Dosem - Beach Kisses

techno, tech house | Neue Lärmklassiker, 2008 + Green, 2009

Powrót do Techno

Dosem - Beach Kisses

Postprzez ant 30 mar 2009, 17:26

Dosem -Beach Kisses (Original Mix)
Dosem - Beach Kisses (Rework)

Numer pochodzi z drugiej połowy zeszłego roku, ale w piatek w TATW usłyszałem go po raz pierwszy. Na forum też nic o nim nie ma, więc "lepiej późno..." :)


Całkowicie nieprzeciętny numer, bardzo fajna melodia grana na instrumencie który zakwalfikował bym w dziale "zdezelowane trąbki", do tego świetnie dopasowany bassline.
Gorąco polecam :)
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez JohnnyKnoxville 31 mar 2009, 0:21

Też to słyszałem :D Tak samo zaciekawił mnie ten numer podczas audycji i zgadzam sie z autorem że na prawde oryginalna i nieprzeciętna produkcja... :P Kto by pomyślał że Abovy zaszaleją z czymś takim i to jeszcze żadną nowością jak sie właśnie dowiadujemy :P Bardzo dobrze to o nich świadczy :P Dzięki Ant za temat i odsłuch.... I do przeczytania :P Ps. fajnie Ci się ta niunia wygłupia w podpisie :P Jagoda nie będzie zazdrosna ??? :D
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez ant 31 mar 2009, 8:43

Jagoda nie będzie zazdrosna ??? :D]

ciiii :D
Dodam jeszcze od siebie ze choc numer jest odmienny stylistycznie, to mimo wszystko doskonale dopasowuje się w klimat trancowy :)
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez phantom 09 kwi 2009, 12:30

Zależy, jakie kawałki tworzą ten klimat trancowy ;).
Całkiem niezły utwór. Niedawno muzyka Dosema była poruszana obok najlepszych wydawnictw z Klik Records i nagrań Kosmasa, więc "Beach Kisses" to pewnie nie jedyny dobry kawałek od niego.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez yaper 25 kwi 2009, 15:57

Ciekawy kąsek z tego 'Beach Kisses' - melodia hipnotyzuje. Kawałek ma już sporo miesięcy na koncie, jednak także dopiero teraz go odkryłem. Polecam!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Dosem - Beach Kisses

Postprzez JoseDiablo 15 wrz 2009, 19:19

Dosem - Beach Kisses

Obrazek

Label: Green
Nr katalogowy#: GR06
Format: Vinyl, 12", 45 RPM
Kraj: Hong Kong
Data wydania: 17-08-2009
Style: Tech House, Downtempo,

Wydawnictwo zawiera:

A Beach Kisses (Sendo Edit)
B Beach Kisses (Joris Voorn Green Mix)
Remix - Joris Voorn

Sendo Edit usposobione znacznie łagodniej, bez wyraźnie zaznaczonej sekcji rytmicznej, z interesującym i charakterystycznym motywem głównym, jednakże nieco brakuje tutaj dynamiki. Niemniej jednak dla fanów downtempo’wych produkcji nie powinno stanowić to mankamentu, a wręcz przeciwnie.
Choć pierwszej wersji trudno tak naprawdę coś zarzucić to głównym kąskiem jest w tym przypadku remix Voorna. Zbudowany w oparciu o melodię z oryginału, wrzuconą w wir tech-house’owych klikających konwenansów remix posiada zarówno odpowiednią dynamikę jak i flow, którego nie powstydziłyby się produkcje trance’owe sprzed lat. Po raz kolejny Voorn udowadnia, że potrafi. Tegoroczne Sweep The Floor / Empty Trash jak również niedawny Balance 014 tylko potwierdzają jego kunszt. O ile wspomniane pozycje to typowe parkietowe wymiatacze to Beach Kisses to produkcja skierowana do innego odbiorcy. Gdyby organizowano konkurs piękności w kategorii tech-house’owe nagranie 2009 roku to IMHO Beach Kisses zgarnęłoby główną nagrodę.
Polecam

Odsłuch:
beatport.com
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez phantom 15 wrz 2009, 20:35

JoseDiablo napisał(a):Po raz kolejny Voorn udowadnia, że potrafi. Tegoroczne Sweep The Floor / Empty Trash jak również niedawny Balance 014 tylko potwierdzają jego kunszt.

Bo Voorn to po prostu świetny producent i tyle :). Rozumiem, że czternaste "Balance" na pewno rozszczelniło ramy, w których wcześniej się poruszał, i więcej osób zwróciło na niego uwagę, ale mimo to myślę, że on niczego już przecież nie musiał dowodzić :). Remix jest fantastyczny i choć nie różni się znacznie od reworku, to szaleję za nim od momentu wydania. Wystarczy, że wjedzie sam bujający bit i już wiadomo, że ma się do czynienia z czymś nietuzinkowym. Z drugiej strony przy tym całym szumie wokół reworku i remiksu Voorna nie należy zapominać o bardzo dobrym pierwowzorze, którego glitchowy podkład może pozbawiony jest tej przebojowości, ale chyba tworzy najspójniejszy klimat z warstwą melodyjną.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez JoseDiablo 15 wrz 2009, 20:44

Dopiero teraz zauważyłem, że był już podobny temat, no ale nie dziwota bo pierwszoligowe wydawnictwo ... moderacja czuwa :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez Matvel 15 wrz 2009, 23:20

Ale remix Voorn'a to mnie sponiewierał na Audioriver, kurde że też wcześniej nie widziałem tego tematu :D
Matvel
 
Wiek: 37
Skąd: B-stok

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez Kasper 16 wrz 2009, 7:33

Kapitalny track, szczególnie utrafił mnie remix Voorna, który polecił mi te pozycje. Prog house czy tam ten house, ale brzmi kapitalnie jakby nie było. Świetny wałek.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez tymek 16 wrz 2009, 16:07

opczajcie ten kawalek Dosema, moim zdaniem lepszy od Beach Kisses

Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez JoseDiablo 19 wrz 2009, 17:16

phantom napisał(a):Niedawno muzyka Dosema była poruszana obok najlepszych wydawnictw z Klik Records i nagrań Kosmasa

tymek napisał(a):opczajcie ten kawalek Dosema, moim zdaniem lepszy od Beach Kisses


rzeczywiście z tym Klik Records to nie przesada, Silent Drop trochę Dousk-owo brzmi :) trochę jak All About You a może mi się tylko wydaje ..
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez yaper 13 lis 2009, 16:48

Voorn świetnie dopieścił udany już pierwowzór i dostaliśmy skocznego, bujającego monstera. Bezapelacyjnie jeden z najbardziej charakterystycznych numerów tego roku, przynajmniej dla mnie ('Beach Kisses' to niby materiał nie z tego roku, ale co tam...)!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez tomson 21 lis 2009, 19:21

witajcie,
tjun niesamowicie wpada w ucho, diabeł tkwi w tych trąbkach. jak dla mnie original zasługuję na największą uwagę, nie podchodzi mi już tak remix voorn'a.
.
Avatar użytkownika
tomson
 
Wiek: 35
Skąd: tarnobrzeg/lublin

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez adike 27 lis 2009, 14:16

Gdyby nie Beach Kisses, te wakacje były by biedniejsze. Silent Drop też świetny, ale już nie tak ograny jak remix Voorna do poprzedniej produkcji. Ciekawe co na Dosem teraz ciekawego stworzy.
currently addicted to:
Hybrid - Disappear Here
Avatar użytkownika
adike
 
Wiek: 37
Skąd: Sopot/Olsztynek

Re: Dosem - Beach Kisses

Postprzez hanan 11 gru 2009, 23:15

sluchajac tego kawalka do glosowania na TOTY, mialem silne wspomnienia z filmem "Psy". Imho ma duzo wspolnego z tamtym soundtrackiem, chodzi oczywiscie chodzi o te trabki.
hanan
kłejk 2 umarł
 
Wiek: 46


Powrót do Techno

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości