Sigur Ros - The Nothing Song

muzyka alternatywna, instrumentalna l soundtrack

Powrót do Inne

Sigur Ros - The Nothing Song

Postprzez bAchoR 14 sty 2009, 10:57

Sigur Ros - The Nothing Song


Znakomity soundtrack do znakomitego filmu - Vanilla Sky. Dreamowa, nostalgiczna kompozycja i ten śliczny islandzki vocal. Rozpływam się przy tym bardziej niż przy jakimkolwiek uplifcie. Poziom muzyczny niszczy. Naprawde żałuje, że wcześniej nie zainteresowałem się muzyką z pogranicza shoegaze, elektronicznej muzyce instrumentalnej czy chociażby alternatywnej jak Sigur Ros, chociaż zawsze to znałem, jedank nigdy się w to nie wgłębiałem.
Błyskawicznie odrabiam zaległości i zdobyłem już troche wiedzy z tej dziedziny. Zamierzam rozwijać się właśnie w tym kierunku. Wreszczie moge powiedzieć : muzyka ambitna.

Viva La Vida
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Sigur Ros - The Nothing Song

Postprzez Airvision 15 sty 2009, 20:30



Piękne i klimatyczne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Airvision
 
Wiek: 33
Skąd: Koszalin

Re: Sigur Ros - The Nothing Song

Postprzez tymek 17 sty 2009, 15:40

mi sie Glósóli bardzo podoba



generalnie nie jestem ich wielkim fanem, troche zbyt ckliwa muzyke robia, ale czasem milo jest icjh posluchac. ogladalem kiedys strasznie zamulony wywiad z nimi, nie potrafili slowa z siebie wykrztusic do mikrofonu. wypowiedzenie najbardziej rozbudowanego zdania zajelo im max 3 sekundy. nie sa zbyt medialni ale to mi sie w nich spodobalo. widac bylo ze najwazniejsza jest dla niech muzyka, ktora robia, ktora mowi sama za siebie. trzeba im przyznac, ze muzyke robia bardzo ladna, niestey nie zawsze do mnie trafia

aha i przy okazji to ostatnio trafilm przypadkiem na info o filmie dokumentalny o nich. Nazywa sie "Heima"

"Heima" po islandzku znaczy "w domu". Tak nazwali artyści jednej z najciekawszych grup muzycznych ostatnich czasów, Sigur Rós, niecodzienne turnée po swojej ojczyźnie. Podróżując po niewielkich miejscowościach, grając w lokalnych domach kultury, na miejskich placach, opuszczonych postindustrialnych budynkach czy w scenerii gór, muzycy występowali za darmo i bez zapowiedzi. Film powstały jako zapis tej trasy jest w rzeczywistości niezwykłym koncertem z zapierającą dech w piersiach przyrodą Islandii w tle."

chetnie obejrze
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Sigur Ros - The Nothing Song

Postprzez bAchoR 28 sty 2009, 17:17

Musze przyznać Tymek, że bardzo mi się spodobał Twój post ; a dokładnie pierwsza jego część .]
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Sigur Ros - The Nothing Song

Postprzez Rapture 28 sty 2009, 17:29

Mialem stycznosc z ich tworczoscia (kolezanka jest ich fanka) ale jakos nie zachwycila mnie ich tworczosc tak mocno. Mimo to dobre utwory maja i z pewnoscia na poziomie. Nie inaczej jest z opisywanymi przez was utworami :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL


Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron