Salt Tank - Dimension (ST Voices Of Reason Mix)

Hooj Choons 1999 / progressive trance

Powrót do Klasyki/Starsze

Salt Tank - Dimension (ST Voices Of Reason Mix)

Postprzez michal 22 lut 2010, 22:24

Jedna z najznakomitszych kompozycji duetu Salt Tank. I chyba najbardziej transowa, melodyjna. toteż przez niektórych postrzegana jako... 'cheese'. Trochę mnie wkurwia takie określenie tego pięknego utworu, ale niech im będzie, jest trochę 'cheesy', trochę zbyt izi gołing, strejt forłart melodi, nat sacz grałndbrejkink, w porównaniu do pozostałych ich produkcji. Ale niech ktoś mi pokaże go to palcem współczesnego muzyka tręsowego, który skomponowałby taką melodię. Ni chuja!
Mojem zdaniem jest to kanon pokroju 'Tyrantanic (Underexposed)' Breederów i 'Xpander (albo Belfunk ;) )' Sashy - numery które naprawdę warto poznać.
Z remixów warto sobie zawrócić głowę tylko interpretacją Origin w ich dobrym 'wide-eyed angel'owskim stylu. Remix Hybrid przemilczę...
Wszycho do odsłuchu na znanych wszę i wobec serwisach.
pozdr
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Salt Tank - Dimension (ST Voices Of Reason Mix)

Postprzez phantom 22 lut 2010, 22:37

"Salt Tank's Voice of Reason Mix"

Ta wersja była jedną z wielu pięknych etykiet zdobiących wielokrotnie przeze mnie wspominany Essential Mix World Tour Oakeya. Ostatnio chyba więcej o nim piszę i mówię, niż słucham :|. "Cheesy", mówisz. Wydaje mi się, że pod tym względem numer nie odbiega zasadniczo od innych znanych kawałków ST, w tym "Eugina (Pacific Diva)" i "Jeanie", a motyw jak dla mnie jest - i to bardzo - groundbreaking :D. Do tego stopnia, że dziś trudno znaleźć w trancowym świecie podobne numery, a mi coraz mniej chce się szukać.

Miecie te wszystkie dzisiejsze wannabe baleariki, i Hooj, o!
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Salt Tank - Dimension (ST Voices Of Reason Mix)

Postprzez michal 22 lut 2010, 22:54

phantom napisał(a):Miecie te wszystkie dzisiejsze wannabe baleariki, i Hooj, o!


Ty to wiesz, ja to wiem, oni... tego nie wiedzą. Zresztą pod szablon mojego tematu dajesz np. Aly & Fila - Lost Language (omg wot a tune!!@11 truly groundbreaking soulshaking fistfucking :lol: :lol: ), zmieniasz nicka, zamieniasz klasyki na np. 'For An Angel', 'Shivers' - o zgrozo - wszystko się zgadza! To jest najgorsze.
Baleariki prosto z południowo-zachodnich Niemiec - to jest to.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Salt Tank - Dimension (ST Voices Of Reason Mix)

Postprzez phantom 23 lut 2010, 18:42

Może to jednak dobrze. Kto wie, czy gdyby takie "Dimension" było obecnie w blasku, nie szukalibyśmy na siłę pozytywów w jakichś trywialnych transach tylko po to, by być w opozycji :D.

Kilka miesięcy temu Salt Tank wydali "L.E.D.", ale był to wyłącznie zakurzony singiel sprzed ponad dziesięciu lat, jeśli dobrze pamiętam.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości