Nick Larson - Push (Incl. Fabio Stein Remix)

Tech-Trance | Couture | 2009

Powrót do Trance

Nick Larson - Push (Incl. Fabio Stein Remix)

Postprzez JohnnyKnoxville 16 lut 2009, 13:12

Wielbiciele Armina radia eska i lekkiego tranceu nie mają co szukać w tym temacie, natomiast wszyscy Ci którzy lubia zapie...ol przez duże D sądze że powinni być bardzo zainteresowani.....

Nick Larson - Push (Original Mix)
Nick Larson - (Fabio Stein's Back2Basics Remix)

W końcu, nareszcie, po tylu miesiącach czekania, po tylu miesiącach katowania ripa, takie słowa wydobyły sie ze mnie gdy zobaczyłem dzisiaj rano że już w końcu jest..... Push Nicka Larsona był przez ostatnie miesiące najbardziej wyczekiwanym przeze mnie kawałkiem, pojawiały sie nowe znakomite produkcje, a ja nadal czekałem na niego.... Pierwszy raz usłyszany u Marka Sherryego w którymś z jego Outburstów, później grany także przez PVD, Claudie Cazacu, Fabio Stein'a, czy Johna O'Callaghana, wałek spodobał mi sie od pierwszego odsłuchu, gdzie przypomina mi sie że powiedziałem chyba :twisted: "o fik " :D gdy to pierwszy raz usłyszałem... :P Tak to do mnie dotarło :D

Teraz przejde do budowy.... Numer tak jak wszystkie wcześniejsze produkcje Larsona to Tech -Trance, jednka w porównaniu z resztą ten jest na wskroś wyjątkowy... Kawałek nie jest przeładowany smplami electro czy jakimis innymi pierdołami, a przez swój minimalizm i pędzącą potworną dawke energii bliżej mu troche do hard-techno można nawet powiedzieć.... Kwałek pędzi na wibrującym i prującym do przodu basslinie od pierwszych sekund, już na samym starcie mając takiego powera że hvj \o/ po pewnym czasie dochodzą dźwięki pojedynczych udeżeń po klawiszach fortepianu, które to następnie wymieniają sie zaminnnie z elektrycznymi plumknięciami co tworzy świetny klimat, podkreslając jak dla mnie pęd basslineu i jego potęge \o/ w środku numeru został wstawiony delkatny brake z sekcją lekkiego pianinka, po którym to numer nakręca się na nowo i udeża poraz drugi swoją predkością.... Tak z grubsza wyglądała by budowa tego wałka..... Mi ciężko ubrac w słowa jak ten numer na mnie działa i jaki dla mnie jest wspaniały.... \o/ te rytmiczne dźwięki fortepianu i electro plumknięcia zestawione z takim basslinem dają takiego kopa że ciężko to opisać...\o/ początkowo wogóle jakoś mi brake nie pasował bo tak mi sie podobał ten pęd tego kawałka, jednak po pewnym czasie zdążyłem sie przyzwyczić do niego i teraz już sądze że brake pasuje idealnie i jest jak najbardziej udany.... Jednym słowem kończąc ten opis napisze że Larson zrobił jak dla mnie cudeńko i kawałek który trafia w moje wymagania odnośnie takiego tech-tranceu w 100%.... Brawa dla niego jeszcze raz bo na prawde zasłużył \o/

Co do remixu to póki co ciezko mi sie do niego przekonać i nie wiem czy spodoba mi się.... Moim zdaniem Fabio uszkodził wszystko to co było najlepsze w tym wałku, dodał mase ozdobników, m.in. część sampli ze swojego Techtrisa, rozbudował tez zdecydowanie break'a, numer w tej wersji swoją budową różni się zdecydowanie od oryginału, ale również coś w sobie ma i na swój sposób może przyciągnąć, tylko już pod inymi względami....

Na zakończenie napisze ze ten relis oceniam jako cołość na 9,5/10 Świetne wydawnictwo w nowym roku \o/
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Nick Larson - Push (Incl. Fabio Stein Remix)

Postprzez sector 16 lut 2009, 19:52

Ogolnie szczerze mowiac, nigdy jakos specjalnie nie bylem zwolennikiem kawalkow Larsona. Zawwsze gral za ciezko, jakos tak inaczej niz reszta z UK. Duzo wiecej basu i jakos mniej melodyjnosci.

Ten kawalek jest podobny. Moze nie jak wiekszosc jego produkcji, ale ma w sobie cos z poprzednich kawalkow, bo przeciez dziwne zeby Lasron zmienil styl. Ogolnie nie jest zle, jednak dla mnie szalu nie ma. Niby fajne, mroczne dzwieki (pewnie dlatego Ci sie podoba Johnny), fajny (o dziwo) break, ale nie podoba mi sie za bardzo.

Remix Steina tez nie wywarl na mnie wrazenia.

Calosc bym ocenil na takie sobie. Zapewne na poteznym naglosnieniu, na imprezie gdzie ktos zapoda dobry klimat brzmi niesamowicie, jednak na chwile obecna ciezko mi sie do tego przekonac.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Nick Larson - Push (Incl. Fabio Stein Remix)

Postprzez indecentnoise 18 lut 2009, 16:35

Przecietnosc. Jak na Couture to nawet slabo.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Nick Larson - Push (Incl. Fabio Stein Remix)

Postprzez JohnnyKnoxville 18 lut 2009, 23:28

Nie wierze w to co czytam Gnomus O_o ogranicze sie tylko do takiego komentarza jesli chodzi o długość, podobnie do Twojego....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Nick Larson - Push (Incl. Fabio Stein Remix)

Postprzez Monisia 18 lut 2009, 23:42

Original Mix stanowczo wygrywa, szybki, energiczny lecz nie piszę, że to jakaś rewelacja
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: Nick Larson - Push (Incl. Fabio Stein Remix)

Postprzez Stelmach 20 lut 2009, 18:39

indecentnoise napisał(a):Przecietnosc. Jak na Couture to nawet slabo.

Mnie też jakoś ten numer nie chwycił za gardło. Trochę Patterson'owy trochę coś a la Forbes czy Mallorca Lee. Poza basslinem brak w nim przewodniego motywu. Jeśli już chodzi o takie UK mechaniczne klimaty nic nie może równać się obecnie z Tyas'owym - Rulebook (mistrzostwo świata, rozpęd i głównie M.I.K.E.'owy brak z delikatnym psy'tranceowym samplekiem ;-)
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości