Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Trance | Garuda | 2009

Powrót do Trance

Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez Kasper 29 maja 2009, 12:59

Metropolis
Exposure


Nowe dzieci Emeryta z jego "bręd nju" labela Garuda, który właśnie rozpoczyna swoją działalność. Długo przechodziłem nad tymi numerami obojętnie, ale kiedyś spiknęliśmy się z Sisiorem w jednym dziale i końcem końców wyszło, że Exposure to całkiem pokaźny numer. Potem do Exposure doszedł jeszcze Metropolis i tak hop-siup zapoczątkowano nowy label.

Exposure to nie jest UK trance, ale bania po nim na 150 BPM może być nie mniejsza jak po UK'ach właśnie. Wszystko pędzi gra i świszczy a wszystko wraz z tą ryjącą psychę melodyjką rodem z kartki od cioci Heli z Białegostoku, jak wspominałem w/w temacie. Kawałek raz po raz zwalnia aby później ponownie dostać zajebiaszczego kopa.

Metropolis to chyba utwór na cześć miasta w którym mieszkał Superman, łagodniejszy track, łagodniejsza ale również fajna melodia. Dynamika. Nieźłe można poskakać do tego fajny poszarpany sampel wokalu.

Metropolis albo Exposure? lub oba... Może nie ma tu rewelacji, ale jest fajne clubowe brzmienie, zarówno jak i na te duże biby a także i na te małe. Emery pokazał, że nie jest jakimś leszczykiem jeśli chodzi o produkcję i poraz kolejny zmajstował 2 parkietowe wykręcacze.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez phantom 29 maja 2009, 13:13

"Exposure" tak sobie, głównie za sprawą melodii, która za bardzo przypomina mi tani Dutch trance. "Metropolis" o niebo lepiej. Bardzo dobry kawałek w charakterystycznym stylu Emery'ego i jak dla mnie może być to przebój na miarę jego remiksu "Formentera What".
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez Airvision 29 maja 2009, 15:08

Podoba mi się ogólnie kick i bassline w Exposure. Ogółem kawałek nawet niezły. Na eventach pewnie by się sprawdził.
Obrazek
Avatar użytkownika
Airvision
 
Wiek: 33
Skąd: Koszalin

Re: Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez yaper 29 maja 2009, 15:14

Oba utwory w moim odczuciu KLASA! 'Exposure' już od wielu tygodni szturmuje wysokie miejsca w moim prywatnym rankingu. Energia, tempo, świetna 'catchy' melodia - wszystko to poukładane zgrabnie w charakterystycznym stylu Emerego - i tak powstał światowy wymiatacz parkietów i nie tylko. Trochę później poznałem 'Metropolis' i również zakochałem się w tym utworze. Jest odrobinę wolniej, melodia i tu niszczy mój mózg - takie podróżnicze motywy rodem z oldschoolowych gierek czy kreskówek mogą się podobać.

Idealny start labelu Garuda, życzę im samych grubych releasów! Polecam!!!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez Matvel 29 maja 2009, 15:28

Exposure brzmi dużo lepiej jak się je odpowiednio przyśpieszy. Metropolis również świetne, choć trochę brakuje mi tam jakiegoś pazura, wyżej stawiam Exposure.

wraz z tą ryjącą psychę melodyjką rodem z kartki od cioci Heli z Białegostoku


:/ O wypraszam sobie :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez JoseDiablo 30 maja 2009, 8:50

Metropolis usłyszałem w audycji Orkidei i wywarł na mnie bardzo korzystne wrażenie. Exposure już mnie mi podchodzi. Sprawia wrażenie bardziej odtwórczego i oklepanego motywu. No i ta melodyjka jak wspomniał Phantom zbyt wyszukana to nie jest. Trochę tandetnie brzmi, choć zakładam, że na eventach brzmi znacznie lepiej. Do mnie nie przemawia, ale jak wiadomo kwestia gustu.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez demens 31 maja 2009, 11:18

Nie rozumiem fenomenu Exposure, na liście kontaktów w moim komunikatorze prawie każdy, kto ma coś wspólnego z elektroniką, miał ten track w opisie :) Nie powiem bo przyjemnie posłuchać, szczególnie od 5:30 gdzie kawałek uderza z pełną mocą. Metropolis nie słyszałem jeszcze, ale nadrobię to w niedalekiej przyszłości.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez Stelmach 31 maja 2009, 15:51

Próbowałem się przekonać, niestety nadal upieram się przy opinii że Emery skończył się wraz z rokiem 2006. Do Backflash, Tribalism czy Between Dreams dzielą go lata świetlne. Przy próbie porównania do najlepszej produkcji Gareth Emery & Nicholas Bennison - Interlok, to Metropolis i Exposure z miejsca lądują w koszu.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Gareth Emery - Metropolis/Exposure

Postprzez Vidia 20 sie 2010, 11:25


Do Exposure nie mogę się do końca przekonać; rzecz gustu. Jest to na pewno niezły kawałek. Zawiera jakąś świeżość, mimo lekko może tandetnej melodyjki, jak już zauważono. Bassline mi się też podoba.
Za to Metropolis znam dobrze; usłyszałam po raz pierwszy chyba w ASOT u Armina. Od razu zwróciło moją uwagę, właśnie przez tę świeżość, która tu także jest obecna. Tak, o niebo lepsze od Exposure. Z polotem, energią. Nawet chyba mojej cioci się podobało :D Głosowałam na ten wałek w TOTY 2009 FME.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron