Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

znowu ten Armin... / Armind / 1999-2002 / trance

Powrót do Klasyki/Starsze

Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez michal 28 lut 2011, 19:25

Star Theme


Clear Blue Moon


Star Theme (Thank God For Music)


W 2002 roku Armin rozkręcał swoją karierę na dobre, wtedy właśnie wypuścił pod aliasem Rising Star winyl z dwoma kawałkami. Większy 'hype' zdaje się był na 'Clear Blue Moon' (gdzieś tam słychać echa twórczości Signum, albo odwrotnie), dużo bardziej chwytliwy, melodyjny i taneczny od sąsiada na flipside.
Jednak tenże sąsiad - Star Theme - to moim zdaniem jeden z najlepszych kawałków od Armina van Buurena, kiedykolwiek stworzony. obok 'Eternity', 'The Sound of goodbye', '4 Elements'. 'Virgo', 'Lost Soul Society', 'X Marks The Spot', '....... trochę tego jest.
'Star Theme' nie epatuje wszem i wobec rozbuchaną melodyjnością i pompatycznością, wymyślnymi tekstami z beznadziejnymi wokalistkami, z czego 'słynie' obecnie muzyka tręs, a własciwie poszczególni wykonawcy.
Za to jest niebywale skoczny, energetyczny i wkręcający, a jeden break w nieco ambientowym duchu absolutnie wystarcza.

Warto wspomnieć o świetnej breakowej (pre)wersji 'Star Theme', umieszczonej w 1999 roku przez Armina na swojej pierwszej kompilacji pt. 'Boundaries of Imagination' w serii 'Artist Profile Series' wydawanej przez Black Hole Recordings. należącej do Tiesto. Teraz Armin należy do ludzi, a Tiesto do electro house'u.
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez peterhol9 28 lut 2011, 21:24

Clear blue moon uwielbiam! Bardzo czesto do niego wracam i za każdym przesluchaniem czuję się jak w niebie :)
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez TBk2000 28 lut 2011, 23:15

Dla mnie magia Star Theme tkwi w tym skromnym wokalu, ktory rozciaga sie wzdluz melodii, momentami pocietymi partiami. W bardzo krotkim czasie w hipnotyzujacy sposob utwor sprawia, ze czuje ten dawny klimat Trance'u, co nieczesto sie zdarza tak szybko, bo zazwyczaj musze przesluchac jakis caly set z calym zestawem klasykow by poczuc na ciele ten dreszcz. Clear Blue Moon to dobra kosa, jednakze sluchajac go kiwasz glowa mowiac: a tak, to jest ten klasyk. Przy Star Theme wrazenia sa inne, jakbys odkrywal cos na nowo. Ale tak to juz jest, niektore numery sa juz tak niemilosiernie ograne, ze wracajac po latach nie ma juz takiej podniety. Np. czesciej wracam do Sunburn, niz takiego The Sound of Goodbye, czy Exhale, a tym bardziej Communication, ktory do obsrania walkowany jest do dzis.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez p3ps1 24 mar 2011, 9:04

Michał jesteś wielki.. :D Ja się zbierałem w sobie od początku roku żeby coś skrobnąć na temat o którym mowa. Widocznie brakło we mnie determinacji. Za to postaram się coś napisać na temat sublime i remixie armina pod projektem darkstar. Dla mnie do dziś to jak obcowanie z czymś niezwykłym.

Początki nowego stulecia naprawdę obfitowały w masę świetnych wydawnictw. Były to moje początki związane z ta muzyka. Kiedyś wydawało się wszystko prostsze.. od pierwszego przesłuchania było wiadomo ze coś jest genialne. Obie pozycje to dla mnie chleb powszedni. Star Theme i Clear Blue Moon to dwie soczyste kosy które ciągle mi przypominają że stary trance jest wiecznie żywy. CBM jest dla mnie top 3 w całej twórczości pana AvB :D
Obrazek
Avatar użytkownika
p3ps1
 
Wiek: 40
Skąd: Wrocław

Re: Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez dj3500 01 kwi 2011, 21:24

Mimo że na ogół utwory uznane powszechnie za klasyki do mnie nie przemawiają (czemu zwykle winne jest zbyt surowe brzmienie), to jednak w tym przypadku niewątpliwie mamy do czynienia z niesamowicie mocnymi pozycjami. W szczególności myślę tutaj o magicznej, breakowej wersji Star Theme otwierającej kompilację Boundaries of Imagination. Klimat tego utworu jest powalający. Natomiast przyznam się, że wydawało mi się, że to jest właśnie jedyny miks i przez to nie poznałem, aż do tej pory, wydania oryginalnego, które też jest świetne, a przy tym skoczne i energiczne. Będę do niego często wracać :)
Avatar użytkownika
dj3500
Administrator
 
Wiek: 33
Skąd: Wrocław

Re: Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez Stuku 06 kwi 2011, 12:45

Zawsze uwielbiam powracać do klasyków. Takiego brzmienia jakie charakteryzowało zwiastowanie wielkiego bumu na trance niestety już nigdy nie będzie.

Skoro jesteśmy przy Arminie parę groszy ze swojej strony :

TIESTO & ARMIN pres. MAJOR LEAGUE „WONDER WHERE YOU ARE”

Obrazek

Moim zdaniem te wydawnictwo jest chyba obecnie jednym z bardziej zapomnianych. Zresztą i tak największy odsetek fanów Armina kojarzy go i tak z takimi wydawnictwami jak Imagine czy Mirage...
Obrazek
Avatar użytkownika
Stuku
 

Re: Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez Boguś 17 kwi 2011, 8:47

Stuku napisał(a):Zawsze uwielbiam powracać do klasyków. Takiego brzmienia jakie charakteryzowało zwiastowanie wielkiego bumu na trance niestety już nigdy nie będzie.

Skoro jesteśmy przy Arminie parę groszy ze swojej strony :

TIESTO & ARMIN pres. MAJOR LEAGUE „WONDER WHERE YOU ARE”

[ Obrazek ]

Moim zdaniem te wydawnictwo jest chyba obecnie jednym z bardziej zapomnianych. Zresztą i tak największy odsetek fanów Armina kojarzy go i tak z takimi wydawnictwami jak Imagine czy Mirage...


Piękne wydawnictwo przypomniałeś i racja, że niestety zapomniane.. Do takich wydawnictw człowiek bardzo chętnie powraca i będzie powracał, czego nie powie się o obecnych kawałkach..
Lotnictwo można pokochać jak kobietę. Nasza ukochana jest tą najwspanialszą, jedyną, najpiękniejszą. Kobiety bardzo często nie lubią maszyn latajacych, czują w nich konkurentki... I może słusznie...
Avatar użytkownika
Boguś
 
Wiek: 39
Skąd: Łowicz/Warszawa

Re: Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez michal 17 kwi 2011, 12:45

Boguś napisał(a):Piękne wydawnictwo przypomniałeś i racja, że niestety zapomniane.. Do takich wydawnictw człowiek bardzo chętnie powraca i będzie powracał, czego nie powie się o obecnych kawałkach..


To może niech powróci, ale w osobnym temacie? najlepiej pod tytułem "
Stuku napisał(a):TIESTO & ARMIN pres. MAJOR LEAGUE „WONDER WHERE YOU ARE”
" ;-)
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Rising Star - Star Theme / Clear Blue Moon

Postprzez p3ps1 11 mar 2012, 13:45

michal napisał(a):Warto wspomnieć o świetnej breakowej (pre)wersji 'Star Theme', umieszczonej w 1999 roku przez Armina na swojej pierwszej kompilacji pt. 'Boundaries of Imagination' w serii 'Artist Profile Series' wydawanej przez Black Hole Recordings. należącej do Tiesto. Teraz Armin należy do ludzi, a Tiesto do electro house'u.


za każdym razem jak to czytam to się w duchu sam śmieje jak to teraz mamy pokręcone czasy ;)

ja do tematu dodam słowa z intro :P których się nie da zapomnieć..

That morning, it was like slow motion...and it was in a couple of seconds, I could hear crying, and you know, I don't know what happens, where souls go, but I really realized the definite love that I had, and thank God for the music, because I really had a very hard time taking the next step, and like always, the songs seemed to find me, and you know, the songs have become my babies.
Obrazek
Avatar użytkownika
p3ps1
 
Wiek: 40
Skąd: Wrocław


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron