Akesson - Without You / Flavour Park

Powrót do Trance

Akesson - Without You / Flavour Park

Postprzez bAchoR 14 sty 2010, 6:19

Akesson ponownie zaatakował nas godnymi releasami. Skupie sie tylko na ,,Without You'', bo Flavour Park nie robi na mnie aż tak wielkiego wrażenia, mimo iż jest bardzo dobrą produkcją.

Without You to niesamowita produkcja. Jeden z najdynamiczniejszych upliftów w roku 2009. Mimo iz jest dynamicznie to przy tym bardzo ciepło. Chodzi mi o sam kick i bassline. Trafnie obrany tytuł do utworu, co dla mnie również nie jest bez znaczenia. Breakdown taki jak powinien być. Lekki, bez przekolorowań sampli, melodii. I ten pad jest jakby miejscem gdzie ulatują wszystkie nieprzyjemne emocje związane z ,,without you'' ; niemożliwościa spełnienia czegoś... I nakazuje na wszystko spojrzeć inaczej : sentymentalnie, z uśmiechem, z pogodzeniem się losem. I potem ta melodia. Prościutka w swoim układzie. Bardzo lubie ją grać na pianie jak gran ten tjun. Melodia też przekazuje nam, że nie ma co dawać lipy, tylko mieć wyjebane i iść dalej przy zachowaniu pamięci i mega sentymentu. Całości dopełnia proste wstawki pianka na ostatnich frazach melodii.Coś jak obrócić się za siebie, uśmiechnąć się i iść dalej przed siebie... W sumie melodia to mega przekaz, ale bez słów. Jak ktoś tylko patrzy, że o fajna melodia to pomylił style...
Kocham tego tjuna :)

Jak latałem przy tym na sylwestra to podobno (tak powiedziało mi 3 ziomków) ludzie patrzyli się na mnie jak na Boga. 8-)
To jest właśnie potęga trance'u, która nie ma żadna inna muzyka.

Uplifting is still alive...


http://www.youtube.com/watch?v=3kyzmnm239A
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Akesson - Without You / Flavour Park

Postprzez Stelmach 14 sty 2010, 8:34

bAchoR napisał(a):I nakazuje na wszystko spojrzeć inaczej : sentymentalnie, z uśmiechem, z pogodzeniem się losem

To wedługa zasady Piórka: "Co byś nie zrobił to i tak będzie dobrze ":D

Akesson - Without You bardzo dobry numer.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Akesson - Without You / Flavour Park

Postprzez JohnnyKnoxville 14 sty 2010, 11:34

Akesson - Without You <<<<< świetny numer.... Jednak niektóre elementy melodii wydają mi się jak bym kiedyś już gdzieś słyszał coś pododbnego.... Jak sobie przypomne tego tracka to wpisze tutaj z czym mi się to kojarzy.... Na pewno wiem że grał to Recay gdzieś....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Akesson - Without You / Flavour Park

Postprzez yaper 14 sty 2010, 15:42

Bardzo dobra EP od Bjoerna, wyróżniająca się na tle masy chłamu od one-track-heroes jakich w dobie szerokopasmowego Internetu pełno.

U mnie z kolei 'Without You' nie wywołuje mega wrażenia - ot przeciętniak upliftowy jakich pełno. Za to 'Flavour Park' to wspaniała, dynamiczna uplfitowa produkcja - bez wątpienia jedna z najlepszych z 2009 roku. Z nostalgią powracam do czasów, kiedy 'jarałem się' tą nutą jak jakiś obłąkaniec xD Brak mi słów, aby opisać potęgę tego wałka - to trzeba po prostu usłyszeć (jak to musi brzmieć na dobrym nagłośnieniu!). Podczas odsłuchu nie pozostaje nic innego jak zamknąć oczy i odpłynąć razem z Akessonem po bezkresnych krainach jego wyimaginowanego świata, powstałego na nutach pięknego upliftu bez zamuły. Zaraz po remixie do Store N Forward - Hello World (Akesson Remix) to druga najlepsza produkcja gostka w 2009 roku - szczerze polecam, bo warto!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Akesson - Without You / Flavour Park

Postprzez Freezer 14 sty 2010, 18:38

Jak dla mnie Flavour Park lepsze, przesłuchałem go już XX razy jakiś czas temu. Naprawdę wyróżnia się z tłumu.
Polecam sprawdzić wszystkim Uplifciarzom! Wyszło w FSOE więc troszkę to mówi o klimacie, ale nie do końca to samo co reszta stuffu z tego labelu.
Więc sprawdzać i pisać jak wam się widzi! :)
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości