Fred Baker - Voices / E-Elements

Trance | Play It Again Sam [PIAS] | 2008

Powrót do Trance

Fred Baker - Voices / E-Elements

Postprzez peterhol9 14 lut 2009, 15:33

http://www.discogs.com/viewimages?release=1392652

Jest paru gości, do których mam olbrzymi sentyment, którzy są podstawą mojej muzyczno trensowej orientacji sexualnej. Stary Tiesto, stary Armin, Ayla, starzy Blank & Jones, Jonas Steur, Terje Bakke (również wcześniejszy), V-sag, Plastic boy i paru jeszcze innych, których to kawałki słyszałem u samych początków zainteresowania trance. Do tej grupy dołącza jeszcze jedna osoba, właśnie Fred Baker, który swoimi produkcjami robionymi samemu, z Gregiem Nasherm czy Keyboard kids podbił moje serce. Electro shock, System activated, All od us, mix Do unification i wiele innych na stałe znalazło się w katalogi moich The best of ever.

Trochę zapomniany Fred Piekarz jednak dalej tworzy a w ubiegłym roku wydał świetną epke na której znajdują się wałki, o których trudno jest nie wspomnieć

:arrow: Fred Baker - Voices (11:58)
:arrow: Fred Baker - Voices (Progressive Mix) (9:58)
:arrow: Fred Baker - E-Elements (8:08)

Zacznijmy od E-Elements. Jest to tech transowa produkcja z mocnym kickiem, i soczystym basslinem. Do tego dochodzi jeszcze plumkająca melodia w breaku. Te właśnie trzy elementy idealnie do siebie pasujące sprawiają, że przy tym numerze można poskakać, można też posiedzieć i polatać na breaku, jeżeli ktoś umie przy takich plumkających melodiach się zawiesić na chwile :) Moment z 3:47 zabija. Ogólnie trochę mi ten wałek przypomina Cut off od Webstera, który to również uwielbiam.

Voices- piękna produkcja. Bassline jest tutaj mniej soczysty, ale z kolei nadrabia tu etniczno-wokalna wstawka, która się przez cały numer przewija( a dokładniej od 5:50 do końca).

Progresywna wersja Voices nie jest wcale taka progresywna i jest najsłabszą stropną epki.
Zapomniałem tez dodać, że wszystko zostało współtworzone przez Vicnenta Gorczaka. Szkoda, że epkę odkryłem tak późno, bo w moim podsumowaniu top 2008 równe sobie Voices i E-elements zajęłyby miejsce na pudle.

Odsłuch na http://www.beatport.com czy innym audiojelly :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Fred Baker - Voices / E-Elements

Postprzez Nolaan 14 lut 2009, 16:17

No więc...
Obczaiłem sobie Voices (OM). Reszty szukać mi się nie chce ;p
Wałek całkiem dobry, zwłaszcza jak ten etno wokal, że tak to nazwę, wchodzi. Daje radę.
Pewnie dopiero po kilku odsłuchach mi się spodoba bardziej, ale to normalka ;p
Póki co to tak 7/10 dam.
Pocałujta wójta w ...
Avatar użytkownika
Nolaan
 
Wiek: 38
Skąd: Z bardzo daleka.

Re: Fred Baker - Voices / E-Elements

Postprzez peterhol9 14 lut 2009, 17:24

I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Fred Baker - Voices / E-Elements

Postprzez Boguś 14 lut 2009, 20:09

Zainteresowala mnie Piotrek Twoja recenzja i mowie sprawdze co tam Fred zmajstrowal, a ze lubie produkcje tego pana m.in to co wymieniles Electro Shock, Confirmation, Forever Friends czy jako Iguana Beautiful Sunshine a takze kapitalne remixy do Out Of The Past - Mystery i Brisky - Now And Forever. Nie zawiodlem sie bo Voices kapitalny kawalek, te orientalne wstawki wokalowe plus piekna melodia. Numer moze sie podobac. Progressive Mix tez prezentuje sie milo dla ucha, ale oryginał spodobał mi sie bardziej :) Co do E-Elements to rowniez bardzo ladny i melodyjny utwor :) Musze sie jak najszybciej zaopatrzyc w to wydawnictwo :) dzieki Piotrek :)
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Fred Baker - Voices / E-Elements

Postprzez peterhol9 14 lut 2009, 21:07

Boguś napisał(a):dzieki Piotrek :)

ależ proszę uprzejmie Bogusławie i cieszę się, że wypowiedziałeś się w moim temacie :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Fred Baker - Voices / E-Elements

Postprzez Monisia 15 lut 2009, 23:21

przyjemny utworek, wpadło mi w ucho :)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Fred Baker - Voices / E-Elements

Postprzez demens 16 lut 2009, 22:37

"Voices" w oryginale to z pewnością jedna z lepszych nut, jakie słyszałem w ubiegłym roku, dzięki za przypomnienie! Progressive Mix także bardzo ciekawy, a "E-Elements" nie zapamiętałem więc niczym się pewnie nie wyróżniło jak dla mnie :) Fred ciągle trzyma fason i dobrze. Tylko niech nie wydaje nic więcej spod "Enterprise" :mrgreen:
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron