Boris S. - Candyman

Hard Techno / Bitshift Germany / 2009

Powrót do Techno

Boris S. - Candyman

Postprzez JohnnyKnoxville 10 maja 2009, 23:16

Osoba myśle że doskonale znana wielbicielom mocniejszego uderzenia :D Cała reszta niech się sama dowie kto to :P :lol: Ja tylko napisze że jak dla mnie jest to jeden z najlepszych producentów sceny Hard Techno, stał również za sukcesami produkcyjnymi wielu gwiazd tej sceny, produkując m.in. wszystko Felix'owi Kröcher'owi, łącznie z jego najlepszym trackiem Travel Pussy..... Koniec ich współpracy notabene odbił się Felixowi troche czkawką, ale to temat na inny artykuł.... :P
Tutaj świetny klip z jednymi z jego najlepszych numerów według mnie, wspomnianym Travel Pussy dla Felixa i własnym Mayday z epki o takim samym tytule....

http://www.youtube.com/watch?v=B7UqzQ-BUoQ

Teraz przejde do relisu.... Wyszło 07.05.2009 tak że jeszcze pachnie tłocznią :P W paczce znajdują się 4 tracki:

Boris S - Candyman
Boris S - No Name
Boris S - I Don't Know
Boris S - Pepper

Na początku taki mały szczegół, który mnie troche zastanawia... Otóż nie wiem dla czego ta epka bo tak trzeba ją nazwać nie posiada takiego podtytułu w żadnym z miejsc w których jest ona dostepna.... ??? Może to część czegoś większego ??? Ja osobiście nie wiem, bo do tej pory nigdzie nic nie wyczytałem jeszcze na ten temat.... Ale już mniejsza o to... Tak jak napisałem w paczce są 4 tracki.... Ze wszystkich 4 tytułowy Candyman, ze względu na to że można było usłyszeć go już w tamtym roku m.in na kompilce Schranz And Loops 9 zmixowanej przez Robert'a Natus'a, czy w kilku różnych setach, znany do tej pory najlepiej.... Jeśli chodzi o krótką charakterystyke to przez cały utwór przewija się tutaj melodia z pozytywki, która jest takim jakby głównym jego motywem i wokół niej opiera się reszta, czyli chodzi mi o napierdzielanke konkretnie w tempie grubo ponad 140 :P.... Całość zostało bardzo fajnie przemyślane i poukładane, w pewnym momencie można usłyszeć charkterystyczne brzęczenie znane chociażby z Maydaya, jest też bardzo klimatyczny brake z wyciszeniem wszystkiego i wejściem tej w.w. pozytywki, tak że track raczej nie nalezy do takiego zwykłego prostego łubu dubu i do przodu według mnie, co raz czymś zaskakując i posiadając swój specyficzny klimat.... Jeśli jednak miałbym być szczery to mimo że jest to tutułowy utwór tego całego wydawnictwa, nie jest tutaj najlepszy :P Moim zdaniem największym tego pierdolnika jest natomiast >>>>>>>>>No Name i chyle tutaj czoła i oddaje pokłony Borysowi za tego masakratora.... \o/ Kawałek według mnie na ocene 9,5/10, charakterystycznymi są tutaj świetny mroczny klimat, ryjące ostro banie bassowe zgrzyty i rwania basslineu \o/ coś nie samowitego i nie wiem jak mam słowami opisać jak bardzo ten utwór jest bliski mojemu ideałowi jeśli chodzi o takie numery \o/ Jeśli chodzi o ogólny klimat to zaryzykowałbym porównanie z More To Life Bryana, ale jednak te tracki dzieli spora bariera prędkości :P Co do pozostałych dwóch utworów to Pepper z ważniejszych rzeczy posiada fajne wokalne sample, wykrzykiwane i zaloopowane w pewnym momencie na podobieństwo Travel Pussy, drum'n'bass'owy motyw w środku, a wszystko połączone zostało w całość za pomocą bardzo dobrze poukładanych wyciszeń i przerw w poszczególnych sekcjach utworu.... Na prawde bardzo dobra produkcja i młucona przeze mnie zaraz za No Name największą ilość razy.... Ostatni I Don't Know najmniej przypadł mi do gustu, ale nie oznacza to w cale ze jest słaby, po prostu w konfrontacji z No Name i Pepperem mało co miało by już szanse :P Utwór wyróżnia się krótkimi samplami pianinka w pewnym momencie, również drum'n'bass'owym motywem, a oprócz tego charakterystycznymi tarciami i bardzo tłustym basslinem, jednak tak jak mówie przypadł mi do gustu jakoś najmniej z całej czwórki....

Podsumowując.... Genialna epka od Borysa S którą można delektować się godzinami.... Autor udowadnia że jeśli chodzi o zdolności produkcyjne jest obecnie w ścisłym top 3 tego gatunku..... Boris S - No Name <<<<< jeśli chodzi to taką mroczniejsza odmiane Hard Techno, mój obecny kandydat do kawałka roku.... \o/ Na prawde bardzo zachęcam was do sprawdzenia chociaż tego jednego tracka... Natomiast jeśli chodzi o odmianę bardziej funky to polecam też Phaxis - Turn That Booty który też jest na moim podium :P

Chciałbym tutaj dodać że recenzja nie jest pisana przeze mnie po jednym czy dwóch odsłuchach, tylko słucham już tego materiał któryś dzień z kolei po kilkanaście-kilkadziesiąt razy na dzień.... Na prawde doskonałe wydawnictwo....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Boris S. - Candyman

Postprzez TBk2000 11 maja 2009, 12:52

Wczoraj przetestowalem EP-ke w trasie, ludzie tylko ogladali sie co za psycho jedzie :D. Nie ma co sie dlugo rozwodzic, walki dobrze kopia po dupie. No i najlepsza wstawka z pozytywka i zaraz mlyn :D. Najgorzej dla mnie wypada Pepper, w ktorym wkurza mnie ten zacinajacy sie "wokal". Ogolnie Boris jak zwykle z dobrym i mocnym materialem znaczaco podkresla swa obecnosc na scenie hard :>.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Boris S. - Candyman

Postprzez Sisiek 11 maja 2009, 21:36

Pepper rządzi na tej epce :D I Don't Know też dobre. Tytułowy Candyman lekko obsysa tą melodyjką ;)
Ogólnie można posłuchać :)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń


Powrót do Techno

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości