Aeroplane - We Can't Fly

Eskimo | 2010 | Electronica

Powrót do Inne

Aeroplane - We Can't Fly

Postprzez Rapture 31 sie 2010, 12:20

Obrazek
W koncu jest! Moment na ktory czekalo cale forum... Nie no, zartuje,na ktory ja czekalem - manowicie na debiutancka plyte jednej z najbardziej znanych postaci (a niegdys duetu) sceny nudisco czyli Aeroplane. Na forum latwo doszukac sie tworczosci pana Vito de Luca, przede wszystkim w postaci setow, gdzie znajduje sie kilka konkretnych produkcji i remiksow, ktorymi zdecydowanie zablysnal. Autorski album to jednak odmienna sprawa. Coz na nim znajdziemy?

Zdecydowanie nie mozemy nastawiac sie na sama elektronike a juz przede wszystkim na samo Nudisco sensu stricto - tego sa znikome ilosci. Z kolei duzo tutaj gitar, momentami troche reggae (tytulowy "We can'y Fly) ale najbardziej jednak rzucaja sie piekne przestrzenne aranzacje, momentami lekko psychodelizujace nuty Zachwycaja takie numery jak "Mountains of Moscow" czy "Superstar", zreszta slychac w utworach, ze jest to plyta z pewnoscia bardzo dlugo i starannie przygotowywana. Nie wydaje mi sie, zeby odkrywala cos nowego, niemniej ludziom poszukujacym otwartosci w muzyce i odmiany od glitch'owo-minimalistycznej elektroniki z pewnoscia sie spodoba.

Tutaj dosc porzadny prewiev albumu, choc ja i tak polecam zaopatrzyc sie w calosc. O wiele lepszy odbior IMO :)
http://soundcloud.com/eskimorecordings/ ... ly-album-1
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: Aeroplane - We Can't Fly

Postprzez phantom 01 wrz 2010, 19:21

Chyba cierpliwie poczekam na premierę :). Ale, ale "We Can't Fly" i reggae? Wersja albumowa raczej nie różni się od tej z singla, więc osobiście nie wdawałbym się w dalsze kombinacje i nazwałbym ją po prostu disco.

Obrazek

BTW w Wall of Sound wydają też Royksopp. Lada dzień premiera ich nowej płyty.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron