Paul van Dyk - "Autumn"

Powrót do Klasyki/Starsze

Paul van Dyk - "Autumn"

Postprzez phantom 14 gru 2008, 13:27

Stosowny temat mialem przyjemnosc zakladac juz kiedys na FMT. Obok "Another Way", moj ulubiony i najwyzej ceniony utwor Paula van Dyka. Niestety nigdy nie wydany. Trafil jedynie na "The Politics of Dancing Vol. 1".

Ponoc to wolna interpretacja "Autumn Tactics" Chicane, a moze tylko remiksu The Thrillseekers? W kazdym razie przy tym ostatnim podobienstwo czuc wyraznie. Nie bede pisal, ktory lubie bardziej, bo uwielbiam oba.

Nie mialem okazji uslyszec innych remiksow jak te od Christiana Ruscha i Matthew Adamsa. Pierwszy brzmi niemalze jak rekonstrukcja, drugi ma zmieniony przede wszystkim bass-drum, jesli dobrze to ujalem, plus "osamplowanie", lecz struktura pozostala ta sama. Do kapitalnego oryginalu wracam czesto, PvD gral go miedzy innymi podczas Innercity 2000, Essentiala z tego samego roku czy Paul plays Paul.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Paul van Dyk - "Autumn"

Postprzez michal 03 sty 2011, 23:32

phantom napisał(a):Niestety nigdy nie wydany. Trafil jedynie na "The Politics of Dancing Vol. 1".


W 2004 roku Paul opublikował na swojej www pełną wersję zrekonstruowaną przez siebie, prawie 5,5 minuty. Był przez parę tygodni do ściągnięcia razem z jakąś kupą, hasło dostępu szło chyba na e-mail. mam to gdzieś zgrane na audio. Nie jest to co prawda tak przestrzenny ogień, jak na TPoD albo w setach (wspomniany przez Ciebie EM z 17 grudnia 2000, czyli 29. urodziny pvd, ludzie tak wrzeszczą podczas breakdownów, że ojoj!), ale zawsze coś. Nie wiem teraz, co się stało z oryginalną wersją: czy naprawdę ktoś ją skroił (jeśli faktycznie, to jest strasznym chujem że nie puścił w net), czy zginęła Paulowi przy okazji awarii kompa. Niemniej muzyka trance poniosła niebywałą stratę, bo kawałek jest fenomenalny.
W istocie czuć odniesienia do remixu Helstripa 'Autumn Tactics', jednak to właśnie tu jest cały PvD z najlepszych lat.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Paul van Dyk - "Autumn"

Postprzez phantom 04 sty 2011, 14:35

To w takim razie wersja z TPoD wypada podobnie. Właściwie teraz wydaje mi się, że nawet nie potrzebuję "Autumn" w takiej singlowej wersji i ta z kompilacji w zupełności wystarczy. Cały miks jest naprawdę dobry, ale jak pamiętam, to TPoD kupiłem właśnie dlatego, żeby mieć "Autumn" na płycie. Jeden z ostatnich błysków van Dyka po nieszczęsnym odejściu z MFS.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Paul van Dyk - "Autumn"

Postprzez Transi 04 sty 2011, 14:55

"Autumn (TPOD Mix)" zostało również użyte na "The Mix Volume 1" od B&J - wkładka dołączona na płyty zawierała informacje, że PVD podarował im ten utwór specjalnie na potrzeby w/w kompilacji. Wspaniała produkcja, jedna z najlepszych od PVD ever :)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: Paul van Dyk - "Autumn"

Postprzez michal 04 sty 2011, 18:49

kompletnie o nich zapomniałem...
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron