Caribou - Swim

Merge Records | 2010

Powrót do Inne

Caribou - Swim

Postprzez phantom 14 lip 2010, 20:50

Caribou - "Swim"

Obrazek

Lista utworów:
01 Odessa 5:16
02 Sun 5:45
03 Kaili 4:42
04 Found Out 3:19
05 Bowls 6:21
06 Leave House 5:12
07 Hannibal 6:16
08 Lalibela 2:26
09 Jamelia 3:59

Nowy album gościa, którego chyba bez większego namysłu można nazwać one-man army, to jedna z lepszych form promocji muzyki elektronicznej w ostatnim czasie. Celowo nie charakteryzowałem krótko gatunku i stylu muzycznego, bo w tym przypadku jest to wyjątkowo trudne - przynajmniej dla mnie. "Swim" zawiera wiele mniej lub bardziej aktualnych odcieni muzyki elektronicznej, także tej klubowej - w "Lalibela" można znaleźć choćby najazd i stylistykę typową dla progu '03-'05 z "Balance 005" Holdena. "Bowls" z kolei przypomina jakiś niewydany numer Pantha Du Prince, a "Sun" konkuruje z majestatem hymnów techno. Najwięcej tu jednak przede wszystkim elektroniki śpiewanej, wygrywa szalona "Odessa", której klip znajdziecie poniżej.

phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Caribou - Swim

Postprzez tomson 16 lip 2010, 7:06

O kurczę, dobre toto ! Akurat gdy szukałem jakieś alternatywy muzycznej bo wszystko nicością, to bardzo dobrze wpasował się ten album w moje oczekiwania muzyczne. Bardzo ciekawe połączenia stylów i klimatów, nie znałem typa do tej pory, ale dzięki temu mogę zawrzeć nową znajomość z moim playerem. Dzięki Phantom :).
.
Avatar użytkownika
tomson
 
Wiek: 35
Skąd: tarnobrzeg/lublin


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron