Akesson - Perfect Blue

Powrót do Trance

Akesson - Perfect Blue

Postprzez bAchoR 13 gru 2008, 6:16

Wydawnictwo na które czekałem bardzo długo. Żadnego Ripa nie męczyłem tak długo jak właśnie Perfect Blue w oryginale. Energia połączona z niesamowitą melodyjnością. Wielokrotnie grane przez duet z Egiptu, także na Entrance. Przez wielu słuchaczy uważane jest za najlepszą produkcje tego roku. Akesson niesamowicie wystrzelił. Wcześniej tworzył pod aliasem Dreas.
Remix Solar Movement to odpowiednik originału bez takiego agresywnego zaciecia. Melodia jakby rozjaśniona, delikatniejsza.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez JohnnyKnoxville 13 gru 2008, 14:44

Kurcze Bachor, nie wiedziałem że Akesson to Dreas :-( Ale mnie tym infem rozwaliłeś o/ Zastanawiałem sie właśnie juz od dawna dla czego dosyć cicho jest o Dreasie ostatnimi czasy... Niby coś tam wychodziło od niego ale nic nadzwyczajnego, w porównaniu ze starszymi produkcjami chociażby jak Havannah, czy Arctic Sweep z zabójczym remixem Downeya o/ musze teraz widze przewertować sobie dyskografie Akessona, bo jakoś tak go troche olewałem :P Co do Perfect Blue to wiadomo, numer spoko i na poziomie, energia + melodyjność tak jak napisałeś, ale jeśli chodzi o Akessona to szalenie podoba mi sie jego Remix do DT8 Project - Destination (Akesson Remix) to jest dopiero jak dla mnie miazga o/ mimo że nie przepadam za wokalami, ale ten numer coś w sobie ma o/ a remix kosi ładnie o/
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez ant 14 gru 2008, 23:17

Zgadzam sie bachor w 100%. Numer jest prześwietny,duzo, duuuzo pozytwnej energii do latania, bardzo przyjemna melodia dosc mocna stopa, poprostu coś pieknego. Dodam jeszcze od siebie ze chyba nigdy wczesniej nie zdazylo mi sie sluchac tak dobrze dobranego oryginalu i remixu na jednej empce. Gdy tylko przejadala mi sie jedna wersja, wlaczalem druga, ktora rownie przyjemna, troszke inna a jadnak z wielka iloscia nowej mocy. Jeden z najlepszych numerow zeszlego roku. :)
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez Kasper 15 gru 2008, 18:10

Kolejny tegoroczny wymiatacz z A State Of Trance o którym można mówić w tylko najlepszych słowach. Nie jestem zagorzałym fanem upliftingu, ale ten numer niesie świeżość rodem z najlepszych lat transu! Polecam!
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez phantom 15 gru 2008, 18:22

bAchoR napisał(a):Wcześniej tworzył pod aliasem Dreas.

Skąd to info? Discogs twierdzi coś innego, widząc Dreasa i Akessona jako dwie różne osoby. Chyba że jeden drugiemu nagrywał kawałki? :)

Co do samego "Perfect Blue", to moje zdanie od pierwszego odsłuchu jest niezmienne. Kawałek na swój sposób podobny do "Vivid Intent" Downeya, które moim zdaniem jest zdecydowanie lepsze. Samo "Perfect Blue" przyzwoite, ale bez euforii.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez Taurus 17 gru 2008, 3:18

bAchoR napisał(a):Wydawnictwo na które czekałem bardzo długo. Żadnego Ripa nie męczyłem tak długo jak właśnie Perfect Blue w oryginale. Energia połączona z niesamowitą melodyjnością. Wielokrotnie grane przez duet z Egiptu, także na Entrance. Przez wielu słuchaczy uważane jest za najlepszą produkcje tego roku. Akesson niesamowicie wystrzelił. Wcześniej tworzył pod aliasem Dreas.
Remix Solar Movement to odpowiednik originału bez takiego agresywnego zaciecia. Melodia jakby rozjaśniona, delikatniejsza.


Bjorn Akesson i Andreas Lindell (Dreas) to zdecydowanie dwie różne osoby. Dreas niejako wypromował Akessona. Razem mieli (maja?) projekt o nazwie Havannah. Co do reszty opisu Bachora to zgadzam sie z Tobą w 100%. Kawałek piękny, melodyjny, maksymalnie letni i energetyczny. Prawdziwa upliftowa bomba dla wszelkiej maści lotników :D Od pierwszego odsłuchu wiedziałem, że ten utwór ciężko będzie pobić w mojej osobistej klasyfikacji za rok 2008 i tak też sie właśnie dzieje. Polecam, Polecam i jeszcze raz gorąco polecam :!: :!: Kto jeszcze jakimś cudem nie słyszał niech nadrabia zaległości. A tak btw. to Szwedzcy wykonawcy naprawdę w tym roku pocisnęli konkretnie na scenie upliftingu... aż miło popatrzeć.... znaczy sie posłuchać :mrgreen:
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez Kubo 17 gru 2008, 7:15

A mi sie nie podoba :> :D Jakos nie moge sie do tego przekonac..
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez Taurus 17 gru 2008, 11:48

Kubo napisał(a):A mi sie nie podoba :> :D Jakos nie moge sie do tego przekonac..


Ha ha znając Twoje zdanie tylko czekałem kiedy się wypowiesz na temat tego wydawnictwa :D Jeszcze Ci sie spodoba zobaczysz :mrgreen: :mrgreen: Na razie mówi sie trudno 8-)
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez yaper 23 gru 2008, 1:05

Zgadzam się z większością, jak dla mnie to jedna z licznych tegorocznych pereł upliftingu. Zarówno oryginał jak i remix Activy aka Solar Movement stoją na wysokim poziomie, nic tylko słuchać, delektować, pieścić zmysły :D
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez Stelmach 23 gru 2008, 8:26

Mnie numer całkiem podszedł a to dlatego że znajduję w nim conieco stylu starego Tyasa. Żaden tam niszczyciel parkietów, ot jedynie dobrze sklecona produkcja. Posłuchać nie zawadzi.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Akesson - Perfect Blue

Postprzez peterhol9 23 gru 2008, 20:20

kawałek nie jest najgorszy, choć słuchając go tu i tam trochę mi się znudził.
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości