Tom Colontonio - Sparkover EP

Trance | Monster Tunes | 2009 - Incl. Sean Tyas Remix

Powrót do Trance

Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez Kasper 30 cze 2009, 20:40

Obrazek

Sparkover (Original Mix)
Sparkover (Sean Tyas Remix)
Walk Through Berlin


Monster Tune z Monster Tunes... Sean Tyas wyciągnął Sparkover na wprost niesamowity poziom. Co za genialna torpeda. Oryginał jakby nie było dał dobre podwaliny pod wersję Tyasa, ale jednak to nie to sam co wykręcił Sean. 3ci numer bardzo przypomina mi legendarne już "Exactly" co dodaje punktów mojej ocenie.

Wracając do sedna czyli do remixu Tyasa, to daje głowę, że będzie zrywał dachy i namioty na wielkich eventach, zniszczy Amnesie, obali Pache i rozniesie Privilege. No bomba energetyczna na pełnej kurwie, bania gwarantowana! Tyas umiejętnie połączył uplifting z UK transową torpedą. Nie można przejść obojętnie wobec tego numeru.

Polecam!

Polecam!

Polecam!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez Sisiek 30 cze 2009, 21:10

Dalsza część skojarzeń z poprzedniego tematu. Tym razem remix Tyasa kojarzy mi się ze starszymi produkcjami typu Duderstadt - Mahananda. Wałek nawet dobry ale pięknie pokazuje, że tacy producenci jak Tyas, Colontonio nie są już w stanie wymyślić nic nowego w muzyce trance. Jadą na oklepanych standardach. Wałek na imprezie jak najbardziej może się spodobać jednak z artystycznego i innowacyjnego punktu widzenia wypada raczej średnio. Walk Through Berlin tak samo. 2-3 odsłuchy i będzie się nudził. Chyba, że może posłużyć jako budzik przy porannym wstawaniu :mrgreen:
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez TrancEye 30 cze 2009, 21:17

Org Sparkover nie jest zly Jednak czuje, ze skonczy sie na tym jednym przesluchaniu narazie
Co do remola Tyasa to zostalem bardzo mile zaskoczony Slyszalem juz go gdzies nie wiedzac co to dokladnie :) Bardzo udana produkcja i na pewno znajdzie wielu odbiorcow
Walk Through Berlin dla mnie lepsze od Sparkover w oryginale, ale i tak zwycieza Sean
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez Rado 01 lip 2009, 21:33

Sparkover w oryginale omijam bo w ogóle do mnie nie trafia.Na remixie Tyasa już można zawiesić ucho, taki ładny uplifting jak dla mnie to dobry zapełniacz setów, za to moją uwagę bardzo przykuło Walk Through Berlin z wyrazistym basslinem i wręcz kapitalną melodią sunącymi na jedynej słusznej prędkości :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rado
 
Wiek: 32
Skąd: Siewierz / Silesia

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez Stelmach 02 lip 2009, 0:35

Numery tego typu należy rozpatrywać wyłącznie w kategorii tzw. imprezowych naganiaczy bo na domowym sprzęcie prezentują mniej niż połowę swojej wartości.
Życzę każdemu by miał możliwość zasłyszenia tego kawałka live na jakimś evencie. Mnie udało się to na Trance Energy i powiem że na breaku mało nie odebrało mi pamięci. Jeden z lepszych kawałków 2009.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez pressya 03 lip 2009, 11:16

remix tyasa daje rade ;)
ciężko i progresywnie :)
Avatar użytkownika
pressya
Under pressure
 
Wiek: 37
Skąd: z Nienacka

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez indecentnoise 03 lip 2009, 11:21

Walk Through Berlin osadzony w starym stylu PvD podoba mi sie. Reszta to lekki dramat na czele z remixem Tyas'a.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez Humulus 03 lip 2009, 11:41

Cała EPka słaba - jak większość produkcji Colontonia, który po fotce zamieszczonej wyżej, od razu skojarzył mi się z tą postacią:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez yaper 14 lip 2009, 20:39

Wałek solidny ('Sparkover', uzupełnienia EP jeszcze nie miałem okazji usłyszeć), ale nie jest żadną rewelacją na tle innych monsterów, jakie wypłynęły na scenę w tym roku. Oryginał za swoją dynamikę i bezkompromisowość stawiam wyżej od pianinkowego fast upliftu made by Sean Tyas.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez sector 14 lip 2009, 21:55

Szczerze mowiac, spodziewalem sie wiecej po tym walku. Nie robi to na mnie wrazenia, niesety. Ogolnie nie przepadam za Colontonio. Niestety, takie czasy!
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez yaper 14 lip 2009, 22:33

Takie czasy? Czyli dawny Colontonio Ci odpowiada?
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez sector 14 lip 2009, 23:09

yaper napisał(a):Takie czasy? Czyli dawny Colontonio Ci odpowiada?

O tyle o ile. Grubasek nigdy na mnie nie robil wielkiego wrazenia, chociaz pare numerow mu sie udalo w karierze, a raczej pare numerow mi sie podoba. Np. Maximizer, Suspect, Enlighten, Paradigm Shift (remix :P) i jeszcze z tego co pamietam to Serious Truth w remixie jakims tez bylo dobre. A tak to naprawde raczej nie moj styl. Wiec tak jak mowie, juz dawno od grubaska nic nie zrobilo na mnie wrazenia.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez KaSS 16 lip 2009, 11:32

Sparkover w ogóle nie przemówiło do mnie nie jest to nuta której się słucha i słucha i nigdy nie ma dość. Ani rmx ani original nie podoba mi się. Na budzik może być :P Ale na jednym odsłuchu skończę.
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 32

Re: Tom Colontonio - Sparkover EP

Postprzez Vidia 08 wrz 2009, 8:45

Sparkover w oryginale jest nawet przyjemny, można posłuchać. Innowacji jednak faktycznie nie ma, jest raczej powielanie znanego.. i lekka nudnawość. Właściwie nie ma co tu więcej napisać.
Remix Tyasa: za pierwszym przesłuchaniem na wieży mi się nie spodobał. Teraz drugi raz słucham na słuchawkach i o dziwo jest nawet ok. Niepotrzebne jest to "szuranie" na brejku (z początku).. a pierwszoplanowa melodia mogłaby być wyraźniej zaznaczona, bo tak jak jest cicha, brzmi to nie za ciekawie. Ogólnie remix zbliżony do innych remixów Tyasa. Ten jednak nie jest najlepszy (dużo bardziej udane są np. Adam Nickey - Slider (Sean Tyas remix) czy Above & Beyond pres. Tranquility Base - Oceanic (Tyas remix)). Początek, rozwój ładny, w środku zaś już czegoś brakuje. Energii. Parę szczegółów można by poprawić.
Walk Through Berlin - całkiem przyjemne. Pewnie fajnie będzie brzmiało nieco przyspieszone
Humulus napisał(a):od razu skojarzył mi się z tą postacią:

jest rzeczywiście jakieś podobieństwo ;|
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości