Steve Birch feat. Within Temptation - The Temptation Within

psy-trance | spaced out recordings / spor008 | 23-11-2009

Powrót do Trance

Steve Birch feat. Within Temptation - The Temptation Within

Postprzez TBk2000 23 lis 2009, 13:16

Nie przypuszczalem, ze przyjdzie mi jeszcze zakladac tematy o Trance, a jednak jak widac, mozna jeszcze w tym gatunku zauwazyc jakas tworcza aktywnosc.

Normalnie to pewnie bym przeszedl obojetnie obok tego releasu, gdyby nie fakt, ze w featcie znalazla sie grupa Within Temptation, ktorej tworczosc dzieki pewnej znajomej mi kobiecie, kiedys moglem poznac i docenic. Wokalistke tejze formacji zapewne wszyscy rowniez kojarza ze wspolpracy z Armin'em, ale nie ma sie co od razu zrazac, gdyz powyzsza produkcja jest daleka od tego co Sharon stworzyla wraz z Armin'em. Kawalek na pewno nie bedzie pretendowal do radiowego hitu sezonu.
Ja tutaj nie bede sie rozwodzil na temat producenta tego utworu i jego dokonan, ani jak wielka wartosc muzyczna nosi ten utwor w kregach psychedelicznego Trance'u, bo po prostu nie orientuje sie co sie wiecej na tej scenie obecnie dzieje, a kawalek dla stale sledzacych ta odmiane Trance'u moze byc po prostu mierny na tle innych, duzo lepszych produkcji. Szerzej wiec niech wypowiedza sie stali sluchacze. A od siebie napisze tyle, ze ja jak na czlowieka, ktory Trance'm jest juz mocno znudzony, to jestem pod sporym wrazeniem tego utworu.

Sposrod czterech dostepnych w releasie wersji, spodobaly mi sie trzy pierwsze. Original Mix, to swietna, stylistycznie psychedeliczna wersja, ktora wraz z mistycznym wokalem Sharon, tworzy niesamowity klimat. Uwielbiam takie polaczenia. Steve's Deeper Remix, rozpoczyna sie jednominutowym, instrumentalnym, klasycznym intrem, ktorego oczywiscie nieodlaczna czescia jest wzniosly wokal Sharon. Taki wokal mnie zawsze urzeka powodujac dreszcze. Po lekko ponad minucie zaczyna sie prawdziwa uczta dla ucha. U4IC DJ'S Remix, jest najmocniejsza wersja tego utworu. Z pewnoscia niejeden UK'owiec bedzie pociskal ja w swoich setach. Warczacy basseline dodaje sporego kopa walkowi, ktory na podkreconym lekko BPM pedzi jak szalony. Designer Violence Remix, to jakies poszarpane i zdeformowane dziwadlo. Brzmi ciekawie, nie powiem, ale jednak osobiscie zatrzymam sie na poprzednich wersjach, rozkoszujac sie barwa dzwieku i glosu Sharon.


Info:
Artist: Steve Birch feat. Within Temptation
Title: The Temptation Within
Genre: Psy-Trance
Label: Spaced Out Recordings
Cat. nr.: SPOR008
Release date: 23-11-2009

Tracklist:
01. Steve Birch feat. Within Temptation - The Temptation Within (Original Mix)
02. Steve Birch feat. Within Temptation - The Temptation Within (Steve's Deeper Remix)
03. Steve Birch feat. Within Temptation - The Temptation Within (U4IC DJ'S Remix)
04. Steve Birch feat. Within Temptation - The Temptation Within (Designer Violence Remix)


Sample:
:arrow: Steve Birch feat. Within Temptation - The Temptation Within (Beatport.com)
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Steve Birch feat. Within Temptation - The Temptation Within

Postprzez KaSS 26 lis 2009, 19:23

Najbardziej podoba mi się wersja w remixie U4IC DJ's utwór nabrał fajnego kopa. Track bardzo mi się podoba, jest mroczny, a vocal dodaje tajemniczości. Sharon den Adel ma niesamowity, porywający głos sprawiający że chce się słuchać tego jeszcze raz, nie jest to jakieś pierdu-pierdu które robiła z Arminem lecz prawdziwy pokaz jej umiejętności.
Obrazek
<3|trance .. transforming peace into music|<3
Avatar użytkownika
KaSS
 
Wiek: 31


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości