Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Uplifting l Anjunabeats | 2009

Powrót do Trance

Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez bAchoR 26 sty 2009, 21:32

Nowy Single najlepszego moim zdaniem pro-upliftera w Polsce Slider już wydany. Maczał w tym ręce także Sean Tyas.

Originał w sztandarowym stylu Seby. Nie ma takiej mocy ognia jak Shift, bo przeznaczenie tego utworu jest raczej inne. Delikatny, melodyjny, pozytywny, dobrej jakości uplift. Barwa sampli i rytmika melodii obiła mi się już gdzieś o uszy w innym numerze. (co to było ?).
Całość prezentuje to co zawsze działa na moje zmysły. Delikatność, spokój i melodyjność. Idealnie, żeby włączyć playera i pobujać się na hamaku w gorący letni wieczór mając przy sobie garstke przyjaciół, grilla i dużo piwa.


Sean Tyas Remix

Szczerze powiedziawszy jestem w lekkim szoku. Nie spodziewałem się takiego lukru po Tyasie. Tak czystego pianina dawno nie słyszałem. Jak szpilka wpadająca do szklanki.
Mało tego ustąpił nieco ze swojej dynamicznej natury ! Chciał miać swój pomysł na ten utwór, ale nie przekonał mnie do tego. Zabił melodie z originału. Może znajdzie swoich zwolenników, ale nie we mnie.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tya Remix

Postprzez d3cK 26 sty 2009, 22:13

Dawno już urzekł mnie ten utwór. Kawał solidnego upliftu. Oryginał przypomina mi przegenialne Luke Warner & Mat Lock - Deep Psychosis (Daniel Kandi's Cure Mix)
bAchoR napisał(a): Idealnie, żeby włączyć playera i pobujać się na hamaku w gorący letni wieczór mając przy sobie garstke przyjaciół, grilla i dużo piwa.

rozmarzyłem się:)
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez Valka 27 sty 2009, 11:22

Hmmm jesli wybierać miedzy złem a złem wybiore zło w remixie Tyasa .. bzdurny relejs, faworyt remix Tyasa ale tylko dlatego ze nie ma miedzy czym wybierac hahaha :lol:
Avatar użytkownika
Valka
 

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez demens 08 lut 2009, 14:41

Oryginał wygląda na podróbkę kapitalnego Alan M - Famicon (Temple One remix), ale nie ma startu na Famicon'a. Wierzę, że to podobieństwo obydwu utworów to tylko przypadek, w końcu Nickey już nie raz udowodnił, że nuty tworzyć umie. Remix Tyas'a wg mnie dużo lepszy, piękne piano i "ożywiony" motyw z oryginału. Widać Tyas ciągle ma potencjał, oby tak dalej :)
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez Humulus 08 lut 2009, 17:12

demens napisał(a):Wierzę, że to podobieństwo obydwu utworów to tylko przypadek, w końcu Nickey już nie raz udowodnił, że nuty tworzyć umie.

Tak samo jak "przypadkowo" użył parę razy w swoich numerach motywu muzycznego z Carrie Skipper - "Time Goes By" :roll: . Obydwie wersje "Slidera" słabiutkie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez bAchoR 08 lut 2009, 22:21

Gdyby nie to, że mam mega dobrą pamięć do utworów i ich motywów to bym już zrobił dobrych kilka demek z użytymi już motywami. Ja myśle, że zbieżności są czysto przypadkowe i przestańcie już pisać, że coś jest zerżnięte, bo to się robi nudne i denerwujące.
Demens czai baze :)

Z time goes by jest tak, że po prost Seba ma taki charakterystyczne układy jeżeli chodzi o rytmike melodii i to wszystko.

Analizować troche tą muzykę, a nie tylko rączki podnosić ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez indecentnoise 08 lut 2009, 23:06

A pomyslec ze Anjuna miala w tamtym roku naprawde dobre wydawnictwa. Nie jestem fanem Slider'a. Za duzo Anjuny w Anjunie.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez yaper 09 lut 2009, 10:00

Tyas'a wersji nie słyszałem, ale nie omieszkam. Za to oryginał bije wtórnością do tego stopnia, iż pomimo solidności wykonania, nie mogę się do niego przekonać. Typowy średniak.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez phantom 10 lut 2009, 21:50

bAchoR napisał(a):Gdyby nie to, że mam mega dobrą pamięć do utworów

ID CONTEST! :D
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez yaper 10 lut 2009, 21:52

Do kawałka się co raz bardziej przekonuję. Może i jest do bólu wtórny, ale cholernie relaksuje i zachęca do ponownych odsłuchów. Remix Szona na wielki plus, jest szybciej i piano jakże trafnie wyeksponowane. Release na wielki PLUS ;)
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez TBk2000 11 lut 2009, 3:03

Rzadko slucham Anjuny, bo tak jak napisal I.N., wszystko na jedno kopyto. Czasem mam wrazenie, ze oni w tym labelu to wszyscy sample z jednego wiadra biora. Albo jest tylko jeden producent i 50 jego aliasow. Po rilisa siegnalem bedac skuszony remixem Tyas-a, ktoremu i tak niespecjalnie to wyszlo. Juz bardziej podszedl mi original, ktory jest anjunowy do bolu, bo jakby inaczej. Ale raz na kilka miesiecy da rade tego posluchac, choc z tym poczekam do wiosny, bo muzyka jakos wchodzi mi lepiej nie tylko zaleznie od nastroju, ale tez od pory roku ;], a takie kawalki tylko w pogodne dni, bo inaczej nie nudza :mrgreen:.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Adam Nickey - Slider incl. Sean Tyas Remix

Postprzez JohnnyKnoxville 14 lut 2009, 0:30

Bardzo słaby numer i jak równiez słabiuśki remix od Seana.... Szkoda że Sean powoli odchodzi od swojego stylu i szuka sam nie wiem czego ???? Ubiegłego dnia ???? :P Tego on sam chyba nie wie.... Moim zdaniem jak cos ma sie dobre to nie trzeba tego zmieniać, niestety Tyas zaczął cos modzić, zamiast robić numery w swoim dobrze znanum i lubianym energetycznym stylu... To sypie teraz takim nie wiadomo czym jak ten remix, remix do wałka Signumów, cukierkowe i słabe Melbourne, już jego remix do Life'a był nie do końca jakby w jego typowym stylu, a teraz to odejście od niego tylko sie pogłębia.....
Chcociaz jego Sean Tyas - Seven Weeks, czy Sean Tyas - Rulebook mi sie podobają.... ale to powinien robić pod innym aliasem, do takich techowców.....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości