Lost Tribe - Gamemaster

Trance | Hooj Choons | 1997

Powrót do Klasyki/Starsze

Lost Tribe - Gamemaster

Postprzez phantom 23 gru 2008, 13:01

Obrazek

Lost Tribe - "Gamemaster"
Data wydania: 1997
Gatunek: Trance, Progressive Trance
Label: Hooj Choons


Jeden z co najmniej kilku klasyków od Matta Dareya. Legendarny utwór, legendarny label - "Gamemaster", po raz pierwszy wydany ponad jedenaście lat temu, doczekał się od tego momentu wielu wznowień i remiksów.

W 1997 roku trafił na EP-kę z muzycznie nie ustępującym mu "Angel" (pojawiło się m.in. na "Northern Exposure 2" Sashy i Digweeda) w popularnym Huge Choons. Nazwa labela w (nie tylko) tym wypadku dokładnie oddaje charakter nagrania. Rasowe połączenie epic i uplifting trance, wydłużona główna melodia, a wszystko to otoczone jakąś dozą nurtującej tajemniczości. Warto w tym miejscu wspomnieć także o niewątpliwie najpopularniejszym remiksie "Gamemaster" autorstwa Signum. Niektórzy nawet sądzą, że przerósł on swój pierwowzór. Stylistycznie zawiera się on raczej w tych samych ramach, lecz od razu czuć holenderską szkołę z końca lat 90. Podobnie jak Original Mix, po remix Signum równie często sięgał w tamtym czasie Paul Oakenfold (który to już raz się na niego powołuję? :D).

Nagranie ponownie odświeżono w 2003 roku. Pojawiły się wtedy remiksy od Lee Haslama, Digital Blonde (!), Michaela Woodsa, jak i samego Matta Dareya. Mimo to dla mnie wciąż połączenie Original Mix i remiksu Signum to jedna z najbardziej udanych EP-ek trancowych w historii.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Lost Tribe - Gamemaster

Postprzez indecentnoise 23 gru 2008, 14:22

Remix Sherry'ego jest mocarny :D
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Lost Tribe - Gamemaster

Postprzez peterhol9 23 gru 2008, 15:00

Tylko signym remix! Ta wersja jest cudowna. Z resztą jest esencją dawnych signym, którzy z resztą w podobnym stylu zrobili mixika do atb- till I come, stray dog-mirror czy (choć nie wiem czy to nie fake, bo info nigdzie nie widziałem) Chicane-saltwater. Za wersją signum plasuje się michael woods, ale daleko mu do pierwszej.
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Lost Tribe - Gamemaster

Postprzez Kubo 25 gru 2008, 14:27

O razu rzuca sie w oczy nazwa Hooj Choons :mrgreen: Klasyk pelna geba. Wersja originalna jak i Signum rownie piekna i dobra, jednak wyzej cenie wersje podstawowa. Charakterystyczne partie chorkow, i ta krecaca sie melo ryja beret ;)

jest jeszcze jedna dobra wersja, MATT DAREY PRES. LOST TRIBE - Gamemaster [Mandrake Chilled Remix] to jest dopiero chillout :roll:
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Lost Tribe - Gamemaster

Postprzez BecameOne 27 gru 2008, 17:39

Pierwszy raz na Oakenfoldowym Tranceport zasłyszałem. Original Mix jest przekozacki. Jak to Kubo określił 'klasyka pełną gębą'.
BecameOne
 

Re: Lost Tribe - Gamemaster

Postprzez JoseDiablo 12 sty 2009, 21:27

peterhol9 napisał(a):stray dog-mirror czy (choć nie wiem czy to nie fake, bo info nigdzie nie widziałem)

jak najbardziej wyszła http://www.discogs.com/release/20333

Co do Gamemaster'a - pomimo niewątpliwego podobieństwa do wydanego wcześniej Quench - "Dreams", jest to jeden z najznamienitszych utworów trance'owych w historii, który odcisnął piętno na tej muzyce Remix Signum utrzymany w zupełnie innej konwencji niż oryginał i zdecydowanie wyróżniający się jak na ówczesne niderlandzkie standardy, ale jednak gdybym miał wybierać - zdecydowałbym się na majestatyczną, pełną dynamiki i tajemniczości wersję oryginalną, która zawsze będzie dla mnie pewnym wyznaczikiem trance'u ery Oakenfolda

Spośród innych remixów - na pewno przyjemnie słucha się wersji od Michaela Woodsa oraz downtempo'wego remixu Mandrake, gdzie na szczególną uwagę zasługuje partie wokalne
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Lost Tribe - Gamemaster

Postprzez peterhol9 14 sty 2009, 14:08

JoseDiablo napisał(a):
peterhol9 napisał(a):stray dog-mirror czy (choć nie wiem czy to nie fake, bo info nigdzie nie widziałem)

jak najbardziej wyszła http://www.discogs.com/release/20333
źle sie wyraziłem, bo nawias odnosił sie i moja refleksja do chicane - saltwater (signum mix ) :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Lost Tribe - Gamemaster

Postprzez yaper 10 sie 2009, 15:12

Genialny kawałek 'z duszą'. Długo by można się było rozpisywać o klimacie, jaki panuje podczas tych kilku minut - takich transów już niestety nie robią :/

Osobiście bardziej wolę dreamowy 99' Mix, aczkolwiek wersja od Signum również daje radę.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości