Sean Tyas - 7 Weeks

Trance | Doorn Records | 2009

Powrót do Trance

Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez sector 20 cze 2009, 15:55

Obrazek

TL:
1. Sean Tyas - 7 Weeks (Original Mix)
2. Sean Tyas - 7 Weeks (Tom Colontonio Remix)

Kawalek, co do ktorego duzo osob ma, bardzo mieszane uczucia. Niby jest to pomieszanie upliftowego Sean Tyasa, z lekko Dornowym zabarwieniem, jednak mozna chyba smialo powiedziec, ze malo kto, slyszac numer pierwszy raz pomyslalby, ze jest to wlasnie produkcja Sean'a.
Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze Sandera ani wlasciwie Doorn Records, za bardo nie trawie. Nie dosc, ze w moich oczach SvD skonczyl sie juz jakis czas temu, to i jego Label tez za bardzo mi nie podchodzi. Nie mniej jednak, ze wzgledu na dosyc znane nazwiska, postanowilem sprawdzic to wydawnictwo. Demon, oraz nr 1 parkietow to napewno nie jest i co nagorsze te Doornowe sample wcale Tyasowi nie pomagaja w osiagniecu tego celu. Jednak w calym numerze, jest cos co sprawia, ze odlatuje maxymalnie. Mowa tutaj mianowicie o breakdownie i pianinku. Jak dla mnie to poprostu rewelacja. Warto zaopatrzyc sie w ten numer chocby dla samego breaka.
Remix Toma jest zdecydowanie mocniejszy. Pozbawil trak zbednych Doornowych sampli. Bardziej mroczna wizja. Mocniejszy basseline oraz mroczne sample.
Tak wiec co kto lubi. Mysle, ze kazdy znajdzie cos dla siebie :) Numer moze nie powala tak jak Rulebook, ale napewno sie wyroznia w gaszczu pop/trensowej papki.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez indecentnoise 20 cze 2009, 16:02

sector napisał(a):jednak mozna chyba smialo powiedziec, ze malo kto, slyszac numer pierwszy raz pomyslalby, ze jest to wlasnie produkcja Sean'a.


bo to nie produkcja Sean'a :lol: pomimo, ze to numer wyprodukowany przez O'Callaghana nie podoba mi sie
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez yaper 20 cze 2009, 16:22

Oryginał od samego początku zwrócił moją uwagę. Bardzo podobają mi się te klikające, demoniczne sample w początkowej fazie utworu - nadają mu specyficznego klimatu i pazura. Break zbyt sztampowy jak na Tyasowskie standardy - rzekłbym nawet, że ta słodycz pianinka gryzie się z wcześniejszym brzmieniem. Mimo wszystko wałek uważam za bardzo udany. Zawsze to jest coś innego od chleba powszedniego Seana.

Remixu Toma nie słyszałem jeszcze, ale powinno być ok. Więcej przemyśleń jak się z nim zapoznam 8-)
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska


Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez sector 20 cze 2009, 16:52

indecentnoise napisał(a):bo to nie produkcja Sean'a :lol: pomimo, ze to numer wyprodukowany przez O'Callaghana nie podoba mi sie

pierdolele po co takie cyrki :| :stupidme: :zombie:
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez indecentnoise 20 cze 2009, 17:05

zeby wydac w Doorn? ;)
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez sector 20 cze 2009, 17:14

indecentnoise napisał(a):zeby wydac w Doorn? ;)

a co sie z tym niesie? ze taki Tyas bedzie mogl dopisac sobie do Bio ze wydaje w Doorn, czy cos jeszcze? :x
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez JohnnyKnoxville 22 cze 2009, 15:57

Coraz bardziej zaczyna mi się podobać interpretacja Big Toma \o/ Głównie z uwagi na nietypowe i oryginalne sample, oraz konkretny bassline.... Główny motyw fortepianowo/piszczałkowy też jakoś już tak nie razi jak w oryginale, a i ta pierwsza zmyłka jak wchodzi też fajnie została zrobiona.... Remix zdecydowanie lepszy od oryginału.... Chociaż Colontonio mógł jeszcze jakoś fajnie przefiltrować ten motyw piszczałkowy, albo zrobić z niego jakąś ryjącą banie totalną masakre szaloną, wtedy to było by cudeńko \o/ Ale i tak jest już lepiej niż w oryginale.... Oryginał natomiast do kosza......
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez Sisiek 23 cze 2009, 21:34

Wiem, że to trance ale strasznie prostacka melodia ;) Lubie festyny i pewnie na imprezie po dobrej połówce by się przy tym polatało ale numer raczej na Mańki niż dobrą trance bibe ;) Zbyt dużo nowoczesnych electro-sampli tak więc raczej podziękuje za dalsze odsłuchy.

BTW. Alex musisz się chwalić bądź żalić kto komu gdzie i kiedy i co zrobił i tak oceniamy jakość końcową numeru. No chyba, że ktoś ocenia tylko przez pryzmat kto to robił ;)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez indecentnoise 25 cze 2009, 18:21

Sisiek napisał(a):chwalić bądź żalić


po prostu stwierdzam fakt
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez Airvision 26 cze 2009, 15:00

Remix Colontonio jest całkiem, całkiem. Fajna przestrzeń między samplami. Bardzo mi się podoba barwa melodii, układ już mniej, ale i tak jest nieźle. Jeden z lepszych remixów grubasa ostatnio. :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Airvision
 
Wiek: 33
Skąd: Koszalin

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez Rado 29 cze 2009, 16:42

Tylko i wyłącznie interpretacja Toma.Oryginał mi zapachniał Riffem na samym początku, takie nowoczesne elektro pierdy się teraz sprzedają. Colontonio już ładnie pędzi i na pewno się wyróżnia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rado
 
Wiek: 32
Skąd: Siewierz / Silesia

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez Rapture 30 cze 2009, 1:15

Oryginal jakos mi bardziej podszedl - na wszelkiego rodzaju domowkach na rozbujanie daje rade ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Sean Tyas - 7 Weeks

Postprzez d3cK 02 lip 2009, 20:47

Wałek nie jest zły, dobry na evencik po dobrej połówce jak to któś napisał. mam wrażenie że w niektórych miejscach przedobrzono z samplami. Nie podoba mi sie trance tworzony w tym roku. To już nie to co kiedyś.
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości