Saltwater - The Legacy

Hard Trance / Zenith Record / 2003

Powrót do Klasyki/Starsze

Saltwater - The Legacy

Postprzez JoseDiablo 31 sty 2009, 9:01

Saltwater - The Legacy
Label: Zenith Records
Catalog#: Zen3001
Format: Vinyl, 12"
Kraj: Niemcy
Rok: 2003

Tracklista:

A The Legacy (Alphazone Mix)
B The Legacy (Club Mix)

O ile oryginał jest bardzo dobry o tyle remix Alphazone zapiera dech w piersi. Klasyk jakich mało. Zapewne większość kojarzy doskonale z Ibiza Children's. Utwór emanuje niesamowitą dawką energii. Wstawki wokalne typowe dla hard trance'owych produkcji. Nieśmiertelny numer !!

Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Saltwater - The Legacy

Postprzez Kubo 31 sty 2009, 11:29

Fajnie ze zalozyles temat o tym numerze, bo fakt faktem to kosmiczny tune ;) Niezwykle szybka i energetyczna bomba podchodzaca pod hard trance. Ten rozped po breakdownie jest niesamowity :roll: Alphazone remix zjada inne wersje na sniadanie :gimmefood:
Avatar użytkownika
Kubo
The Invincibles
 
Wiek: 37
Skąd: Zamość

Re: Saltwater - The Legacy

Postprzez peterhol9 31 sty 2009, 11:34

ostatnio wyszło the legacy 2.0 z genialnym mixem Alexa Morpha i z tego co pamiętam średnim funabashich. Ogólnie jednak mixik morpha minimalnie lepszy niż alphazone :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: Saltwater - The Legacy

Postprzez Vidia 07 lip 2010, 18:28

Właśnie zapoznaję się z tym i nawet może być; ta główna melodia rozwala mnie na drobne kawałeczki! Mocna, twarda wersja. Remix Morpha nie jest zły, choć nieco nudny lub po prostu wydaje mi się zbyt spokojny w porównaniu do naładowanej energią bomby od Alphazone, którą to wersję podobnie jak Kubo uważam za bezsprzecznie najlepszą. Właściwie klasyk już ;> Kiedy Estiva zagrał to w zeszłym roku w G2 w Radomiu, trzeba było mnie widzieć :D Brejkdałn i moment wchodzenia głównej melodii miażdżą. I nie tylko.
Znalazłam też takie oto coś: Push – Strange World (Tranquilo's Chill Out Mix) - spokojny, chilloutowy kawałek z, jak ja to sobie określam, 'przestrzennymi' brzmieniami, który także lubię, a w którym przewija się motyw słyszalny w The Legacy.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Saltwater - The Legacy

Postprzez michal 08 lip 2010, 7:19

ciekawostka etnograficzna:



nigdy nie przepadałem za tym utworem, ale w konfiguracji z tiesto zdecydowanie nabiera kolorytu. I to jeszcze grany z winyla...

Vidia napisał(a):Push – Strange World (Tranquilo's Chill Out Mix)


zdaje się że to 'Strange World (2000 Remake)' było 'inspiracją' dla powstania 'Legacy' trzy lata później:
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: Saltwater - The Legacy

Postprzez Sagi 08 lip 2010, 11:11

wlasnie chcialem napisac ze przypuszczalnie the legacy powstala na bazie czegos wczesniejszego...czyli pusha :)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: Saltwater - The Legacy

Postprzez Greeg 13 lip 2010, 10:14

Dla mnie (Alphazone Remix) to jeden z kandydatow do utworu trance'owego wrzechczasow. Niesamowite build-up'y, niesamowita energia. Szkoda, ze juz sie nie robi takich utworow
Greeg
 
Skąd: Szczecin


Powrót do Klasyki/Starsze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości