Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Trance | Magic Island | 2009

Powrót do Trance

Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Kasper 22 cze 2009, 17:37

Original Mix
Myon & Shane 54 Remix
Fast Distance Remix


Na starcie zaznaczam, że "Lost" to nie jest i nigdy nie będzie, z resztą sam uważam, że Shah jako Sunlounger nigdy nie zrobi już tracka na miarę "Lost" czy "White Sand", obym się mylił.

Na tej EP'ce każdy znajdzie coś dla siebie, ale UK transowcom radzę mijać ten temat z daleka. Oryginał to typowa balearyczna produkcja z jakiej znany jest Shah. Na ostatnim albumie Sunlounger nawet nie przykuła ucha ta produkcja, tak więc oryginał odpada w przedbiegach.

Myon & Shane 54 Remix to najlepsze co słyszalem od tego węgierskiego duetu w ostatnim czasie, przerobili ten wałek na fajnego dreamowego proga, Ta wersja najbardziej odpowiada mi z całej EP'ki.

Fast Distance Remix to coś dla fanów balearycznego upliftingu. Z resztą w ostatnim czasie FD wyspecjalizował się w produkcji takich numerów. Wokal IMO niezbyt pasuje do całej produkcji, ale rekompensuje całość moment tuż po breakdownie, gdzie wchodzi świetna upliftowa melodia.

Wokal Kyler England, raczej z tych górnej półki. Polecam to wydawncitwo na nadchodzące słoneczne dni.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Rapture 22 cze 2009, 19:09

Kasper napisał(a):Na tej EP'ce każdy znajdzie coś dla siebie, ale UK transowcom radzę mijać ten temat z daleka. Oryginał to typowa balearyczna produkcja z jakiej znany jest Shah. Na ostatnim albumie Sunlounger nawet nie przykuła ucha ta produkcja, tak więc oryginał odpada w przedbiegach.

Nie zgadzam sie, chilluotowa wersja to byla najlepsza wokalna produkcja na "Sunny Tales". Jako eventowy hicior sie nie sprawdzi, owszem, bo to w sumie taki odpowiednik "Crawling" z poprzedniego albumu. Z remiksow slyszalem tylko ten od Myona i Shane 54 i jest on imo po prostu przecietny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 35
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Kasper 22 cze 2009, 19:46

Rapture napisał(a):
Kasper napisał(a):Na tej EP'ce każdy znajdzie coś dla siebie, ale UK transowcom radzę mijać ten temat z daleka. Oryginał to typowa balearyczna produkcja z jakiej znany jest Shah. Na ostatnim albumie Sunlounger nawet nie przykuła ucha ta produkcja, tak więc oryginał odpada w przedbiegach.

Nie zgadzam sie, chilluotowa wersja to byla najlepsza wokalna produkcja na "Sunny Tales". Jako eventowy hicior sie nie sprawdzi, owszem, bo to w sumie taki odpowiednik "Crawling" z poprzedniego albumu. Z remiksow slyszalem tylko ten od Myona i Shane 54 i jest on imo po prostu przecietny.


Ty się nie znasz bracie... Wracaj do house'u, albo ja Cię pośle do Dr. House'a
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Kubo 22 cze 2009, 19:51

Upliftowy remix nie pasuje do tego wokalu. Breakdown momentami w stylu Samara - Verano FD remis ;) Zgadzam sie tu z K. w 100 %. Wyciac wokal i mamy dobrego uplifta. Jesli chodzi o wersje podstawowa to wujek Shah nie zawodzi. Bardzo lubie sobie posluchac czasami balearycznych rytmow, gitarek, wokali, wiec i ten numer mi podszedl ;) Dobrze brzmi rozwiniecie melodii po breakdownie w stylu Rogera :)
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez cinek 22 cze 2009, 20:08

Kasper napisał(a):Na starcie zaznaczam, że "Lost" to nie jest i nigdy nie będzie


I bardzo dobrze, że nie jest. Ja akurat nie jestem zwolennikiem Lost. Zachwyt nad White Sand rozumiem ale Lost dla mnie jest słabiuteńki. Z wokali zawartych na ostatnim albumie Change Your Mind wyszedł bardzo dobrze i mogę go postawić na równi z Heart Of The Sun. Co do releasu. Myon & Shane 54 bez szału. W zasadzie to nic w remiksie nie pokazali. Zero nowej twarzy utworu. Takim remiksom to ja podziękuje. Fast Distance na pewno lepiej sobie poradzili od wymienionej dwójki ale cudu nie ma.
Avatar użytkownika
cinek
 
Wiek: 37
Skąd: Braniewo

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Matvel 22 cze 2009, 20:13

Również uważam że Change Your Mind jest zdecydowanie lepsze od Lost, zwłaszcza lepiej zaśpiewane. A remixy oba są marne, najlepsza wersja to albumowa z płyty Chill.
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Rapture 22 cze 2009, 20:35

Kasper napisał(a):
Rapture napisał(a):
Kasper napisał(a):Na tej EP'ce każdy znajdzie coś dla siebie, ale UK transowcom radzę mijać ten temat z daleka. Oryginał to typowa balearyczna produkcja z jakiej znany jest Shah. Na ostatnim albumie Sunlounger nawet nie przykuła ucha ta produkcja, tak więc oryginał odpada w przedbiegach.

Nie zgadzam sie, chilluotowa wersja to byla najlepsza wokalna produkcja na "Sunny Tales". Jako eventowy hicior sie nie sprawdzi, owszem, bo to w sumie taki odpowiednik "Crawling" z poprzedniego albumu. Z remiksow slyszalem tylko ten od Myona i Shane 54 i jest on imo po prostu przecietny.


Ty się nie znasz bracie... Wracaj do house'u, albo ja Cię pośle do Dr. House'a

Akurat jak album Sunloungera wyszedl to calkiem jeszcze ogarnialem trensy :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 35
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Enters 22 cze 2009, 22:12

Jak dla mnie original mix brzmi fantastycznie. Od momentu jak usłyszałem go na Mellomani vol 15, czekałem aż wyjdzie. Dla mnie jeden z lepszych wałków shaha w klimacie relaksacyjnym. Wersje albumowe w ogóle nie przypadły mi do ucha, remixy też jakoś mnie nie porywają. Za to original to majstersztyk balearycznych rytmów :) Lost przy Change Your Mind się chowa :)
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Matvel 22 cze 2009, 22:34

Jak Original Mix to jest wersja albumowa :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez replee 23 cze 2009, 0:01

Pomijając fakt, że Lost chowa się przy Change Your Mind, zresztą widzę że nie tylko wg mnie, to remiksy do kawałka na którego temat toczy się dyskusja są po prostu marne.

A tak swoją drogą to Change Your Mind to - zaraz przed Talk To Me - zdecydowanie najlepszy numer z Sunny Tales, przynajmniej jeśli chodzi o wersje chill, ale z wersjami dance mam podobne odczucia. Szczerze mówiąc nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Lost :-P

A już wogóle fakt, że moja Mama, gdy wróciłem z Media Marktu z albumem i odpaliłem na full, zakochała się w tym kawałku, a głównie w głosie Kyler, od pierwszego usłyszenia (podczas krzątania się w kuchni "Rafał, jakie to pięęękne!") musi o czymś znaczyc ;-)
"Przedewszystkim nie uważam, by jakakolwiek muzyka była gównem. Muzyka to muzyka, wszystkim nie może podobać się to samo. Jeśli ktoś mówi, że jakaś muzyka jest zła, to nie oznacza, że ona jest zła. Oznacza tylko, że jemu się ona nie podoba, że on lubi co innego, to wszystko. Jak wspomniałem wcześniej, lubię wszystkie rodzaje muzyki, nie ograniczam się. Najważniejsze, by to, co słyszę, było oryginalne i świeże."
Avatar użytkownika
replee
 
Wiek: 35
Skąd: Warszawa

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Enters 23 cze 2009, 7:36

Matvel napisał(a):Jak Original Mix to jest wersja albumowa :D

A wcale, że nie :) Na Sunny Tales Miałeś wersje Dance i Chill i żadna to nie jest Original Mix :)
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Matvel 23 cze 2009, 8:58

http://i40.tinypic.com/9prfac.jpg

góra Original Mix, dół Sunny Tales - Dance
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Humulus 23 cze 2009, 9:10

Fascynująca ta wymiana zdań ale utwór ten nie zachwycił mnie w "Sunny Tales" i remixy niczego nie zmieniają choć wersja Fast Distance jest jeszcze do przełknięcia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Enters 23 cze 2009, 21:34

Matvel napisał(a):http://i40.tinypic.com/9prfac.jpg
góra Original Mix, dół Sunny Tales - Dance

Cóż masz racje moje przeoczenie :) A raczej przesłyszenie :) Aż sam sprawdziłem bo wydawało mi się, że rip z mellomani się jednak zdecydowanie różni :P
aka kaziemierz | GT FTW!
Avatar użytkownika
Enters
 
Wiek: 36
Skąd: Gdańsk

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Rado 02 lip 2009, 0:02

Wy tak gadu,gadu ale widzę, że nikt nie zauważył, że bassline w wersji Myon&Shane 54 jest łudząco podobny do Body of Conflict.Gdyby ominąć tą kwestię to oryginał jest strasznie przesłodzony i szybko go wyłączyłem, remix M&S już brzmi całkiem dobrze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rado
 
Wiek: 32
Skąd: Siewierz / Silesia

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez bAchoR 07 lip 2009, 5:47

I wy jesteście fanami Baleariców ? Jak was czytam to mam ochote się wylogować z tego forum, bracia !

Zamysłem projektu Sunloungera było zastąpienie vocali, często bardzo słabych, gitarowymi riffami, klimatycznymi padami, samplami bijącymi plażową wolnością. A wy chcecie nazywać Lost i Change Your Mind najlepszymi singlami na płycie ?

Punta Galera ? Nikt nie słyszał. To jest ten Sunlunger Shaha z definicji. Samo piękno bez vocaliców. I to jest ten Sunlounger z Another Day On The Terrace.

Nie mówie, że te utwory są słabe. Change Your Mind słuchałem z Vidiad ostatniego weekendu na plaży, a ode mnie z komórki leciał Lost. 8-)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Vidia 07 lip 2009, 22:43

bAchoR napisał(a):a ode mnie z komórki leciał Lost.

a tego to akurat sobie nie przypominam;>
CYM puściłam Ci Myon&Shane remix, najlepszy wg mnie.
Wszystkie 3 wersje kilkakrotnie przesluchałam na razie tylko na marnych słuchawkach Creative'a na mp3playerze. Mam zamiar niebawem odpalić wszystkie na głośnikach. Póki co: najbardziej przypadła mi do gustu interpretacja Myon. Skądś miałam jakiegoś ripa tego remiksu. Jadąc na kolejny dzień Open 'Era autobusem festiwalowym w Gdyni, mijając kolo 23.00 Stocznie Gdyńską, sluchałam właśnie remiksu Myon & Shane. Klimat był niezły. Troche niedorobiony jest ten utwór, mógłby byc lepszy. Podoba mi sie głównie wokal Kyler. Przede wszystkim refren. Proste słowa, ale... połączone z ładną melodią. Natomiast zwrotki takie sobie.
Ostatnio posłuchałam jeszcze raz Originala i nawet daje radę. Remix Fast Distance za pierwszym przesłuchem mnie rozczarował. Za drugim moje wrażenie juz lepsze.
Na razie nie wydaje mi się CYM najlepszym wydawnictwem Sunloungera/Shaha. "Lost" i choćby "You're so cool" są dużo lepsze , bardziej klimatyczne, zrobiły na mnie większe wrażenie.
Edit: Teraz sobie słuchałam jeszcze FD remixu i nawet ujdzie. Ten bas jest trochę nietrafiony, nie do końca pasuje, ale melodia dość ładnie sobie biegnie. Natomiast nie podoba mi się obróbka wokalu (dodatkowe dźwięki których nie ma w innych wersjach)
Ostatnio edytowano 09 lip 2009, 18:28 przez Vidia, łącznie edytowano 2 razy
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Sunlounger feat. Kyler England - Change Your Mind

Postprzez Vibez 07 lip 2009, 23:23

bAchoR napisał(a):Zamysłem projektu Sunloungera było zastąpienie vocali, często bardzo słabych, gitarowymi riffami,


Co można na każdym możliwym kroku osłuszeć. I co mi sie zajebiście podoba. Nic tak nie pasuje do gwizdania w aucie jak te wszystkie linie wokalowe zagrane gitarowo, czy w jakikolwiek inny sposób. Mega! :D Another Day On The Terrace do tej pory leży w schowku w samochodzie. :)
Avatar użytkownika
Vibez
aka Douglas Howarth
 
Wiek: 35
Skąd: Jastrzębie Zdrój | Kraków


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości