Activa - This World / Affirmation

Trance | Discover | 2009

Powrót do Trance

Activa - This World / Affirmation

Postprzez Stelmach 05 sty 2009, 20:33

Activa / Robert Stevenson

Label: Discover, 5 stycznia 2009

1. This World
2. Affirmation (Tom Colontonio Remix)

Nie jest to Genetic, Resistance, remix do You Never Be Forgotten, ani również remix do Paul Webster - Problems... Najnowsze wydawnictwo Discover prezentuje materiał ze średniej półki, który co prawda skrojony na miarę nie potrafi dorównać swoim poprzednikom. Pozostaje więc pewien niedosyt... O całość zahaczyć oczywiście warto i wypada, niemniej jednak nie wróżę Activi'e sukcesu tej produkcji.

This World wpisuje się w bardziej euforyczną odmianę UK Trance. Bassline mniej obciążony charakterystycznym up'beatem, melodia pociągła, płynna z typową fazą upliftowego przeciągnięcia.

Affirmation (Tom Colontonio Remix) potwierdza moją wcześniejszą tezę że Tom dostał zadyszki i po niezłym Atlantic City, Extreme Tactics i remixie do Ehren Stowers – Both Worlds gdzieś zagubił wcześniejszą zadziorność. Najnowsze jego dziecko - Leonidas jak i prezentowne Affirmation pojechane są na oklepanych motywach trance, których po prostu już dość.

Sumując całość humor bardzo poprawia mi najnowszy remix Activy do Cut Me ;) który na pewno pozostanie na dłużej w mojej pamięci. Widać Robert celuje w przeróbki klasyków, w 2008 popisał się ciekawą interpretacją do Nu-NRG - Connective.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Activa - This World / Affirmation

Postprzez Freezer 05 sty 2009, 21:48

Zgadzam się ze Stelmim, zapoznalem się z tym release'm już i uwazam, ze jest to srednia półka, tzn. można posłuchać, ale do zachwytów daleko...
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Activa - This World / Affirmation

Postprzez sector 05 sty 2009, 22:45

Ogolnie Activa ma lepsze kawalki w swoim zbiorze, ale te nie przeciez wcale takie zle. Chociaz pierwszy 'This World' to raczej nie moja bajka ( w sumie nawet nie jest taki zly, ale raczej nic specjalnego ) to drugi Affirmation w remixie Colontonio to juz naprawde calkiem dobry kawalek tranceu. Zwlaszcza ten fajniutki sampelek. Mocny beat, w prawdzie wolny jak na discover bassline, ale za to pelna gamma dzwiekow.

Sumujac, Affirmation (Colontonio Remix) bardzo mi sie podoba. This World, nie jest zly ale jest, bo jest. Bez niego tez bym przezyl.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Activa - This World / Affirmation

Postprzez TBk2000 06 sty 2009, 2:46

Bylby ode mnie dozgonny szacun dla tego Pana gdyby swoim nowym releasem przebil niszczycielski Resistance i to jeszcze na poczatku roku, a tak tylko powiem, niezle walki yo! :mrgreen:. Mnie sie oba kawalki podobaja. This World w typowym Aktywnym stylu, szybki, energetyczny i euforyczny. Po podkreceniu nieco pitch-a zaczyna juz sie dobrze dziac, glowa sama dyga do szybkiego beat-u ;]. Milo bym sobie do tego tracka poskakal. Affirmation tez niczego sobie, ostro sunie juz od samego poczatku, przelatujac niczym piorum przez dwa break-i. Jesli Activa nie zaprzegnie w swe produkcje zadnych wokali i bedzie robil to co robi, to bedzie dobrze.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Activa - This World / Affirmation

Postprzez JohnnyKnoxville 06 sty 2009, 17:06

Stelmach napisał(a):Najnowsze jego dziecko - Leonidas
To akurat jest bardzo stara produkcja, ukazała się chyba jakoś juz na początku tamtego roku albo pod koniec 2007 grał ją w swoich setach Tom oraz inni.... Ostatnio tylko ktoś to odgrzebał, bo nuta do tej pory nie została wydana.....

Co do wydawnictwa to zgadzam sie tutaj ze wszystkimi opiniami... Nie są to może jakies kawałki genialne, czy wybitne.... Jednak zdecydowanie solidne produkcje.... This World Uk uplift z centralnie umieszczonym motywem z ciekawymi i wzniosłymi syntezatorami, numer skoczny i zarazem bardzo wesoły, nawiazujący ciepłą stylistyka do chociażby ubiegłorocznego End of Summer... Mi akurat ta ciepła stylistyka nie do końca odpowiada, ale nie odrzuca też jakoś... Lubie troche innego Active, mniej ciepłego i bardziej technicznego jak np produkcje z pod aliasu Mekk, jako Activa to Genetic, genialne Flashpoint, czy Enlighten, jednak doceniam i tą ciepłą stylistykę i sadze że This World zagości sporo razy na playliście winampa bo numer jak najbardziej udany, może nie wybitny ale co z tego....

Activa - Affirmation (Tom Colontonio Remix) dosyć świerze wydawnictwo, mające swoją premiere w grudniowym mixie Askewa.... NIe wiadomo jaki byłby oryginał, ale remix Colontonia jest w jego euforycznym upliftowym klimacie.... Kawałek bardzo przyjemny, troszke mroczny, zdecydowanie da się wyczuć style obu producentów.... Mi się jak najbardziej podoba i jestem na tak, przełomu znowu nie ma ale dobre wydawnictwo za to tak.....

Jednym słowem bardzo dobrze ze wychodzą takie rzeczy i niech ich bedzie jak najwiecej, dzięki tym producentom trance jeszcze żyje.... Mam nadzieje ze rok 2009 bedzie jeszcze lepszym rokiem dla Uk Tranceu i wyspiarzy niż ubiegły, czego nam i im życze.....o/
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Activa - This World / Affirmation

Postprzez indecentnoise 06 sty 2009, 20:59

This World po dluzszym przesluchaniu zaczelo mi sie podobac, calkiem ok numer. Natomiast remix Colontonio to bomba :)
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Activa - This World / Affirmation

Postprzez bts 07 sty 2009, 19:32

Nie znalazłem nic ciekawego dla siebie na tym wydaniu, szkoda bo swego czasu było zdecydowanie inaczej, choćby z genialnym Genetic na czele.
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Activa - This World / Affirmation

Postprzez Stuku 08 sty 2009, 15:56

Jak dla mnie ta epka to dobry "zapychacz" setów :) Trzyma poziom jednakże bez większego polotu :roll:
Obrazek
Avatar użytkownika
Stuku
 

Re: Activa - This World / Affirmation

Postprzez yaper 10 lut 2009, 22:01

A mi się całe wydawnictwo podoba i to bardzo! 'This World' to konkretnie skrojony uplifter w Activowskim stylu, czyli to co lubię najbardziej; jak dla mnie ognisty kawałek! Remix Colontonia do 'Affirmation' to już trochę inna bajka, aczkolwiek nadal jest magia i wkręta, co jest podstawą udanego numeru, jak już wspomniano grane przez Wyspiarzy dosyć gęsto, co już samo przez się dobrze o numerach świadczy.

Na podsumowanie, nie jest to szczyt możliwości Activy, ale ten pan rzadko robi byle shit, także kolejny release na wielki plus!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

cron