Chicane - Offshore

Trance | Xtravaganza Recordings | 1996

Powrót do Klasyki/Starsze

Chicane - Offshore

Postprzez Kubo 18 gru 2008, 13:25

1. Offshore (Disco Citizens Remix) (9:23)
2. Offshore (Original Version) (6:58)

To chyba moj ulubiony numer Chicane'a. Klasyk nad klasykami. W utworze wystepuja przepiekne i kolorowe dzwieki dodatkowo wspomagane przez gitarke. Melodia niezwykle dziala na zmysly sluchajacego i zabiera go w taki plazowy, letni klimat. Lekkosc i plynnosc w tym numerze powala mnie na ziemie :shock: Wersja Disco Citizens rowniez bardzo fajna, lecz jak originalu nic nie przebije :roll:

Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Chicane - Offshore

Postprzez JohnnyKnoxville 18 gru 2008, 19:16

Offshore masakruje klimatem jak mało co....Ibizowy klasy który szczególnie zima przywołuje wiele miłych wspomnien z wakacyjnych dni....
Oryginał bardzo melancholijny, natomiast remix Nicholas'a z pod jego drugiego aliasu bardziej skoczny....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Chicane - Offshore

Postprzez Taurus 21 gru 2008, 1:19

Klasyk przez duże "K". Kawałek można uznać chyba za jednego z wyznaczników/prekursorów gatunku balearic/ibiza trance. Utwór jest mega lekki i mega plażowy. Nie da się przy nim nie odpłynąć w klimaty lata.
Avatar użytkownika
Taurus
 
Wiek: 38
Skąd: Łódź

Re: Chicane - Offshore

Postprzez Vidia 26 mar 2010, 15:59

Chicane - Offshore (Disco Citizens Edit) to zdecydowanie jeden z utworów mojego życia. Po raz pierwszy usłyszałam go w dzieciństwie w 1996, może w 1997 roku. Dokładniej mówiąc, zobaczyłam teledysk na Vivie. Do dziś uważam go za jeden z moich ulubionych. Tamtejsze połączenie przepięknej muzyki z obrazem wywołało we mnie wiele niezatartych wrażeń/uczuć.. Właściwie doświadczenie tego dzieła (bo tak to muszę nazwać) to chyba jedno z najgłębszych przeżyć w moim życiu. Wywołało we mnie coś nieopisanego; coś, czego nie jestem w stanie z niczym innym porównać, bo jest to niepowtarzalne. Kawałek nieuchronnie kojarzy mi się z czasami dzieciństwa i właściwie oprócz "Sin city" i paru innych to właśnie on spowodował, że pokochałam trance. I Chicane'a :p
Dlaczego takich teledysków się już nie robi:|
Wersja oryginalna , ta z połamanymi bitami, nigdy mnie, wychowanej na Disco Citizens Edit, do końca nie przekonała. Aczkolwiek też lubię. Niestety jestem już (pewnie na zawsze) kompletnie skrzywiona przez wersję teledyskową i doznane dzięki niej przeżycia. Raczej nic już tego nie zmieni i nic nie dorówna jej u mnie.
Wczoraj zapoznałam się z wersją albumową Offshore (Far from the maddening crowds; przepiękny album, po jego przesłuchaniu jeszcze bardziej uwielbiam i podziwiam Nicka) i być może przemówi tu przeze mnie znów skrzywienie przez wersje bezwokalowe, ale kompletną pomyłką wydaje mi się osadzenie w Offshore wokalu;) Sam wokal nie jest zły, ale jak dla mnie Offshore zawsze był i pozostanie czystym instrumentalem. Dlatego takie wynalazki ostro mną szarpią, Offshore to dla mnie niemal świętość;)
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Chicane - Offshore

Postprzez Freezer 29 mar 2010, 15:07

Świetny klasyk, oprócz Saltwater to jest to mój ulubiony numer od Chicane...
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 37
Skąd: Wrocław


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości