Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Trance | Tracid Traxxx | 2000

Powrót do Klasyki/Starsze

Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez Vidia 07 sty 2011, 14:12

http://www.discogs.com/Kai-Tracid-Tiefe ... ster/35945
>The Deep Blue (NRG mix) < Poznałam przez jeden z miksów Wyshera 'Hurricane of emotions' (004 bodajże). Już przy pierwszym słuchaniu szczęka mi opadła. Dla mnie to jest absolutny majstersztyk i jeden z kawałków mojego życia.
Bas (piękny) wchodzi dość wcześnie bo już po 30 sekundach. Dalej jest już tylko coraz lepiej. Jest wszystko tak, jak być powinno. Zdecydowanie jeden ze ścisłej czołówki najlepszych wypieków Tracida. Mocno, twardo, a przy tym melodyjnie. Tajemniczy Breakdown około 4.50 powala, jak zresztą cały utwór. To co się dzieje ze mną około 5.20, gdy wchodzi melodia na pełnej ;), jest nie do opisania. Zawsze w tym miejscu miałam dreszcze. Dalej po prostu idealnie. Chyba nie znam piękniejszej kompozycji tego rodzaju.
>The Deep Blue (radio cut) < łączy w sobie niejako elementy wersji orkiestrowej oraz NRG mix.
> wersja orkiestrowa < bardzo ładne pianino. Zdanie mam podobne jak w przypadku innych Orchester mixów Kaia.
> Peyote song < też mi się podoba, lecz niestety nie umywa się do The deep blue.
> Oliver Lieb remix < wiadomo, zasługuje na uwagę. Dobrze i ciekawie zrobiony.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez peterhol9 08 sty 2011, 18:32



I tym optymistycznym akcentem rozpoczynam moją krótką, acz treściwa recenzję. Otóż Tiefenrausch (The deep blue w moim słowniku nie funkcjonuje) jest kolejnym przykładem talentu Tracida. NRG jest najlepszą z wersji razem ze skróconym radio cutem. Wersja radiowa uzupełniona dodatkowo o fajny teledysk, co fajnie podkreśla cały klimat numeru. OL rmx jakoś nigdy mi nie pasował i tak mi zostało do dzisiaj.

Dziękuję,
Pozdrawiam :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez Freezer 10 sty 2011, 10:26

Ja oczywiście też jestem "za" tym numerem :)
Ciekawe, że Wysher wrzucił go na seta, bo jak się z nim w wakacje spotkał to nie napawał optymizmem do mojej tapety z Tracidem i do niego ;)
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 36
Skąd: Wrocław

Re: Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez Vidia 10 sty 2011, 12:36

To chyba jedyny utwór Tracida, który Wysher kiedykolwiek umieścił w swoim miksie. W każdym razie o innych takich przypadkach nie slyszałam ;]
BTW też bardzo długo miałam tapetę z Kaiem ;]
Ten człowiek który gra na pianinie utwory Tracida jest niesamowity. Już dawno go widziałam;]
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez Freezer 10 sty 2011, 20:57

Ja miałem tą tapetę:
Obrazek

Do tematu to dodam jeszcze, że klipy Tracida do mnie kiedyś przemawiały bardzo mocno :)
Miały niezły klimat.
Tutaj fajny jest ten momencik z tymi les :) no i te syreny morskie :):

Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 36
Skąd: Wrocław

Re: Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez peterhol9 10 sty 2011, 21:25

też miałem taką tapetę :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez Stelmach 12 sty 2011, 9:43

Ten utwór jakoś mniej mi podszedł względem pozostałych z topicu o Kai'u.

W ogóle na marginesie, dodam że tego producenta szanuję głownie za dość unikatowy styl jakim jest połączenie klasycznego trance z acid. Wśród wielu kawałków, najlepszym dla mnie jest Trance & Acid, który podkreśla świetny synkretyzm obydwu gatunków. Do tego Express Your Hidden Passion i Running Through Your Veines to na prawdę perełki tego klimatu.
Stelmach
Rave on!
 
Skąd: Łódź

Re: Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez peterhol9 12 sty 2011, 11:00

Stelmach napisał(a): Do tego Express Your Hidden Passion
o to to :) Jak już mowa o Express to nieco podobny i równie wspaniały jest numer bad shape :) ale to tak tylko w ramach off topicu
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Kai Tracid - Tiefenrausch [The Deep Blue]

Postprzez Freezer 14 sty 2011, 0:53

Stelmach napisał(a):Running Through Your Veines
też mi się bardzo podoba, ale nie wiem czy to przypadkiem nie cover jakiegoś numeru - kiedyś słyszałem coś podobnego.
Avatar użytkownika
Freezer
Shipwrecked
 
Wiek: 36
Skąd: Wrocław


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron