Mark Sherry vs James Allan & Stuart Trainer - Hostility/Static Charge

Trance | Freefall | 2010

Powrót do Trance

Mark Sherry vs James Allan & Stuart Trainer - Hostility/Static Charge

Postprzez sector 30 mar 2010, 12:43

01 Hostility - Original Mix 07:10
02 Static Charge - Original Mix 06:52

Dzis podczas czyszczenia dysku :) natknalem sie na dosyc nowy numer Marka Wisni. Jak to ostatnio bywa nie jest to jego solowa produkcja kolaboracja z Jamesem Allanem i Stuartem Trainerem. Musze powiedziec, ze mimo tego, ze sceptycznie podchodzilem do odsluchu, bo jak wiadomo Sherry juz od dawna odszedl od tworzenia 'normalnego' tranceu to jednak po 3-4 odsluchach numer wdawnictwo mi calkiem podeszlo (tutaj ze wskazaniem na Hostility).

Hostility nie jest to napewno standardowy trance, jaki mozna uslyszec w audycjach. Urzeklo mnie w nim jednak to, ze brzmieniem oraz uzytymi samplami przypomina mi produkcje z dawnych lat. Ma w somie swietny klimat jakiego brakuje w nowoczesnych produkcjach. Blizej poczatku klimatyczna piszczalka, a pozniej melo tworza naprawde zgrabna calosc. Moze to dziwic, jednak breakdown trwa tutaj naprawde dlugo i nie jest to wyciskacz lez. W odroznieniu od wiekszosci upliftow, po breaku wchodza dobrze przetworzone techniczne dzwieki. Ogolnie rewelacja jak dla mnie. Oby wiecej takich numerow! W tym roku jest to zdecydowanie jeden z najlepszych numerow od Mareczka dla mnie!



Static Charge, natomiast nie jest za bardzo dla mnie. W prawdzie to co dzieje sie po breakdownie mnie urzeklo, to jednak calosc do mnie nie przemawia. Kawalek jest za bardzo lekki i upliftowy. Gdyby zaczynal sie od breakdownu to bym zmienil zdanie a tak zwyciezca zostaje Hostility!

Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Mark Sherry vs James Allan & Stuart Trainer - Hostility/Static Charge

Postprzez JohnnyKnoxville 22 kwi 2010, 23:55

sector napisał(a):Urzeklo mnie w nim jednak to, ze brzmieniem oraz uzytymi samplami przypomina mi produkcje z dawnych lat.
Mi ta główna melodyjka kojarzyy się trochę z Ron van den beuken - Overdrive, chodzi o pierwsze takty i ogólnie stylistykę, tylko że tam jest sto razy głębsza, a tutaj torchę czuć taki chaos i pykanie po klawiszach po omacku licząc że a może coś z tego wyjdzie.... To co mi się jeszcze podoba to te delikatne oldscholowe syntezatory które słychać w pewnych momentach w tle.... Ogólnie tak jak pisze Sector czuć lekki powiew minionych lat w tym wałku prawie we wszystkim, co pewne osoby mogą zaliczyć na plus.... Podsumowując jednak jest to dla mnie zwykły średni track, który może i ma swój jakiś urok, ale ogólnie nie zawróci większości w głowach i nikt go nie zapamięta na dłużej....

Static Charge z kolei też jest średnie jak dla mnie, jednak wydaje mi się że ten numer z uwagi na pewną przestrzeń dźwięków w nim zawartych, w postaci głównej melodii z takim lekkim pogłosem może fajnie sprawdzać się na jakichś duzych przestrzeniach.... Track uzyskałby u mnie taką samą ocenę co poprzednik, czyli okolice 6... :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Mark Sherry vs James Allan & Stuart Trainer - Hostility/Static Charge

Postprzez Stelmach 23 kwi 2010, 8:19

Utwory przegrzane, mulące i zbyt wolne; melodie niczym z upliftów, nie wiem czy tak ma wylągać aktualny tech-trance bądź choćby namiastka tego co Mark tworzył kilka lat temu. W podobnym klimacie wyglądał set Marka na TE który srogo nas zawiódł. Jak porównam go z aktualnym stuffem Phila Yorka, Log:One, Dark By Design czy BK to Mark wygląda jak początkujący uczeń wśród grona profesorów. Coraz mniej słucham trance ze względu właśnie na takie dziwolągi.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości