Invisible Sounds - 30,000 Years EP

progressive house/trance/downtempo

Powrót do Trance

Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez demens 02 lip 2009, 21:31

30.03.2009, Insatiable Records

30,000 Years - fenomenalne. Jeden z dwóch (albo trzech ;p) utworów, przy których pomyślałem, że mogliby zagrać to na moim pogrzebie. Niesamowicie nostalgiczny i harmonijny numer. Motyw skrzypiec, fletu i czegoś tam jeszcze wniosły kapitalny klimat. Tak, to właśnie m.in. o taki utwór chodziło człowiekowi z słynnego jpg'a, który prosił o house z skrzypcami w tle, a co dostał każdy widział.
Oracle - tutaj mamy do dyspozycji dużo żywszy utwór, z bardzo skocznymi i "klarownymi" dźwiękami w motywie głównym, które mnie bardzo przypadły do gustu. Dla niektórych może wydawać się dość nudny, ale ja słucham często i w ogóle mi się nie nudzi.
A New Age - niesamowita podróż w świat chillout'owych brzmień. Bardzo urozmaicony numer poprzez zastosowanie "naturalnych" dźwięków takich jak motyw lejącej się wody, cieszącego się małego dziecka czy skrzypiących drzwi... a wszystko wkomponowane w bardzo przemyślany sposób przez co te 5:45min wydają się zdecydowanie za krótkie jak na taki utwór.

Reasumując, Invisible Sounds jak dla mnie pokazał tą EPką swój niesamowity kunszt muzyczny. Każda sekunda w tych kawałkach wydaje się starannie przemyślana tak, aby nie zawieść nawet najbardziej wybrednego słuchacza. Jedna z najlepszych EP tego roku. A pomyśleć, że w ogóle miałem nie sprawdzać tego <debil>.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez phantom 02 lip 2009, 22:43

"30,000 Years" słyszałem pierwszy raz w audycji Orkidei, bo gdzie też indziej? :) Chociaż kawałek jest stonowany i na pewno nie narzucający się, to od razu przykuł moją uwagę. Bardzo dobre melodyjne nagranie. Pochwały należą się też samemu Insatiable, które chyba jest odłamem Lost Language, bo ostatnio trafiają się tam całkiem ciekawe wydawnictwa, jak np. Ram - "Solid Hope" czy znane z ostatniej kompilacji Solarstone'a "Kenya", autorstwa Jahawiego.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez Rapture 03 lip 2009, 11:00

Invisible Sounds swietny producent, potrafi sklecic zarowno dobry melodyjny transowy numer jak i fajnie bujajacego hałsa :) Nie inaczej i tym razem!
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez TrancEye 03 lip 2009, 15:53

Kazdy kawalek z tej EPy jest godny polecenia Piekne utwory Znakomity klimat Bardzo spodobal mi sie breakdown w 30,000 Years <3
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez bAchoR 03 lip 2009, 18:21

Jakoś jak był temat od jego chyba najlepszym tracku ,,New York''' to nie było żadnego odzewu, także radze odrobić zaległości. New York spodobał się każdemu mojemu znajomemu, co jest naprawde jest najlepszą recenzją dla tamtego utworu. Tą EP sprawdzę dzisiaj wieczorem, ale wątpie żeby pobił NY. 30000 nawet chyba słyszałem już MD czy MFBP, ale nie jestem pewny.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez demens 03 lip 2009, 22:28

Jak to, przecież były 4 odpowiedzi chyba. Jakbym nutę przesłuchał to też bym się wpisał, ale akurat tak się zdarzyło, że nigdy jej nie poznałem. Nie wiem czym to było spowodowane, pewnie miałem nawał innych nut i o tej zapewne zapomniałem. No ale chętnie "odrobię zaległości" skoro tak polecasz i może skrobnę coś. Z resztą posłuchaj tego 30,000 Years bo nie wierzę, że Cię nie ruszy, a może nawet zmienisz swojego "fava" co do tracków IS.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez bAchoR 03 lip 2009, 23:01

Demens, przesłuchałem 30 000 razy tego 30 000 i w żadnym calu nie porywa w nostalgie i myśli samobójcze jak New York ! Ahh aż sobie jeszcze raz włącze 8-) 30 000 w porównaniu do NYC dzień gorącego lata :) Naprawde odrób temat, bo wiem co piszę.

Pozdr
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez JoseDiablo 04 lip 2009, 15:13

30,000 Years również po raz pierwszy usłyszałem u Orkidei w Radio Unity i kawałek przypadł mi do gustu. Jeden z najlepszych w tamtym epizodzie. Ale i tak najdłużej po głowie chodził mi ID-ek (4 pozycja o ile dobrze pamiętam) Nadal nie wiem, czyj to utwór, ale wyjątkowo mi podszedł.
Reszty z tej EP-ki jeszcze nie słyszałem.

bAchoR napisał(a):Jakoś jak był temat od jego chyba najlepszym tracku ,,New York''' to nie było żadnego odzewu, także radze odrobić zaległości.

teraz skojarzyłem, że komentowałem również i New York City :) Zawsze miałem słabość do takich melodii jak ta użyta jako główne melo, na kolejnego ISOS'a jak znalazł :)
W 30,000 Years czuć dobrą rosyjską szkołę. Mam tu na myśli te subtelne w stylu Polyakova czy Pimenova jeśli dobrze kojarzę. Później następuje piękna melodia, w której pierwszoplanową rolę odgrywają skrzypce a dodatek fletu i innego etnicznie brzmiącego instrumentu nadają niesamowitego klimatu.
New York City jest dobre, ale 30,000 Years chyba jeszcze lepsze.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Invisible Sounds - 30,000 Years EP

Postprzez Kubo 26 lip 2009, 18:33

Invisible Sounds - 30,000 Years (Original Mix
Dzisiaj pierwszy raz odpalilem na winampie i do teraz nie moge sie otrzasnac. Mega klimatyczny numer ze swietnymi partiami skrzypiec i flecikow. Zero natloku dzwiekow, wszystko idealnie stonowane i dopasowane. Lad i harmonia jeszcze bardziej podkreslaja klimat. Czuc tez powiew orientem... Melodyjnie bez przesladzania z duzym wyczuciem :king: Zdecydowanie czolowka roku 8-)

Invisible Sounds - A New Age (Original Mix)
Swoja budowa i dziekami przypomina mi produkcje Sensorici. Bardzo fajnie wykorzystane w numerze odglosy dziecka, burzy czy tez skrzypiacej szafy :P Niezwykle przyjemna i harmonijna produkcja ale ja wracam do 30,000 Years :mrgreen:

Goraco polecam i namawiam do zapoznania sie z tym wydawnictwem :P
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości