Art of Trance - The Horn

trance, acid, progressive | porcupine | 08-03-2011

Powrót do Trance

Art of Trance - The Horn

Postprzez TBk2000 12 mar 2011, 18:37

Obrazek

Troche juz czasu minelo od ostatniego wydania czegos przez Art of Trance, ale Simon powraca na salony w wielkim stylu z nowa produkcja, ktora wg. mojej skromnej opinii deklasuje wszelkie obecne gowniane mutacje tego gatunku, ktore to w uporczywy sposob dzisiejsze pokonenie psycho-trance-maniakow broni w imie muzycznej ewolucji.

The Horn jest jak taka mala muzyczna kapsula czasu w ktorej zahibernowane zostaly dobrze wyselekcjonowane dzwieki z czasow gdy Trance przezywal swoj najlepszy okres. Swoja droga, uwielbiam takie 'powroty do przeszlosc' pojawiajace sie od czasu do czasu. Fakt, ze rzadko, ale mimo wszystko sprawia to wielka radosc gdy ktos z czystej pasji tworzy cos co moze nie odbije sie wielkim echem, ale pozwoli na to aby wierzyc, ze gdzies w tym calym bagnie ktos komponuje jeszcze muzyke dla odbiorcy o ktorym sie dzis zapomina. No, ale wracajac do The Horn. Produkcja jest absolutnie fantasytczna. Pomijajac juz fakt o klasycznym brzmieniu, ktore samo w sobie jest juz pewnego rodzaju wyznacznikiem dobrze skrojonego materialu, to The Horn brzmi jak produkcja, ktora powstala z jakiegos wielkiego pomyslu, a nie tylko i wylacznie checi stworzenia kolejnego pitu pitu. To samo tyczy sie remix'ow, ktore nie brzmia wcale gorzej od oryginalu i nie sa zabiegiem marketingowym w mysl ktorego 'im wiecej, tym lepiej'. Remix'y brzmia rowniez rewelacyjnie i kazdy powinien znalezc tu cos dla siebie. Dla mnie absolutnym nr.1 jest progressywny Dingle Remix z ta specyficzna hipnotyczna glebia, ktora odwoluje sie od dawnej epoki Trance'u. Quillroader Remix przypomina mi brzmieniem kompozycje PvD pochodzace z jego najlepszych plyt, co chyba swiadczyc moze o znakomitosci tej wersji. Healium's Art of Acid Remix jak sama nazwa wskazuje jest Acid'owa wariacja The Horn co pewnie nie przypadnie niektorym do gustu, ale imo remix jest solidny. Podobnie jest z Meanda Remix, ktory tez lekko podlatuje Acid'em, ale jest chyba bardziej wspolczesny i tym samym bardziej przystepny? Rowniez ostatnia wersja w wykonaniu Aaron Gray'a zasluguje na wieksza uwage jesli ktos lubuje sie w mroczno-progresywnym brzmieniu, a wiem, ze na forum takich osob nie brakuje ;-).

Nie plecam, Art of Trance sam sie poleca ;-p.


Info:
Artist: Art of Trance
Title: The Horn
Genre: Trance / Acid-Trance / Progressive
Label: Porcupine
Cat. nr.: PORCU28
Data: 08-03-2011
Time: 61:10 min.

Tracklist:
01. Art of Trance - The Horn (Original Mix)
02. Art of Trance - The Horn (Quillroader Remix)
03. Art of Trance - The Horn (Meanda Remix)
04. Art of Trance - The Horn (Kaukuta Saint Remix)
05. Art of Trance - The Horn (Healium's Art of Acid Remix)
06. Art of Trance - The Horn (Dingle Remix)
07. Art of Trance - The Horn (Aaron Gray Remix)


Sample:
=> Art of Trance - The Horn
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Art of Trance - The Horn

Postprzez PaulCane 13 mar 2011, 10:04

Nie chciało mi się czytać Twojej całej recenzji, ale muszę napisać, że to wydawnictwo jest prze :D szczególnie mi się podoba original mix, ale wszystkie wersje są całkiem niezłe. Original Mix'a żem zagrał w konkursie trancesonic.fm którego polecam obadać ;]
btw.
"Troche juz czasu minelo od ostatniego wydania czegos przez Art of Trance, ale Simon powraca na salony w wielkim stylu z nowa produkcja, ktora wg. mojej skromnej opinii deklasuje wszelkie obecne gowniane mutacje tego gatunku, ktore to w uporczywy sposob dzisiejsze pokonenie psycho-trance-maniakow broni w imie muzycznej ewolucji."
Ładne podsumowanie :D
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok

Re: Art of Trance - The Horn

Postprzez peterhol9 13 mar 2011, 10:20

PaulCane napisał(a): Original Mix'a żem zagrał w konkursie trancesonic.fm którego polecam obadać ;]
Ja dzięki Twemu setowi poznałem owy track. Kapitalny numer. Idealnie "ciągnie" klimat znany chociażby z Persii. Takie cuś rozumiem :P
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Art of Trance - The Horn

Postprzez Stuku 13 mar 2011, 13:18

Brzmienie zupełnie z innej epoki ... tylko dlaczego pojawia się sentyment i chce się posłuchać więcej takiej muzyki ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Stuku
 

Re: Art of Trance - The Horn

Postprzez Transi 16 mar 2011, 16:39

Dingle Remix jak dla mnie najlepszy z całej paczki :) Jednakze wysiada w porównaniu z Surreal Mix od CJ Arta (który to niestety nie został wydany) :P
http://soundcloud.com/cjart/art-of-tran ... rn-cj-arts
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Art of Trance - The Horn

Postprzez d3cK 20 mar 2011, 10:39

Wszystkich remixów jeszcze nie przesłuchałem ale oryginał ma to coś i jest to zajebisty utwór:)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Art of Trance - The Horn

Postprzez dj3500 01 kwi 2011, 20:42

Przypadły mi do gustu wersje Quillroadera i Aeron Gray. Szczególnie to drugie to poważny, masywny prog z wysokiej półki :) Oryginał nie podoba mi się, jest bardzo męczący.
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości