Suncatcher - Good Morning

Powrót do Trance

Suncatcher - Good Morning

Postprzez bAchoR 06 lip 2009, 13:33

Obrazek

Nowego wydawnictwa od znakomitego upliftowca pochodzącego z Rumuni. Pod aliasem Suncatcher ukrywa się młody człowiek o imieniu Bogdan Cupcea. Wydał już całkiem sporo materiału, bardzo dobrego materiału. Muzyka Bogdana opierda się na bardzo ciepłych dreamowych dźwiękach i pozytywnych melodiach. Śliczne breakdowny, śliczne pady... ok.

Całe wydawnictwo ma remix... i to nie byle kogo. Static Blue & Oliver P. i wiadomo o co chodzi. Originał jest nasamowicie letnim utworem i ma większy potencjał euforii i dreamu w sobie. Za to remix Static Blue i Olivera P. ma lepszy breakdown. Za to o wiele gorsze przedstawienie głównej melodii. Jakaś taka schowana i słabo uwydatniona. Tak sobie pyka sample i to wszystko. Podobne szybkości, ale originał ma taką siłę napędową jak ,,Elektra'' Tab'a i Super8. Naprawdę.


Jestem jedną z osób, która męczy utwory do zarzygania. Cały czas to samo. :)
Przeprowadzałem wywiad z Agnieszką na plaży w weekend i ona z kolei nigdy nie słucha czegoś 2 razy, bo nie chce żeby się znudziło. Ale jak coś Cię rozp... to jak można nie chcieć tego powtórzyć jeszcze i jeszcze raz...

2 godziny odsłuchu originału za mną :) Katujemy dalej podnosząc rączki, a wam polecam ten materiał.

Dla mnie Sunchatcher = Temple One i może nawet > Ta rekomendacja wystarrczy ?
W ogóle polecam się zainteresować tym producentem.

Wajcha
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Suncatcher - Good Morning

Postprzez Humulus 06 lip 2009, 14:16

Wg. mnie Suncatcher ma już lepsze produkcje i remixy na koncie. Dla przykładu:
Suncatcher pres. Sensu - Seabreeze
Suncatcher pres. Sensu - Sunbreeze
Motion Blur - Liquidity (Suncatcher Remix)
Singularity - Rising Sun (Suncatcher pres. Sensu Remix)
"Good Morning" w porównaniu z nimi wypada blado i sytuacji nie ratuje niewiele wnoszący remix Static Blue. Jestem na "nie".

Szprycha
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Suncatcher - Good Morning

Postprzez Rapture 06 lip 2009, 14:24

Troche malo innowacyjna melodia, po Static Blue rowniez spodziewalem sie czegos lepszego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Suncatcher - Good Morning

Postprzez bAchoR 06 lip 2009, 16:29

Troche malo innowacyjna melodia, po Static Blue rowniez spodziewalem sie czegos lepszego.


Nie czepiam się, ale jaka to jest ,,innowacyjna melodia'' ? Ta, którą 80 % tłucze na Arpach ? No to ja wysiadam 8-) :)

Prosta, urzekająca i piękna.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Suncatcher - Good Morning

Postprzez Humulus 06 lip 2009, 18:57

Są w muzyce trance melodie, które urzekają. Melodie wprowadzające słuchacza w pozytywny nastrój. Melodie, które słysząc myślisz: "Ależ trzeba być wrażliwym skurczysynem by coś takiego wymyślić". Melodie, od których świat nabiera barw. Suncatcher - "Good Morning" nie jest jedną z nich.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Suncatcher - Good Morning

Postprzez Rapture 07 lip 2009, 0:04

bAchoR napisał(a):innowacyjna melodia

Odpowiem Ci: Imo taka, ktora jest ulozona na takich akordach, po ktorych czlowieka ciary przechodza :) ta niestety taka nie jest ale kwestia gustu - mi tam sie wydaje, ze cos podobnego obilo sie o uszy z kilka razy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Suncatcher - Good Morning

Postprzez demens 19 lip 2009, 13:07

Cholera, i znowu to zrobiłem. Odwlekałem sprawdzenie wydawnictwa sugerując się opiniami innych oraz poprzednimi dokonaniami producenta ("Sunbreeze/Seabreeze" było przyjemne, ale to za mało jak na moją ulubioną odmianę EDM). Utwór ma w sobie lekko podobne motywy co Cape Town - Metaphorique i Adam Nickey - Shift, więc to pewnie te tracki obiły się o uszy użytkownikowi Rapture, ale nie może tu być mowy o plagiacie.

Cóż mogę powiedzieć... takich upliftów szukam. Wyraźnych w przekazie, "urzekających i pięknych" tak jak napisał bAchoR. Breakdown nie do końca "po mojej myśli", ale potem wszystko zostaje nadrobione. Te "zejścia" w padach podczas motywu głównego (nie wiem jak inaczej to określić, przydałaby się wiedza od strony technicznej, której nie posiadam), w połączeniu z tą melodią to jest to, co mój mózg odbiera najlepiej jak tylko można. Remix także w porządku, ale to już nie to. Myślałem, że "Another Angel" będzie upliftem miesiąca, jednak się pomyliłem.

Sądziłem, że porównanie tego producenta do Temple One'a to gruba przesada, jednak po sprawdzeniu także "Losing Daylight" zaczynam powoli zmieniać zdanie. Muszę jeszcze obadać pozostałe releasy, bo widzę że już ma trochę na koncie.

Co do wielokrotnego odsłuchiwania utworów, jeżeli coś mi się podoba to słucham do pierwszych oznak "znudzenia". Potem zazwyczaj załączam nutę za kilka miesięcy i znowu jest podobne zainteresowanie. Słuchać tylko 1 raz? Przecież to nawet nie wystarczy czasem żeby wyłapać motyw. Wiem po sobie, jak na przykład takie Seismicbeats - Raindrops kompletnie niczym mnie urzekło, przesłuchałem może z 3-4 razy odłożyłem na pół roku. Potem przypadkowe załączenie w playliście i co? Zmiana o 180 stopni, dosłownie ziemia się pode mną zatrzęsła ;]. Podobnie było z Lume - Lume, które to doceniłem dopiero po jakichś 2 latach. W ogóle chyba prawie żaden z moich ulubionych numerów nie spodobał mi się na maksa od razu. Nawet pamiętam ktoś wrzucił dawno temu na TA ponad 2-minutowego sampla Temple One - Aurora (szukał tytułu rzecz jasna). Przesłuchałem, stwierdziłem że nie znam i wywaliłem do kosza.

Tak więc apeluję :D nie spisujmy nut na straty po jednokrotnym, pobieżnym przesłuchaniu. Nagannym jest także ocenianie po samplu, nie wiem jak z innymi gatunkami, ale w trance z wieloma utworami tak się po prostu nie powinno robić.

Są w muzyce trance melodie, które urzekają. Melodie wprowadzające słuchacza w pozytywny nastrój. Melodie, które słysząc myślisz: "Ależ trzeba być wrażliwym skurczysynem by coś takiego wymyślić". Melodie, od których świat nabiera barw.

Ładnie napisane. Szkoda, że nie mogę zacytować także dalszej części wypowiedzi ;]
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron