Who.Is - We.Are / 909+

Trance | 2010 | Anjunabeats

Powrót do Trance

Who.Is - We.Are / 909+

Postprzez Vidia 11 wrz 2010, 10:10

Patrząc na nazwę wytwórni i słuchając dwóch opisywanych kawałków można się mocno zdziwić :) a ja się dziwię, że na forum nikt jeszcze nie założył tematu o tym wydawnictwie. Jako Who.Is produkują Bart Claessen i Raz Nitzan.
Mnie szczególnie spodobało się 909+, które niemal w całości opiera się na brzmieniach ze starego Rolanda [TR-909 podobno] i bardzo wyraźnie nawiązuje do transów z lat 90. Właśnie na coś takiego czekałam już od dawna i nie mogę wyjść z podziwu dla obu panów, gratuluję im i czekam na więcej takich produkcji!! Nie od razu doceniłam piękno i wielkość tego kawałka, ale od razu, od pierwszego odsłuchu, zapamiętałam. Bassline mnie kompletnie niszczy. Nie słyszałam czegoś takiego od nie-wiem-kiedy. KOCHAM takie brzmienia. Mam nadzieję, że ktos mnie jeszcze nimi uraczy w tak świetnej formie. Kiedyś jak zorganizujemy imprezę ze starymi transami to na pewno zagram 909+ :D Piękny kawałek, co i raz odkrywam w nim coś nowego..
Co do We.Are, to moim zdaniem jest dużo gorsze. Chociaż pewnie niektórym może się podobać. Kompletnie inne od 909+. Nie czuje w nim już tamtejszej głębi, przestrzeni; jest jakby bardziej współczesne. Dość dobre jest to, co zaczyna dziać się pod koniec 4 minuty. Szczególnie ujął mnie charakterystyczny motyw, który za chwilę następuje. To jest mój ulubiony odcinek. Niestety motyw nie został należycie, porządnie rozwinięty, a reszta jest już raczej claessenowska:|
Ogólnie Jest to bez wątpienia najlepsze, najciekawsze wydawnictwo z Anjunabeats od, myślę, dobrych kilku lat.
http://www.discogs.com/artist/Who.is
Ostatnio edytowano 11 wrz 2010, 12:29 przez Vidia, łącznie edytowano 1 raz
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Who.Is - We.Are / 909+

Postprzez phantom 11 wrz 2010, 11:56

"909+" rzeczywiście ciekawe, choć sam klimat i klawisze to odtworzenie stylu M.I.K.E.-a, a melodia w tle przypomina "Hale Bopp".

"We.Are" też niezłe, przynajmniej nie jest to kolejny numer z ckliwym wokalem.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Who.Is - We.Are / 909+

Postprzez SRGnt 11 wrz 2010, 14:17

Mówiąc szczerze, to o 909+ słyszę dopiero z tego tematu, podczas gdy We.are męczę już dość długo, począwszy od zasłyszenia w tegorocznym ISOS. Zbyt dużo o tym pierwszym nie jestem w stanie powiedzieć, poza tym, że rzeczywiście brzmi dość MIKE`owo. Czy takie rewelacyjne, nie wiem. Po kilku głębszych przesłuchaniach może będę w stanie to stwierdzić :)

Za to We.are... I tu przechodzimy do sedna :) Powiem wprost: dla mnie to jedne z lepszych tegorocznych kawałków! Stylowo przypomina starsze, dobre transidła, brak w nim tej nachalności obecnej często we współczesnych upliftach. Melodia i całokształt oddaje naprawdę nietuzinkowy klimat. Utwór brzmi po prostu tak, jak dobry trance brzmieć powinien.
Co jak co, ale styl Claessena zawsze wyjątkowo mi podchodził i jak widać, to się nie zmienia. Chwała mu za to i oby więcej takich produkcji. I jak to się mówi: umarł trance - niech żyje trance! :D
Avatar użytkownika
SRGnt
 
Wiek: 41
Skąd: Lublin

Re: Who.Is - We.Are / 909+

Postprzez d3cK 11 wrz 2010, 23:14

Prawdę mówiąc, jestem zdumiony tym co usłyszałem w 909+. Nie spodziewałem się, że ktokolwiek zrobi kawałek w takim stylu. Oczywiście wszystko jak najbardziej na plus! Na pewno ciekawy track.
Z kolei We Are jest trochę zepsuty po brejku, za dużo pseudo-modnych naleciałości. Całość w moim odczuciu powinna być zrobiona w starej szkole.
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Who.Is - We.Are / 909+

Postprzez Vidia 07 paź 2010, 8:47

We are definicją transu lata 2010? http://twitpic.com/2ikguq
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron