Steve Allen - Self Belief

Excessive Pressure

Powrót do Trance

Steve Allen - Self Belief

Postprzez Sisiek 25 lip 2009, 15:18

Obrazek

Artist: Steve ALLEN
Title: Self Belief
Label: Excessive Pressure
Released: 20 Jul 2009
Genre: Trance

Steve Allen - Self Belief
Steve Allen - Self Belief (Thr3shold Remix)

Wydawnictwo które bardzo zwróciło moją uwagę na tyle że oryginału mogę słuchać kilka razy pod rząd. Bardzo stęskniłem się za tego typu wzniosłymi ale energetycznymi trensami. Dobry szybki podkład mocny kick i ta napędzająca do przodu kawałek symfoniczna burza. Breakdown nie za długi, krótki i prosty pianinkowy motyw. Potem masa dźwięków wystrzeliwanych w szybkich partiach. Bardzo mi się to wszystko podoba. Jestem niejako pod wrażeniem całej kanonady dźwięków która przewija się podczas kulminacyjnego momentu nagrania. Remix podobny ale nie słuchałem go prawię w ogóle. Ogólnie polecam ten numer jak ktoś lubi stary dobry trancowy styl. Ja jestem mile zaskoczony. 8-)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Steve Allen - Self Belief

Postprzez peterhol9 25 lip 2009, 15:52

Sisiek napisał(a):Dobry szybki podkład mocny kick i ta napędzająca do przodu kawałek symfoniczna burza.
wyjąłeś mi to z ust. Oryginał dobry, mix Treszholdowy również. Jedno z lepszych dzieł ówczesnego trensu :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Steve Allen - Self Belief

Postprzez demens 25 lip 2009, 15:56

A już się nosiłem z zamiarem napisania kolejnej recki produkcji Allena w tym roku :D Oprócz Joe Garrett'a jest on w tym momencie chyba moim ulubionym producentem. Już przestałem liczyć ile jego produkcji i remiksów robiło w tym roku "furorę" na moje playliście. Co do "Self Belief" jest to już nieco inne brzmienie w porównaniu do poprzednich kawałków, ale ciągle na tym samym, bardzo wysokim poziomie. "Pierwsza część" tego brzmienia motywu głównego wydała mi się bardzo bez pomysłu, ale przy "wyjściu" po prostu kosmos. Świetne tempo i dynamika. Bardzo jestem ciekaw czy jeszcze mnie czymś zaskoczy w tym roku, myślałem że "limit" już dawno wyczerpał, a tu ciągle zaskakuje :)

Remix nie powala. Polecam oryginał ;p
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Steve Allen - Self Belief

Postprzez indecentnoise 25 lip 2009, 15:58

Allen juz w sierpniu w Polsce ;)

Thr3shold Remix jak najbardziej, jeden z najlepszych melodyjnych bangerow tego roku.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Steve Allen - Self Belief

Postprzez peterhol9 25 lip 2009, 16:00

indecentnoise napisał(a):Allen juz w sierpniu w Polsce ;)
czyżby na początku drugiego tygodnia? :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Steve Allen - Self Belief

Postprzez Humulus 25 lip 2009, 16:44

Bardzo słabo jak na Allena, który pozytywnie zaskoczył mnie swego czasu takimi produkcjami, jak:
-Steve Allen - "1946",
-Steve Allen - "Lemon Drizzle",
-Steve Allen & Peter Drury - "Recession".
Powyższe utwory nie były wprawdzie zbyt oryginalne bo stylistycznie przypominały wypociny Garrett'a i Blueman'a, lecz "Self Belief" także garściami czerpie z innych produkcji. Szkoda tylko, że takich, które z dużą prędkością opuszczają mój odtwarzacz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Steve Allen - Self Belief

Postprzez Vidia 05 sie 2009, 20:56

Mnie się jak na razie w ogóle nie spodobalo. Ta melodia mi zupełnie nie podeszła.. Thr3shold remix troszkę bardziej od Originala.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Steve Allen - Self Belief

Postprzez Tinusia 17 sie 2009, 10:49

Miałam okazję słuchać tylko oryginalnej wersji, i szczerze mówiąc brakuje takich czysto transowych produkcji, na pewno na długo zagości na mojej liście.
Been talking to myself forever, yeah
And how I wish I knew me better, yeah
Still sitting on a shelf and never
Never seen the sun shine brighter
And it feels like me
On a good day!!


Obrazek
Avatar użytkownika
Tinusia
 
Wiek: 33
Skąd: Poznań


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości