Christian Zechner - November Mourning

Uplifting Trance | Unearthed Records | 2009

Powrót do Trance

Christian Zechner - November Mourning

Postprzez Rapture 11 lut 2009, 18:38

Label: Unearthed Records
Numer katalogowy: UNER002
Format: Mp3
Data wydania: 09.02.2009
Gatunek: Uplifting Trance

Lista utworów:
original mix [09:42]
c-system vocal mix [06:31]
c-system dub [06:31]
reorder remix [08:15]

Wiem, wiem, w moim wypadku dziwne jest, ze w ogóle polecam wam wydawnictwo z gatunku Uplifting Trance, ktory obecnie nie zachwyca mnie zbytnio, delikatnie mowiac. Recenzje chcialbym zaczac od remixu C-System, ktory to uslyszalem po raz pierwszy w podcascie Andy Moora. Pozamiatał mna doszczetnie ze wzgledu na piekna melodie, ktora na breakdownie nabiera takiej glebii i przestrzeni, ze zaczalem sie bac aby tramwaj, w ktorym sluchalem owego utworu nie odlecial gdzies w niebo. Kosmos. Przestrzen. Niestety - A moze stety? - nie wiedzialem jeszcze co mnie czeka gdy wyjdzie pełne wydawnictwo z zawartym na nim oryginałem. Pomimo, ze slucham juz elektroniki szmat czasu to od dawien dawna nie doswiadczylem utworu z gatunku Trance, przy ktorym umialbym tak latac, ktory wywarlby we mnie takie emocje. Piekne, piekne, piekne! Niestety nie potrafie tak opisac emocji plynacych ze sluchania jak Bachor, choc sam czytajac jego posty przyznam ze miewam bardzo podobne (moze nie przy tych samych utworach ale jednak). Mam wrazenie, jakbym słuchał utworów, z dawnych lat, z poczatku XXI wieku, kiedy po raz pierwszy mialem stycznosc z ta muzyka. Ten ped, ta przestrzen i melodia... Ehh. Remix Reorder moze sie komus spodobac ze wzgledu na bardzo dynamiczny charakter ale to jednak juz nie to.

Z powyzszej recenzji chyba jasno wynika ktora wersje najbardziej polecam. Pozniej oczywiscie mixy C-System i na koncu Reorder.

Fantastyczne wydawnictwo. Zechner to geniusz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez peterhol9 11 lut 2009, 18:40

zarzuć samplami please :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez Matvel 11 lut 2009, 18:42



geniusz!
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez phantom 11 lut 2009, 20:37

Panowie, ostroznie ze slowami. W koncu gosc ma na koncie raptem kilka singli, a Wy go juz tu od geniuszy 'wyzywacie' :).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez JohnnyKnoxville 11 lut 2009, 20:45

Rapture napisał(a):Wiem, wiem, w moim wypadku dziwne jest, ze w ogóle polecam wam wydawnictwo z gatunku Uplifting Trance, ktory obecnie nie zachwyca mnie zbytnio, delikatnie mowiac. Recenzje chcialbym zaczac od remixu C-System, ktory to uslyszalem po raz pierwszy w podcascie Andy Moora. Pozamiatał mna doszczetnie ze wzgledu na piekna melodie, ktora na breakdownie nabiera takiej glebii i przestrzeni, ze zaczalem sie bac aby tramwaj, w ktorym sluchalem owego utworu nie odlecial gdzies w niebo. Kosmos. Przestrzen. Niestety - A moze stety? - nie wiedzialem jeszcze co mnie czeka gdy wyjdzie pełne wydawnictwo z zawartym na nim oryginałem. Pomimo, ze slucham juz elektroniki szmat czasu to od dawien dawna nie doswiadczylem utworu z gatunku Trance, przy ktorym umialbym tak latac, ktory wywarlby we mnie takie emocje. Piekne, piekne, piekne! Niestety nie potrafie tak opisac emocji plynacych ze sluchania jak Bachor, choc sam czytajac jego posty przyznam ze miewam bardzo podobne (moze nie przy tych samych utworach ale jednak). Mam wrazenie, jakbym słuchał utworów, z dawnych lat, z poczatku XXI wieku, kiedy po raz pierwszy mialem stycznosc z ta muzyka. Ten ped, ta przestrzen i melodia... Ehh. Remix Reorder moze sie komus spodobac ze wzgledu na bardzo dynamiczny charakter ale to jednak juz nie to.


Coś czuje po tym opisie że to coś dla mnie :D ...... spradze to :D heheheh Juz Bogus mi tak raz zachwalał Niavare i wiedziałem że to musi być coś git i było i tu tez mi nos podpowiada że sie nie zawiode :P Dzieki Rapture za opis, juz pędze tego szukać :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez TrancEye 11 lut 2009, 21:07

Po zapoznaniu sie z tym wydawnictwem najbardziej spodobal mi sie oryginal Remixy C-systems tez niczego sobie Wersja Reorder'a wypada najslabiej moim zdaniem
Avatar użytkownika
TrancEye
Uplifter
 
Wiek: 40
Skąd: Toruń

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez Rapture 11 lut 2009, 21:13

phantom napisał(a):Panowie, ostroznie ze slowami. W koncu gosc ma na koncie raptem kilka singli, a Wy go juz tu od geniuszy 'wyzywacie'

Heh, moze nie chcialem w takim konteksscie mocnym go nazywac geniuszem, niemniej polecam zajrzec na myspace tego pana badz tu viewtopic.php?f=15&t=629. Chodzilo mi w tym momencie bardziej o spojrzenie tego pana na muzyke. Mozna tez brac poprawke na to, ze kedy to pisze jestem troche podpity, niemniej tworczosc tego pana bardzo mi sie podoba. To tak dla wyjasnienia dlaczego ten pan jest dla mnie "geniuszem" :)
JohnnyKnoxville napisał(a):Dzieki Rapture za opis, juz pędze tego szukać
Mamy "troszke" inny gust muzyczny, ja rzadko kiedy slucham Trance'u, niemniej ta pozycja wydala mi sie po prostu wyjatkowa... Niemniej mam nadzieje,ze sie spodoba :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez yaper 22 lut 2009, 21:07

Solidny uplift, bardzo przyjemnie się tego słucha. Nie jest to może w moim odczuciu taki geniusz, ale nie znaczy to, że mi się nie podoba - może się jeszcze nie obyłem z tym wałkiem dobrze. Wersja C-Systems jest imo najlepszą. Ciekawostką jest fakt, iż jest to ostatni ID ze styczniowego mixu Tyasa do 'The Wednesday Whistle'.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez bts 28 lut 2009, 15:13

C-system Dub jest rewelacyjny. Już dość długo nie spotkałem się z taką melodyjnością, a przynajmniej nie przypominam sobie teraz. Słuchając tej wersji naprawdę można zatopić się w dźwiękach i odpłynąć :D
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez Sisiek 28 lut 2009, 21:18

Tej no fajny numer :) Dzięki za cynk i jak macie takie to mówcie głośno :P Moment z grubym basslinem w oryginale niszczy :P Latam jak bachor na gitarkach i pianinkach xD ReOrder dobrze podrasowana wersja :P
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez JoseDiablo 07 mar 2009, 19:38

Zachęcony komentarzami pokusiłem się o odsłuch. Akurat postać mi nie znana więc trudno odnieść mi się do jego "genialności" Natomiast skupiając się już na November Mourning w oryginale to czuję się miło zaskoczony jakości numeru. Tętniący życiem uplift o euforycznym przewodnim motywie. Dla miłośników tego stylu pozycja obowiązkowa.

Jak słusznie zauważył Sisiek mocną stroną utworu jest również bassline - szczególnie po break'u :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez Vidia 26 sie 2010, 13:55

Original: zdecydowanie jeden z najlepszych transów 2009. Świetna rozkręta, piękne, harmonijnie brzmiące (co jest dziś niestety rzadkością) ‘przestrzenne’ brzmienia, cudowny brejkdałn. Słucham z prawdziwą przyjemnością, co przy dzisiejszych transach się już prawie nie zdarza. Fantastycznie zrobiony track. Uwielbiam!!! Więcej takich <3 Takie kawałki upewniają mnie, że Trance is still alive :P
Reorder rmx: Wyszedł z tego obronną ręką;) Nie tak dobra wersja jak oryginalna, ale OK.
Csystems Vocal: Wokal w sumie nie jest tu za potrzebny. Kawałek ok, choć nie podoba mi się bas.
Csystems Dub: Dużo milsze od wersji wokalnej;] całkiem dobrze się słucha mimo niezbyt ładnego basu;] O ile dobrze pamiętam, głosowałam na ten wał w TOTY 2009.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Christian Zechner - November Mourning

Postprzez peterhol9 27 sie 2010, 14:42

dlaczego ja tego nie słuchałem w tamtym roku? Czemu przeszła mi ta epka koło nosa? No biję się w piersi. Absolutny mistrz roku 2009! Oryginał, mix Reorder, wszystkie mixy...zabijają! To jest pure trance!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron