Bakke & Joni - Envision EP

Progressive Trance | Enhanced Progressive | 2009

Powrót do Trance

Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Transi 05 maja 2009, 11:40

Obrazek

Label: Enhanced Progressive
Numer katalogowy: Enprog018
Format: Vinyl, CD, MP3/WAV
Data wydania: 25.05.2009
Gatunek: Progressive Trance

Lista utworów:
01. Envision (Original Mix)
02. Envision (Kris O'Neil & Simon Gain Remix)
03. Envision (Ilya Malyuev & Ormatie Remix)

Wczoraj za namową Kuby obczaiłem sobie sample tego wydawnictwa, które wkrótce zostanie wydane w labelu Enhanced Progressive. Od pewnego czasu nie interesuję się melodyjnymi progressive trancami, jednakże pamiętając kapitalne "Bali" (wydane w 2003 roku) z chęcią odpaliłem playera dostępnego na stronie Enhanced. Wow! Original Mix to bardzo klimatyczna pozycja. Niesamowita głębia, cudowna melodia no i ta fantastyczna atmosfera całej produkcji :shock: Piękna rzecz, dawno tak dobrego progtransu nie słyszałem. Remix O'Neila i Gaina znany jest z kompilacji mixowanej przez Willa Hollanda - "Digitally Enhanced Volume 2". Szczerze mówiąc narazie go ominąłem na rzecz remixu dwóch Rosjan. Ilya Malyuev i Ormatie, bo o nich mowa :P przygotowali typową dla swojego stylu interpretację. Mi się podoba :) Fajna, leniwa kompozycja. Kto lubi ich twórczość (czy sety z audycji Comfortable Underground) nie będzie zawiedziony. Szczerze polecam!

Sample: http://www.enhancedrecordings.com/?page ... 6&rid=1170
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Rapture 05 maja 2009, 16:23

Transi napisał(a):jednakże pamiętając kapitalne "Bali" (wydane w 2003 roku)

w 2006 roku
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Transi 05 maja 2009, 16:31

Uroki klawiatory numerycznej ;) Dzięki za wniesienie czegoś istotnego do dyskusji ;]
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Kubo 06 maja 2009, 10:55

Ja ze swoja recka i komentarzem poczekam do daty wydania numerow. Ale juz teraz powiem ze zostalem powalony na ziemie.. Po moim walku roku Bali (mam nawet vinyla) kolejna bombowa produkcja :O Pozostaje tylko czekac na premiere 25 maja :paddleball:
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Transi 06 maja 2009, 11:03

Przesłuchałem remix Krisa O'Neila i Simona Gaina i szczerze mówiąc brzmi on średnio (przynajmniej po tych kilku odsłuchach). To co może się podobać to ten mruczący bassline oraz pocięte vocalowe wstawki (na modłę Andy'ego Moora).
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Stelmach 07 maja 2009, 8:07

Ponieważ rynek zawalony jest produkcjami tego gatunku i raczej niechętnie po nie sięgam, wzbraniałem się żeby zaliczyć tą EP. Wczoraj jednak miałem możliwośc usłyszeć Ilya Malyuev & Ormatie Remix i przyznam że miło się sam zaskoczyłem. Dobra, spowolniona chill'owa produkcja.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez JoseDiablo 08 maja 2009, 20:30

Joni pisał bodajże na trance.nu, że kawałek powstał na przełomie 2006/07 roku. Stylistyczne nawiązuje do Bali, co stanowi duży atut wersji oryginalnej.

Envision (Kris O'Neil & Simon Gain Remix) ta wersja rzeczywiście zdradza fascynacje Moor-progresywnymi-plumkaczamki, które jednak nieco już mi się przejadły.

Envision (Ilya Malyuev & Ormatie Remix) przyjemna, odprężająca wersja, dla urozmaicenia warto posłuchać
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Kubo 11 maja 2009, 15:09

Tyle czekania i dzisiaj przed godzina 15 ujarzalem na torcie Bakke & Joni - Envision. Produkcja ta juz od pierwszego odsluchu zawladnela mna totalnie. Katowalem ja wiele razy i za kazdym odsluchem ta sama magia.. Wersja originalna ma w sobie melancholie i mozna ja klimatem zastawiac z wielkim Bali . Utwor bardzo wywazony, nie ma tutaj zbednych dzwiekow wszystko do siebie idealnie pasuje. Melodia subtelnie sobie plynie z czasem pojawia sie motyw gitarkowy. Pod koniec dochodzi takie skryte pianko ktore przewija sie z gitara. Jak dla mnie utwor poezja, ma w sobie dusze. Rozplywam sie przy nim... Moim zdaniem dawno nie wyszla tak dobra pozycja w prog trance :note: Duet Bakke & Jon jest przegenialny. Mam vinylka Bali i kto wie mozliwie ze sie skusze na "Envison"

Ilya Malyuev & Ormatie Remix bardziej progowy z charakterystycznymi dzwiekami. Wielkim plusem jest tutaj tlo ;)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Sisiek 14 maja 2009, 15:06

Kris O'Neil & Simon Gain Remix momentami świetny piękny podkład i bassline. Jak w starszych stylowych schulzowych progresywnych zabijakach ;) Całościowo ze względu na małe urozmaicenie nie prezentuje się zbytnio okazale ale i tak miło posłuchać. Oryginał ładnie płynie, remix Ormatie fajny ale powtarzalny więc nic nadzwyczajnego.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Kasper 14 maja 2009, 17:39

Kubo napisał(a):Tyle czekania i dzisiaj przed godzina 15 ujarzalem na torcie Bakke & Joni - Envision. Produkcja ta juz od pierwszego odsluchu zawladnela mna totalnie. Katowalem ja wiele razy i za kazdym odsluchem ta sama magia.. Wersja originalna ma w sobie melancholie i mozna ja klimatem zastawiac z wielkim Bali . Utwor bardzo wywazony, nie ma tutaj zbednych dzwiekow wszystko do siebie idealnie pasuje. Melodia subtelnie sobie plynie z czasem pojawia sie motyw gitarkowy. Pod koniec dochodzi takie skryte pianko ktore przewija sie z gitara. Jak dla mnie utwor poezja, ma w sobie dusze. Rozplywam sie przy nim... Moim zdaniem dawno nie wyszla tak dobra pozycja w prog trance :note: Duet Bakke & Jon jest przegenialny. Mam vinylka Bali i kto wie mozliwie ze sie skusze na "Envison"

Ilya Malyuev & Ormatie Remix bardziej progowy z charakterystycznymi dzwiekami. Wielkim plusem jest tutaj tlo ;)


porównanie do Bali jest grubym nadużyciem, do reszty odniosę się później...
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez yaper 14 maja 2009, 18:02

Póki co słyszałem kapitalny remix od Ilyi i Ormatie - piękna wyciszająca stylistyka, ciekawe instrumenty i melodyjka - wszystko to sprawia, że kawałek bardzo mi się spodobał. Jestem jeszcze bardzo ciekawy oryginału. Widząc tyle pozytywnych komentarzy pewnie chały nie ma. Więcej po odsłuchu.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez hanan 17 maja 2009, 20:50

jestem wlasnie po wielokrotnej "lekturze" oryginala i rece same sie rwa do klawy by opisac ten kawalek

juz poczatek pierwszego odsluchu (co rzadkosc u mnie) wyrwal mi z poteznej piersi wielkie "wow". Jak do tego walka nie pasuje okreslenie "klimatyczny" to do jakiego? Subtelny, ale zarazem wprawiajacy w wibracje; melodyjny, ale nie ckliwy; nastrojowy, ale nie usypiajacy. Unosi nas piekna melodia zupelnie jednak nie narzucajaca sie, plyniemy zjednoczeni z muzyka. Sorry za to grafomanstwo, ale lekko sie wzruszylem ;) Moze troche brakuje mu wyrazistosci, takiej charakternej rysy, ale prostota tez bywa wspaniala.
hanan
kłejk 2 umarł
 
Wiek: 46

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Humulus 19 maja 2009, 14:35

Kasper napisał(a):porównanie do Bali jest grubym nadużyciem
Zgadzam się - "Envision" jest sporo lepszy od "Bali" w moim mniemaniu. Original Mix to jeden z najlepszych utworów tego roku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez TBk2000 24 maja 2009, 1:45

U mnie nie inaczej, oryginal zmiotl mnie swa subtelnoscia, niczym lekki wiatr porywajacy swym powiewem babie lato :D. Piekna melodia z gitarowymi wstawkami delikatnie kolysze mymi zmyslami pieszczac je w bardzo eteryczny sposob :D. Rozplywam sie przy tej wersji. Remix Kris O'Neil & Simon Gain drazni mnie tymi warkotami, wiec nie wlaczam jej za czesto. Za to Ilya Malyuev & Ormatie Remix to kolejna dawka przyjemnych dzwiekow przepelnionych spokojem, ukojeniem i relaksacyjna powloka chilloutowych karesow :D. Przyjemnie slucha sie tego w nocy. Muzyczna poezja :>.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Rez 26 maja 2009, 21:36

Tbk ma racje oryginal zdecydowanie najlepszy. Melodia z taka lekka nutka dekadencji koi moje zmysly... :) do Bali droga daleka, ale jest bardzo dobrze.
Avatar użytkownika
Rez
 
Wiek: 37
Skąd: Wroclaw/Londyn

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez peterhol9 11 sie 2009, 22:59

małe odświeżenie... Dopiero na dniach dostałem w łapy Envision. Cholera jasna... ile ten wałek ma lat? Słyszałem go gdzieś, kiedyś w jednym secie od Terje i było to pewnie w Exquisite i to sprzed 70 epizodu, czyli w kitę daleko. Kawałek wtedy zawładną moją duszą, ale istniejący jako ID-ID był niczym innym na tamten czas jak tylko..ID-ID :D A tu nagle zonk i przed wczoraj złapałem oryginał. Mix od Comfortable underground ( :D ) miałem wcześniej lecz nie skojarzyłem, że ma on powiązanie z oryginałem. Co do oceny to oczywiście oryginalna wersja wymiata zarówno wypociny Ilyów jak i O'Neilów. Oryginał także w mojej opinii miażdży Bali, za którym nigdy prawdę powiedziawszy nie przepadałem
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez tomson 07 gru 2009, 15:33

Jak ja uwielbiam te szwedzkie plumkacze :). Heh moja ocena, jak zwykle subiektywna:P. Płynąca melodyjka zabiera nas daleko daleko stąd, można się rozpłynąć. Ale zaskoczenie, osobiście wolę remix w którym Ormatie maczał palce ;).
.
Avatar użytkownika
tomson
 
Wiek: 35
Skąd: tarnobrzeg/lublin

Re: Bakke & Joni - Envision EP

Postprzez Vidia 09 wrz 2010, 13:51

Glosowałam na Oryginał w naszym forumowym TOTY 2009 i cieszę się, że właśnie ten utwór wygrał! Jestem zadowolona z takiego obrotu sprawy, bo wyobraźcie sobie, co by było, gdyby wygrał np. taki "Tuvan";) Z całego wydawnictwa najbardziej podoba mi się wersja oryginalna, blisko za nią jest remix Ormatie i Malyueva, którego też lubię słuchać. Oryginał rozmarzony, ciekawy, nieszablonowy, odprężający, bardzo przyjemny. Pamiętam, jak jeszcze Bachor się zachwycał, ile to rzeczy się dzieje na bassline'ie ;) Rzeczony Remix - zupełnie inny, bogaty w inne dźwięki, ale ogólnie lubię dźwięki od Ormatie. Spokojnie i wyciszająco; bardzo fajnie czasami posłuchać. Nie jest to numer wybitny, ale i nie pospolity, przeciętny.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron