Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Trance/Progressive Trance | Abstraction UK | 2009

Powrót do Trance

Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez SRGnt 27 cze 2009, 8:42

Obrazek

Original Mix
R.E.N.O.I.S.E. Remix


Utwór, który już od pewnego czasu można spotkać w setach "wielkich" i tych "mniej wielkich" ze światowej djskiej sceny. Mam tu dokładnie na myśli wersję zremiksowaną, którą osobiście oceniam skromnie na 10/10. Co do oryginału, dodam że jest jedynie dobrą trance`ową produkcją, która musi jednak znieść z pokorą wyższość rewelacyjnego remixu.
R.E.N.O.I.S.E. wyciągnął z oryginału to co najlepsze a do tego przyprawił odpowiednią nutką progresywnego aromatu. Wersja, dzięki której doznaję gęsiej skórki, potrafię rozmarzyć się, odpłynąć itp. itd.... To połączenie elementów wokalnych z dochodzącym potem grubym fortepianem brzmi genialnie! Od breackdownu utwór wręcz zabija! :) Zachęcam do obadania.
Przyznam, że zaczynam baczniej przyglądać się twórczości tego ukraińskiego producenta, który po ubiegłorocznym "Afterglow", w tym roku, poza powyższym remixem, atakuje równie świetnym "Dead Wishes". Facet ma łeb!
Avatar użytkownika
SRGnt
 
Wiek: 41
Skąd: Lublin

Re: Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez bAchoR 27 cze 2009, 9:02

Thesis duetu także słyszałem w paru audycjach. Mozemy również usłyszeć na najnowszym albumie wyżej wymienionych panów. Niestety ten utwór to trancowa perełka wśród wszystkich znajdujacych się na albumie pozycji. Prog-housowy styl wyparl uplifting.

Zachęciłeś mnie do remix RENOISE. Mam nadzieje, ze się nie zawiode, bo zazwyczaj jego remixy nie zapadały mi na dłużej w pamięci jak na pare dni.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez Stelmach 27 cze 2009, 12:11

Utwór z potencjałem, ale do kapitalnego remontu. Melodyjnie jeszcze ujdzie, ale bassline skopany strasznie. Mastering nie istnieje zupełnie. Pady pianina tłumią całkowicie melo + basy. Początek utworu jakby totalnie wyjęty z innej produkcji :D Co do R.E.N.O.I.S.E. to Ukrainiec miał wiele dobrych produkcji na czele ze Strange World ale niestety było to... w 2007 roku ( http://www.junodownload.com/products/1282873-02.htm ) na prawdę polecam, świetny euforyk, jednocześnie należący do gatunku "najbardziej niedocenianych". Octagen to z kolei myślalem że juz umarł i go pochowano. Od przełomowych produkcji z lat 2005-2007 na wzrór starego SVD, nie wydał nic ciekawego.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez SRGnt 29 cze 2009, 1:11

Stelmach napisał(a):Utwór z potencjałem, ale do kapitalnego remontu. Melodyjnie jeszcze ujdzie, ale bassline skopany strasznie. Mastering nie istnieje zupełnie. Pady pianina tłumią całkowicie melo + basy. Początek utworu jakby totalnie wyjęty z innej produkcji :D

Czyli rozumiem, że w-g Ciebie utwór leży technicznie i jest niedopracowany...? Wskaż mi jeszcze w której minucie. Ciekawe, że wytwórnia nie potrafiła wykryć takich błędów i wypuściła wadliwy towar ;) Prawdziwi amatorzy.
Avatar użytkownika
SRGnt
 
Wiek: 41
Skąd: Lublin

Re: Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez KaSS 29 cze 2009, 11:49

Jak dla mnie początek utworu jest totalnie zwalony. Nie pasuje mi do reszty :P Nie znam się na muzyce od strony technicznej ale pierwsze co bym zmieniła to właśnie ten beznadziejny początek... Potem może być, ale jakoś nie porwała mnie ta nuta.
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 32

Re: Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez Rapture 30 cze 2009, 10:05

SRGnt napisał(a):Ciekawe, że wytwórnia nie potrafiła wykryć takich błędów i wypuściła wadliwy towar

Uwierz mi zia, ze w obecnych czasach jest to coraz czestsze.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez SRGnt 30 cze 2009, 11:47

Rapture napisał(a):
SRGnt napisał(a):Ciekawe, że wytwórnia nie potrafiła wykryć takich błędów i wypuściła wadliwy towar

Uwierz mi zia, ze w obecnych czasach jest to coraz czestsze.

Kocham więc takie błędy. 8-)
Odejdźcie czasem od schematów.
Avatar użytkownika
SRGnt
 
Wiek: 41
Skąd: Lublin

Re: Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez bAchoR 30 cze 2009, 11:53

Teraz pełno labeli ,,krzak'', więc o błedy wcale nietrudno ;)
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Octagen & M.I.D.O.R. - Thesis / Inc. R.E.N.O.I.S.E. Remix

Postprzez phantom 30 cze 2009, 15:22

Rapture napisał(a):Uwierz mi zia, ze w obecnych czasach jest to coraz czestsze.

Właśnie. Szczególnie w wytwórniach o niskim profilu, jak np. omawiane Abstraction Records. Popularnym przykładem mogą być też kawałki Millera, a mi pierwsze do głowy przychodzą przeboje Selu Vibra, które mimo jakości 320kbps brzmiały jak zgrane Streamripperem. Natomiast ze świeższych nagrań - Karl G - "Sometimes". Wystarczy trochę się wsłuchać, by przekonać się, że z jakością wstawionych wokali jest coś nie tak. Tu może być to jednak zależne od ich źródła.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

cron