 2011, 23:00

Pierwsze słyszę żeby na vivie leciały tym podobne utwory z klimatów UK? Kto niezbyt kojarzy gatunek jakim jest hard house, dodam że akurat w tym przypadku mamy do czynienia z dość nowym pojęciem jakim jest synthetic electro, które coraz częściej występuje nie tylko w wyspiarskich produkcjach i najogólniej rzecz pojmując przejawia z lekka wygładzone brzmienia z porównaniu z typowym rolandowym acid i ma więcej melodyjnych padów. Numer zyskał na popularności głównie dzięki uniwersalnemu brzmieniu które pozwala łączyć go dowolnie z house, jego twardszymi odmianami, hard dance, itp. To coś a la A*S*Y*S - Bassturbation czy Klick Klack, Alex Kidd - Stalker, Marzz - Ultradense, Organ Donors - Moogerfogin, etc. Również pomimo wielu konkurentów, przebił się do Mixmag Tune Of The Month co akurat w tym przypadku pozwala zwrócić na niego większą uwagę.

Nie jestem jakimś wielkim fanem Body Rock ale jak już mowa o uniwersalnym wydaniu to akurat chowa się przy ubiegłorocznym Paul Maddox - Endangered które jest klasą samą w sobie i kapitalnym połączeniem electro, house, domieszki progressive i osadzone na świetnym kwaśnym bassline: http://soundcloud.com/tidy-trax/paul-maddox-endangered
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Robbie Muir - Body Rock

Postprzez igorex 15 mar 2011, 9:03

Stelmach numer ktory wkleiles Paul Maddox - Endangered słysze pierwszy raz. Break od 2.33 jest nie przeciętny wokal też swietny ale ten kwas ktory wchodzi juz chwile pozniej nie podoba mi sie .uwazam ze to troche dziwne polaczenie, moze dlatego ze nie ''siedze'' w takich odmianach tej muzyki.
igorex
 
Wiek: 44

Re: Robbie Muir - Body Rock

Postprzez Stelmach 17 mar 2011, 1:06

Hard house jest dla mnie bardzo odkrywczym gatunkiem właśnie dlatego, że łączy w sobie tyle różnorodnych dźwięków. Co do Paula Maddoxa to gość specjalizuje się właśnie w progresywno-acidowych klimatach. Świetny jego numer to też Stranger Things i Anomaly (podobieństw ze "starym" Schulzem pokazywać placem chyba nie trzeba 8-) ). Posłuchajcie: http://www.myspace.com/paulmaddoxdj

A dla wtajemniczonych mogę polecić równie wymagającą muzykę jaką jest synthetic electro z kwaśno-tranc'owoą nutą na czele z Rebellionem: http://www.myspace.com/electrosyntheticrebellion gatunek mocno rozwojowy i w najbliższych latach spodziewm się jego znacznego rozwoju. Mam na to wielkie parcie ostatnimi czasy.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Robbie Muir - Body Rock

Postprzez Sagi 17 mar 2011, 21:15

fajny dance :) taki z przed 20 lat ;]
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Robbie Muir - Body Rock

Postprzez GiB 15 maja 2012, 12:36

żywy, energiczny house ale zupełnie nie w moim klimacie :roll:
GiB
 
Wiek: 35
Skąd: Sieradz


Powrót do House

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość