DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Trance | Magik Muzik | 2001

Powrót do Klasyki/Starsze

DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez Kubo 18 gru 2008, 13:51

Obrazek

1 - Suburban Train (Radio Edit) (3:26)
2 - Suburban Train (Original) (9:23)
3 - Suburban Train (Way Out West Remix) (8:48)
4 - Urban Train (Marc O'Tool Main Remix) (9:01)
5 - Suburban Train (Marc O'Tool Instrumental) (8:58)

Grube ciasto nie jest zle :D Dla mnie wersja podstawowa to genialny numer. Jedna z najlepszych melodii w historii muzyki trance. Za kazdym razem jak tego slucham mam ciary. Utwor rozpedza sie jak lokomotywa stopniowo, powoli rusza z miejsca (tytul zobowiazuje :P ) i pozniej mknie niczym najszybszy pociag swiata przemierzajaca najpiekniejsze rejony dzwieku. Jakbys to Alex zagral w Lublinie to chyba padne na parkiecie :mrgreen: <prosi> Przy tym numerze Tiesto wspolpracowal z Ronald'em Van Gelderen'em :> Z tego co sie orientuje to jest jeszcze wersja Cosmic gate. Jak dla mnie liczy sie tylko original.

Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez indecentnoise 18 gru 2008, 13:55

Dobry numer od Gelderen'a <5> Moje top5 trance'owe. Ja jestem fanem wokalnej wersji (Urban Train), remix Cosmic Gate tez daje rade, tak samo jak mash-up Armin'a z Yet Another Day.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez phantom 18 gru 2008, 14:09

Obrazek z discogs standardowo nie działa ;).

Ja, podobnie jak Kubo, uwielbiam Original Mix, wersję albumową z "In My Memory". Obok "Dallas 4PM" i "Obsession", mój ulubiony numer z tej płyty. Wspomniany remix Cosmic Gate też niczego sobie. A sam teledysk... Widziałem już kiedyś i myślę, że jest po prostu beznadziejny. Oderwany od muzyki, może dlatego, że nie pokrywa się z tym, jak kiedyś sobie go wyobrażałem, zanim jeszcze go zobaczyłem. IMO już bardziej pasowałoby jakieś kilka dobrych ujęć pędzących TGV czy japońskich wynalazków ;).

Tiesto faktycznie "współpracował" przy nim z van Gelderenem, stąd też podobieństwo do "Reform", wydanego pod aliasem RVG - Kid Vicious.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez indecentnoise 18 gru 2008, 14:13

Cala ta pierdzaca linia jest uzyta tez w RvG - Filth ;) Z Tiesto taki producent jak z B! admin.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez Kubo 18 gru 2008, 14:17

Zapomnialem o mash-up'ie z Yet Another Day ktory rowniez uwielbiam ;) Mi tam obrazek wyswietla :> Sprawdze te nutki RvG i zobaczy czy faktycznie tak jest jak mowicie :P
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez JohnnyKnoxville 18 gru 2008, 15:15

DJ Tiesto - Urban Train (Cosmic Gate Remix) mistrz o/ a Re-Form faktycznie bardzo bardzo bardzo podobny do Urban Train
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez Monisia 19 gru 2008, 12:17

jej jak jeszcze go słuchałam to katowałam w kółko tą melodie...
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Avatar użytkownika
Monisia
black diamond
 
Wiek: 35
Skąd: Wawa-Turek

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez ant 19 gru 2008, 12:34

Ostatnio Urban Train odkryłem na nowo, wrzucając sobie przypadkowo na mp3. Numer jest prześwietny, bardzo podoba mi sie break, i to jak numer rozpedza sie po nim. miszcz :D
Obrazek
Afterforest
Avatar użytkownika
ant
 
Wiek: 35
Skąd: Skierniewice/Wrocław

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez peterhol9 21 gru 2008, 15:27

indecentnoise napisał(a):Dobry numer od Gelderen'a <5>, tak samo jak mash-up Armin'a z Yet Another Day.
o to , to :) SU jest jednym z klasyków, bez których trance (a na pewno Tiesto/Gelderen nie byłby aż tak ceniony). Fajnie byłoby go usłyszeć gdzieś kiedyś na livie. Ostatnio chyba ze 2 lata temu leciał na evencie Menno i Jonasa i wzbudził niemałe emocje wśród widowni. Chciałem tam być :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez Boguś 27 gru 2008, 14:36

Przepiekny numer od Tiesto. Kuba +1 za ten spam :D Jak dobrze pamietam to chyba Menno to zagral na Sunrise 2006 to byl chyba jeden z dwoch klasykow jakie wtedy zagral bo chyba jeszcze polecialo Carte Blanche. Numer swietny w starym dobrym tiestuchowym stylu napedza sie jak tytulowy pociag jak juz to wyzej bylo wspomniane :) Piekny breakdown az milo sie robi na serduchu. Co tu sie wiecej rozpisywac caly numer kapitalny \o/
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez phantom 27 gru 2008, 15:12

peterhol9 napisał(a):Ostatnio chyba ze 2 lata temu leciał na evencie Menno i Jonasa i wzbudził niemałe emocje wśród widowni.

W tym roku Kearney gral go na SF.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez sector 27 gru 2008, 16:06

phantom napisał(a):W tym roku Kearney gral go na SF.


Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez Vidia 12 paź 2009, 13:47

Urban train słyszałam krótką wersję, 3minutową, za krótką stanowczo;p Jak na Tiesto to jest naprawdę dobry kawałek - tak instrumentalnie jak wokalnie (całkiem lubię śpiewanie Kirsty, ma nawet ładny głos). Podoba mi się szczególnie początkowa część utworu, kiedy to on dopiero się rozkręca i nabiera energii. Fajne brzmienia
Edit: przesłuchałam wersję oryginalną "Suburban train". To jest, oprócz "Just be" wersji albumowej, najlepszy track od Tiesto jaki znam! Tiesto nie Tiesto ale ten utwór naprawde trzyma poziom, dobry energiczny trance, wszystkie dźwięki do siebie pasują, fajny podkład.... jestem bardzo na tak, uwielbiam takie transy. Zgadzam się z opinią Kubo[:
dj Tiesto - Urban train (Vocal edit) [3:00] - wokalu tu niewiele, ale i tak utwór mi się podoba (wersja o której pisałąm wyżej zawiera tego wokalu więcej)
dj Tiesto - Urban train (Way Out West remix): zupełnie coś innego. Zrobili ten remix po swojemu. Nie wyszło źle.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez michal 05 wrz 2010, 21:13

z absolutnie każdym przesłuchaniem tego utworu dostaję gęsiej skórki. O ile pełna wersja instrumentalna daje 100% Tiesto z dawnych czasów, szczyt jego (?) możliwości twórczych i zajebisty transowy numer, o tyle wersja wokalna dodaje - oprócz jak zawsze dobrej Kirsty Hawkshaw - niegłupi tekst, świetnie wpasowany w całość, nabierającą dzięki temu kolorytu.
Zawsze będzie mi się kojarzył z dobrymi chwilami.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: DJ Tiësto - Suburban / Urban Train

Postprzez PaulCane 06 wrz 2010, 13:04

najlepszy utwór wyprodukowany przez Ciastucha! zawsze chętnie do niego wracam i do wersji Way Out West również bo też trzyma bardzo wysoki dobry poziom ;] po krótce mówiąc geniusz \o/
PaulCane
Paua
 
Wiek: 30
Skąd: Białystok


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości