Meridian - Emphase

trance | Infrasonic Recordings/Digital Only? | 2007

Powrót do Klasyki/Starsze

Meridian - Emphase

Postprzez Vidia 26 lis 2009, 14:47

Emphase (Original Mix) 8:12
Emphase (Mike Nichol Remix) 8:25
Emphase (7 Skies & Static Blue Remix) 8:27
Emphase (Digital Nature Remix) 7:30

Propozycja tajemniczego zdaje się węgierskiego producenta Gergely Szathmáry'ego. Original - pełny energetycznych dźwięków, pełny barw, ze świetnym wokalnym samplem, z ładną melodią w środku (ok.3:50) przy której można się rozmarzyć. Energetyczny, melodyjny trans - taki jak lubię.. Oryginał znakomicie przygotowuje na sluchanie dalszych wersji
Mike Nichol Remix - bomba i IMO najlepsza wersja pomimo wysokiego, wyrównanego poziomu pozostałych. Porywa już od pierwszych chwil słuchania. 3:43... breakdown-marzenie. 4:35 to wejście miażdży. Dreszcze! szkoda że melodia nie trwa dłużej
Digital Nature Remix - może odrobinę bardziej oldschoolowe brzmienie.. remix nie jest zły, jednak poprzednie wersje bardziej mi podpasowały
7 Skies & Static Blue Remix - ładny początek. gdzieniegdzie odzywa się nawet gitara, czego nie ma w pozostałych wersjach. Ciekawie zaaranżowany wokal; pianino w środku. Jest przyjemnie, ciepło, melodyjnie. Static Blue chyba jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.
Reasumując: najlepiej wypadają Oryginał i remix Nichola. a w ogóle bardzo lubię to wydawnictwo.
Ostatnio edytowano 04 mar 2010, 12:22 przez Vidia, łącznie edytowano 1 raz
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Meridian - Emphase

Postprzez demens 29 lis 2009, 13:02

Bardzo dobre wydawnictwo, którego kiedyś całkiem często słuchałem. Oryginał z fajną głębią, dość twardo się rozkręca. Melodia bardzo charakterystyczna, po jednym, dwóch odsłuchaniach już siedzi głęboko w głowie (bynajmniej ja tak miałem). Wersja Digital Nature - jako, że kiedy trafiłem na to wydawnictwo byłem dość mocno zafascynowany tym producentem, to i tę wersję chyba słuchałem najczęściej, ale i tak nie dorównuje ona oryginałowi (chociaż kiedyś sądziłem inaczej ;p). 7 Skies & Static Blue remix nieco bardziej stonowany, melodyjnie, dobry latawiec.

Na temat wersji Nichola nie wypowiadam się, bo jakoś nigdy nie osłuchałem jej dokładnie, na pewno jest to najlepszy remix jeżeli chodzi o inwencję własną, ale czy poziomem dorównał poprzednikom nie potrafię jeszcze ocenić.

Dzięki za przypomnienie o tym wydawnictwie ;] Na pewno warto obadać, jeżeli ktoś jeszcze nie zna.
demens
 
Wiek: 34
Skąd: łódzkie

Re: Meridian - Emphase

Postprzez Vidia 09 mar 2010, 13:07

dzisiaj sobie znów głośno włączyłam remix Mike'a Nichola i stwierdzam, że jest tam z pewnością jeden z najpiękniejszych breakdownów, jakie kiedykolwiek słyszałam. Muszę to sobie kiedyś puścić na dachu (;p) albo na jakimś wzgórzu, wpatrując się w płynące po niebie obłoki..
Remix 7 Skies and Static Blue też jest przyjemny, zwłaszcza puszczony w taki słoneczny dzień jak dziś.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości