Kai Tracid - Too Many Times

Trance/Hard trance/Acid | Tracid Traxxx | 2001

Powrót do Klasyki/Starsze

Kai Tracid - Too Many Times

Postprzez Vidia 29 wrz 2010, 16:33

http://www.discogs.com/Kai-Tracid-Too-M ... ster/35966
Dość późno poznałam to wydawnictwo Kaia. W wersji Energy Mix zawsze największe wrażenie robi na mnie moment 02:05. Również trudno jest zapomnieć charakterystyczne nuty fortepianowe;] Tekst jest jak zwykle niegłupi, choć bywały lepsze. Reszta dość typowa dla hardtransowo-acidowej twórczości tego producenta. Nie będę ukrywać, że wiele innych wydawnictw od niego bardziej do mnie trafiło.
Najlepsza jest chyba wersja Energy, choć remixu Yody też da się słuchać. Co ciekawe, Pod tą nazwą siły połączyli Kai Tracid oraz Sunbeam.
Warmduscher mix: Jak zwykle hardtransowe przywalenie bez patyczkowania się okraszone przekształconym, jakby obniżonym głosem. Fragmentami bardzo mi się podoba. Warmdushcer miał swój sposób tworzenia kawałków, którego się trzymał.
Remix Neumanna nigdy za bardzo nie przypadł mi do gustu.
Chętnie przeczytam, co sądzicie;]
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Kai Tracid - Too Many Times

Postprzez peterhol9 29 wrz 2010, 20:27

Mix Yody jest przekapitalny. Bije wszystkie inne wersje, także oryginał. Oryginał wspomniany jest jednak również dobrą produkcją, podobnie jak radio edit, teledysk i..inne wałki Tracida. Kai..Miss you :* :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kai Tracid - Too Many Times

Postprzez Stelmach 26 gru 2010, 14:14

Swego czasu dość mocno jarałem się Kai'em - doskonałe Your Own Reality, Conscious, remix Warmduscher do Too Many Times - perełka! To tak a propo, jest to numer o nadużywaniu narkotyków na imprezach a dokładnie amfetaminy (sugeruje na to moment podczas teledysku gdy tytułowa bohaterka wyciera rano nos wydmuchując pozostałości z minionej nocy), który mocno dedykuję niektórym forumowiczom, gdyż 2 gramy jak na jedną noc to zdecydowanie za dużo :D

Teledysk pierwsza klasa, ogląda się jak jakiś upiorny film w totalnie odrealnionej rzeczywistości. Pewne elementy i sposób filmowania rozmywającego się wzroku żywcem wzięte chyba z najlepszego teledysku jaki widziałem a mianowicie - Prodigy - Smart My Bitch Up!

Kai słynął z doskonałego "pozaciąganego" bassline, który umieścił w 4 Just 1 Day i Trance And Acid. Ten ostatni to moim zdaniem jego najlepszy kawałek w historii. Genialny, ostry, czysto-brzmiacy acid'owy dźwięk. Podobne choć lżejsze dźwięki usłyszymy w Drift Deep Into Your Own Thoughts i Express Your Hidden Passion. Kapitalny od strony melodii jest Kai Tracid - Destiny's Path - mistrzostwo!

Producent, jak i DJ skończony, jak więszkość trance'owiczów. A szkoda, na Love Parade zagrał takiego seta, że latałem jak dobrze porobiony.

Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Kai Tracid - Too Many Times

Postprzez peterhol9 26 gru 2010, 15:19

Stelmach napisał(a):Producent, jak i DJ skończony, jak więszkość trance'owiczów. A szkoda, na Love Parade zagrał takiego seta, że latałem jak dobrze porobiony.
Akurat z tym bym się nie zgodził. Kai w przeciwieństwie do innych trensowiczów pokroju Van Dyk , Tiesto , Tate itd, po prostu zniknął ze sceny trensowej. Tak samo odszedł z Tracid traxx z racji, tak to się bodajże wyraził sam, "nieczucia tej muzyki i nie robienia muzyki wbrew sobie". Jego dwie epki z 2007 (z tego co wiem ostatnie) nie były takie złe, czego nie da się chociazby powiedzieć o Van Dyku - White lies :D A jako dj to z tego co wiem nie występuje (mogę se mylić). Ostatnio jednak można było go zobaczyć na Nature 1 na "KLasycznej" scenie. I tyle info mnie obejszło :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kai Tracid - Too Many Times

Postprzez Stelmach 26 gru 2010, 15:45

Kai to świetny DJ, choć owszem grywał mniej swego czasu niż reszta ekipy trance. Mam tutaj doskonały filmik z Qlimax 2003 jakość extra (full hd ;-) ), gdzie gra właśnie Kai. Polecam zbadać.



- od 14 min. wywiad z Kai'em
- następnie pierwszy numer w klimatach starego german trance/hard dance - świetny kawałek
- druga pozycja od 21 min.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron