Estiva - Les Fleurs EP

Trance | Enhanced Recordings | 2009

Powrót do Trance

Estiva - Les Fleurs EP

Postprzez bts 20 mar 2009, 15:25

Dobra EPka od młodego Holendra i kolejna dobra rzecz od Enhanced Recordings.

: Les Fleurs (Original Mix) - Przyjemnie plumkający motyw melodii i delikatny, spokojnie płynący bassline. W efekcie otrzymujemy kawałek w bardzo lubianym przeze mnie, odprężającym klimacie. Szukający odrobiny muzycznego relaksu śmiało mogą sięgnąć po ten utwór.

: Fading Freedom (Original Mix) - Dzięki temu kawałkowi zwróciłem uwagę na to wydawnictwo. Bardzo dobry plumkacz :D Dzwoneczkowy motyw przeplatający się z leciutko zelektryzowanym pomrukiem, a na brejku dochodzi jeszcze jeden. Całość bardzo ładnie się komponuje. Polecam.

: Fading Freedom (Estiva Tech Mix) - Określenie 'Tech' mocno na wyrost. Po prostu mamy tu nieco podrasowaną, szybszą, pozbawioną jednego motywu, wersję oryginału.

: Like A Dream (Orignal Mix) - Utwór, który najmniej mi się podoba, a w zasadzie nie podoba się w ogóle. Zbyt zamulający i nieco przekombinowany jeśli chodzi o osamplowanie, jakieś ptaszki, pojękiwanie, jest nawet 'bojowy okrzyk Indian' :P


: Odsłuch
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Estiva - Les Fleurs EP

Postprzez Sisiek 20 mar 2009, 16:03

Widzę Bartuś kolejne dobre wydawnictwo udało Ci się ogarnąć :P Będą z Ciebie ludzie :D
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Estiva - Les Fleurs EP

Postprzez Transi 20 mar 2009, 17:03

"Les Fleurs"- najlepszy utwór z całej EPki. Niesamowicie melodyjny i odprężający. Świetna sprawa! Najgorszy utwór? Zdecydowanie "Like a dream"- nic w nim ciekawego. "Fading Freedom" również utwór- klasa. :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Estiva - Les Fleurs EP

Postprzez Zielona 20 mar 2009, 21:49

dla mnie w calym relku nie ma nic specjalnego , zwykle plumkacze nic wiecej , nawet od dobrego plumkacza im znacznie brakuje , w sumie sie zawiodlam po poprzednich chociazby rmx , a Tech mix to raczej taki light a nie tech mix
TOP 10 2009:
Marcus Schossow - A New Beginning
AMB - Lil (Original Mix)
Andre Lodemann - Vehemence Of Silence (Motor City Drum Ensemble Perspective)
Mathew Jonson - When love feels like crying
KhoMha - Gritty Roar
Marc Romboy & Stephan Bodzin - Phobos (Original Mix)
Moby - Mistake (Funkagenda Remix)
Jonas Steur - Drifting Sand
Deadmau5 – Strobe
Reflekt – Need To Feel Loved (Adam K & Soha Vocal Mix)
Avatar użytkownika
Zielona
 
Wiek: 42
Skąd: ślask

Re: Estiva - Les Fleurs EP

Postprzez peterhol9 22 mar 2009, 12:19

całą epkę można byłoby o pupę potłuc, gdyby nie Le Fleurs i Fading Freedom (Estiva Tech Mix). Racja, może druga wersja FF tech-em nie jest, niemniej cały wałek jest świetny, a to co po breaku idzie czaruje :) Le Fleurs jest równie dobre, choc oczywiście prezentuje inny klimat. Oba tjuny zasługują na dużego plusa :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Estiva - Les Fleurs EP

Postprzez Humulus 22 mar 2009, 14:17

Tytułowy utwór EPki bardzo dobry - reszta bez szału.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Estiva - Les Fleurs EP

Postprzez Vidia 22 lip 2010, 14:00

Les fleurs - polubiłam nie od razu. Właściwie dośc stosunkowo niedawno. Wcześniej za bardzo nie docierał do mnie ten kawałek. Teraz lubię - za główny motyw, który łatwo zapamiętać i za nastrój. Za jakąś lekkość i rozmarzenie ;] Pamiętam taką scenę: jechaliśmy latem 2009 autobusem warszawskim z BTS-em, Siśkiem, Archiem i resztą. Ktoś spytał o główne gwiazdy najbliższego Migration to heaven. BTS odpowiedział, że będą to Temple One i Estiva.
Ja: - I kto? (nie byłam pewna, czy dobrze usłyszałam i chciałam się upewnić)
BTS: - Estiva.
Ja: - Yhm. :D <Tak wówczas wyglądała moja "wiedza" na temat tego producenta i DJ-a: właściwie znane mi było tylko jego pseudo xP Byłam pewna, że z uwagi na Temple One pojawię się na tej imprezie, zaczęłam też jak najszybciej zapoznawać się z twórczością Estivy. Wtedy wpadła mi w uszy m.in. właśnie EP Les fleurs. Ogólnie średnio byłam zachwycona twórczością Stevena. Jednak w Radomiu bardzo miło mnie zaskoczył swoim setem, a zagrane tam Fading freedom zupełnie inaczej dla mnie zabrzmiało. Właściwie od tej pory zaczęłam nieco 'inaczej słuchać' kawałków Estivy. Wiele z nich do mnie trafiło, jak np. Les fleurs, Fading freedom. Ten ostatni teraz mi się kojarzy z imprezą Migration to heaven, mimo że znałam go wcześniej. Jest Charakterystyczny [jak ja lubię ten bas!], dosyć oryginalny; lubię jego 'nastrój' i melodyjność. Świetna atmosfera zapanowała pod sceną, gdy Steven go zagrał:) Życzyłabym sobie częściej słyszeć takie wałki, kiedy jestem na parkiecie, bo dość rzadko mam tę przyjemność;) W ogóle więcej takich imprez, z takim towarzystwem i muzyką, jak w Radomiu, by się przydało \o/ To była jedna z paru najlepszych imprez mojego życia.
Aha, jeszcze Tech mix: nie przepadam i raczej do niego nie powracam. Ale Replee pisał, że woli od oryginału;)
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości