Orbital - Halcyon

1992

Powrót do Klasyki/Starsze

Orbital - Halcyon

Postprzez athar 30 gru 2008, 21:25

ORGINAL wydany w 1992 roku jest w mej opini NAJLEPSZY!

wersja "Halycyon + On + On" wydana kilka lat pozniej rzeczywiscie brzmi lepiej i jest bardziej "klubowa" lecz klimatem orginal dla mnie bije wszystko.

To moj ulubiony track Orbitala od ponad 12 lat.

http://www.youtube.com/watch?v=jo_VKcDrDAY
athar
 

Re: Orbital - Halcyon

Postprzez phantom 22 mar 2009, 19:03

Kocham ten kawałek. Jest to chyba jeden z moich ulubionych letnich motywów. I pomyśleć, że samplowane wokale pochodzą z "It's a Fine Day" ;).

BTW wciąż pamiętam, jak temat wypłynął na FMT w 2006 roku i chyba TBk2000 podpowiedział, że mogliby go wykorzystać polscy piłkarze wracający właśnie po nieudanym występie na niemieckim Mundialu :D.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Orbital - Halcyon

Postprzez Mind 29 mar 2009, 9:50

No masz, od tylu lat znam ten utwór, ale nie miałem pojęcia, że wersja oryginalna ma tak magiczne brzmienie. Do tej pory miałem styczność tylko z wersją + On + On, jednak oryginał pomimo w zasadzie niewielkich różnic podoba mi się teraz bardziej. I w żaden sposób nie potrafię tego wytłumaczyć :D
"A horny cult leader with breakfast fixation"
Avatar użytkownika
Mind
 
Wiek: 38
Skąd: co skąd?

Re: Orbital - Halcyon

Postprzez Vidia 01 kwi 2009, 10:45

Kiedyś słyszałam ten kawałek, ponieważ zachwycał się nim obecny na tym forum Nolaan i postanowiłam przesłuchać. Jednak numer nie przypadł mi do gustu i nawet nie został ponownie przeze mnie przesłuchany. Może zrobię do niego drugie podejście.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Orbital - Halcyon

Postprzez Nolaan 11 kwi 2009, 0:53

Kuyrde, co tu dużo pisać - klasyk absolutny, dla mnie zawsze, wszędzie i w każdej wersji, nie ważne original czy ta druga. Jeden z tych numerów do których zawsze się wraca.
Pocałujta wójta w ...
Avatar użytkownika
Nolaan
 
Wiek: 38
Skąd: Z bardzo daleka.

Re: Orbital - Halcyon

Postprzez bAchoR 28 cze 2009, 8:58

Po raz pierwszy uslyszałem gdzie ? Jak kończy się Morta Kombat i dobrzy wojownicy ostatecznie zwycięzają. Potem słuchałem tego na skladance z tego filmu. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co to Orbital... to były czasy Kelly Family, BB, Spice Girls, ale to byly już pierwsze oznaki tego, że kiedyś pokocham elektronike. No i jestem tutaj, a ten utwór jest czymś więcej jak tylko klasyką. Halcyn + On +On + One perfect Sunrise to 2 najprostrze w odsluchu utwory tej ekipy, a zarazem najpiękniejsze. Reszte dyskografii słucha się jak dla mnie niezbyt łatwo. Duża część utworów ,,podchodzi'' mi pod ucho nawet po 10 odsłuchu.
Szanuje ich bardzo.

Pozdro :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości