Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

progressive trance | Bonzai Trance Progressive | 2009

Powrót do Trance

Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez Transi 08 kwi 2009, 19:13

Obrazek

Label:Bonzai Trance Progressive
Numer katalogowy: BTP-170 2009
Format: Mp3
Data wydania: 07.04.2009
Gatunek: Trance/Progressive Trance/Chillout

Lista utworów:
01. Batignolles Blues (Subtara Remix)
02. Batignolles Blues (Ferry Tayle & Stephan R Neverending Story Remix)
03. Batignolles Blues (Maor Levi Chillout Mix)
04. Batignolles Blues (Joost Glazenburg Remix)
05. Batignolles Blues (Original Mix)

Moja opinia:
"Batignolles Blues" to ostatni utwór promujący wydany w 2008 roku album Airwave'a - "Touareg" (aktualnie Laurent pracuje nad kolejnym albumem plus wieloma remixami i utworami spod innych aliasów). Jak widać 5 różnych wersji, przy czym Original Mix jest raczej dobrze znany osobom, które miały styczność z "Touareg". Co w nim ciekawego? Niewątpliwie saksofonowe wstawki, które zostały stworzone przez Ludovica Meyera (lepiej znanego jako Ferry Tayle). Opisywać oryginału nie będę - powiem tylko tyle, że jest to według mnie jedna z najlepszych kompozycji na albumie. Mistrz! Co do remixów - zdecydowanym faworytem jest "Ferry Tayle & Stephan R Neverending Story Remix". Poraża klimatem! Utwór jest bardzo długi- trwa 13:13 (co w sumie nie powinno dziwić biorąc pod uwagę poprzednie dokonania Tayle'a). Długie, ponad 3-minutowe intro powoli przechodzi w doskonale przyrządzone danie główne. Stylistyka utworu w typowym stylu Ferry'ego. Fantastyczna melodyjność, kapitalnie zrobiony breakdown (prawie 3 minuty! :D) no i te saksofonowe wstawki...Jak dla mnie najlepsza wersja na EP! Maor Levi zgotował tym razem chilloutową interpretację, która jak dla mnie jest średnia. Nic mnie w niej nie przyciąga. Bardzo ciekawy jest remix Joosta Glazenburga - warto sprawdzić ;) Subtara Remix - najbardziej monotonna wersja, jednak znajduję w niej coś interesującego, co w tajemniczy sposób przyciąga do słuchania.:P
Podsumowując: wydawnictwo na plus. Faworytem jest remix Tayle'a i Stephana R :)

Sample: http://www.junodownload.com/ppps/produc ... 377-02.htm
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez Kubo 10 kwi 2009, 11:28

Airwave Feat Ludovic Meyer - Batignolles Blues (Ferry Tayle & Stephan R Neverending Story Remix)

Wersja Ferrego mnie rozwalila. Jak to u niego numer dosc dlugi, bo trwajacy ponad 13 min. Mamy tutaj pozdroz w głab pieknych dzwiekow. Lekkie i przyjemne pianko przygotowuje nadejcie melodi w ktorej glowne skrzypce gra saksofon i w tle taylowskie pady. Mozemy sie dopatrzyc malych podobienstw do Methaphorique ale to taki maly szczegol :P jak dla mnie jeden z najlepszych remixow roku ;) Klimat, klimat i jeszcze raz klimat.. Az chce sie rozlozyc raczki w kat 120 stopni i polatac :note:
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez Humulus 10 kwi 2009, 16:09

Remix Ferry'ego, który sprawdziłem jako jedyny z całego wydawnictwa, masakruje klimatem. Zdecydowanie jeden z najlepszych remixów tego Francuza.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez demens 13 kwi 2009, 18:16

Znakomity, przemyślany remix Tayle'a i Stephana R. Może nie powalił mnie tak na kolana jak remixy do "Metaphorique" czy "Indigo" (o którym notabene nie ma wzmianki na discogs nie wiedzieć czemu), ale nie zmienia to faktu, że te 13min wcale nie "dłuży" się i można się w pełni rozkoszować pięknem dźwięków.

Z EPki sprawdziłem jeszcze chill'owy mix Maor'a, wg mnie pięknie to brzmi, dobre urozmaicenie wydawnictwa na wysokim poziomie.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez d3cK 14 kwi 2009, 13:44

Na uwagę zasługuje tylko remix od Ferrego. Reszty po prostu nie mogę słuchać, ta trąbka brzmi tragicznie, do niczego nie pasuje. W remiksie Ferrego zgrabnie ją wkomponował w swoje dzieło. Całość prezentuje się świetnie! Doskonały bassline i melodia!

Airwave wydaje od jakiegoś czasu słabe produkcje, całe szczęście że pracuje jeszcze pod innym aliasem...
Avatar użytkownika
d3cK
Wjechał na superkoniu
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez TBk2000 25 kwi 2009, 1:04

Oryginal zaczyna sie ciezko, bardzo tech-owo, az sie zdziwilem i popatrzylem dwa razy czy aby na pewno wlaczylem dobry utwor, bo juz dawno zdazylem zapomniec o brzmieniach Touareg i utworu po prostu nie kojarze. Rowniez szybko pewnie o nim znowu zapomne, bo jest dosyc slaby.

Bardziej pochlebnie mozna natomiast wypowiedziec sie o remixach, ktore dodaja produkcji tej nieco smaczku. I juz na poczatku wylamie sie z tego jednoglosnego zachwytu nad remixem Tayle-a, ktory pomimo iz tworzy swoje nietuzinkowe remixy w niepowtarzalny sposob, to tym razem wg. mnie ustepuje tej monotonnej lecz tajemniczo przyciagajacej wersji Subtara Remix. Choc tak na dobra sprawe, to obie wersje sa w innym stylu, gatunku i maja zupelnie inny przekaz, takze nie stawialbym ich jednak naprzeciw siebie w pojedynku na najciekawiej prezentujacy sie wariant.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez bts 27 kwi 2009, 9:59

E tam, nie znacie się :P
Subtara Remix najlepszy z tego całego towarzystwa. Przeważnie podobają mi się kawałki w takim klimacie: jednostajnym ale dzięki temu mocno wkręcającym, hipnotyzującym i tym razem nie jest inaczej.
Chris Harvey - In Dreams With Betty
Basil O'Glue - Angular Momentum (Original Mix)
Rex Mundi - Interstate Of Lightning
Icon & Jam - Estimado
Avatar użytkownika
bts
 
Wiek: 41
Skąd: Warszawa|Radom

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez peterhol9 27 kwi 2009, 13:38

Ja jakoś słuchałem tą chwaloną wersję Tayle'a i słuchałem i jakoś ...nic. Nie moje klimaty, a od Ferry'ego Revanchem o wiele lepiej sie prezentowało :) reszta wersji albo zapomniana albo nie przesłuchana przeze mnie
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez bAchoR 28 kwi 2009, 15:42

Zupełnie nic mi nie podchodzi z tego wydawnictwa. Nawet tasiemiec Ferrego i Stefana. Trąbki nie pasue do tej muzyki, choćby nie wiadomo co było na niej grane. Co prawda muzycznie ich remix jest naprawde pro-pro to po prostu mi się nie podoba.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Airwave featuring Ludovic Meyer - Batignolles Blues EP

Postprzez Vidia 20 lip 2010, 11:38

Wypowiem się na razie o (Ferry Tayle & Stephan R Neverending Story Remix) oraz o remixie Maora Leviego, bo tylko te wersje na dłuższą metę mi podeszły. Generalnie zgadzam się z większością pozytywnych wypowiedzi powyżej na temat remixu Ferry'ego i Stefana, nie będę powtarzać. Podoba mi się i jest to jeden z lepszych transowych wytworów roku 2009. Długaśny, aż 13 minut, ale jak słusznie zauważono, z uwagi na dobrą konstrukcję utworu słuchanie się nie dłuży. Brzmienia, jakie w transie lubię i jakich mi bardzo brakuje. +melodie, klimat. A saksofon jest dobrze wkomponowany. Trudno go ładnie zgrać z transem, ale jak widać - można. Pokazał to też - może nawet jako pierwszy? - Kai Tracid w Liqiud skies, którą to produkcję również sobie cenię. Warto czasem pokusić się o wprowadzenie innego niż pianino instrumentu :p
Wersja Maora może nie jest super, ale słucha się całkiem przyjemnie.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do Trance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości