ATB - Future memories

Uplifting Trance | Kontor |2009

Powrót do Inne

ATB - Future memories

Postprzez Transi 12 kwi 2009, 13:20

Obrazek

Label: Kontor
Numer katalogowy: 4250117612160
Format: CD, Mp3
Data wydania: 01.05.2009
Gatunek: Uplifting Trance

Lista utworów:

CD1
01. L.A.Nights
02. What about us
03. Swept Away
04. A new day
05. My everything
06. Summervibes (with 9PM)
07. Gravity
08. Luminescence
09. Behind
10. Future memories
11. Still here
12. My Saving Grace
13. Terra260273
14. Communicate

CD2
01. Talismanic
02. Missing
03. Horizon
04. Voices
05. Behind (ATB’s Ambient Mix)
06. Authentic Reaction
07. Careless
08. Twilight
09. Listen to me
10. Living life over
11. Silent meaning
12. Malibu Road


Nie bijcie za ten "Uplifting Trance" - skopiowałem go z juno :P W sumie to więcej nic nie napiszę, bo jego twórczością już dawno się nie interesuję. Kto chce niech sprawdza sample.

Sample: http://www.junodownload.com/ppps/produc ... 195-02.htm
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: ATB - Future memories

Postprzez Sisiek 12 kwi 2009, 13:26

Transi napisał(a):W sumie to więcej nic nie napiszę, bo jego twórczością już dawno się nie interesuję.


To po co zakładasz temat ? Ogólnie szykuję się spora popelina muzyczna ale pewnie fani i zawodnicy z FTB i Vivy będą zadowoleni.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: ATB - Future memories

Postprzez Transi 12 kwi 2009, 14:10

Po to, aby osoby lubiące twórczość ATB (a jest ich sporo- także i na tym forum) mogły podyskutować na temat nachodzącego LP. To, że nie interesuję się jego twórczością nie oznacza, że nie mogę założyć tematu poświęconego nowemu albumowi.
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: ATB - Future memories

Postprzez TBk2000 12 kwi 2009, 14:12

Sample sa fantastyczne! Kolejny mega album Trance do sluchania po ciezkim dniu, przy zachodzie slonca, na spacerze po plazy i przy pieleniu truskawek. Nie moge juz sie doczekac, na pewno bedzie do wygrania w Esce :D. I licze na to, ze beda tu trzy strony komentarzy do tej plyty! :D.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: ATB - Future memories

Postprzez yaper 12 kwi 2009, 14:14

Dokładnie Transi, co nie jest zabronione jest dozwolone.

Sam z ciekawością podchodzę do najnowszego albumu Andre. Czas się przekonać, co ma on nam po latach do zaoferowania. Nie uznaję jego muzyki za popelinę, nie klasyfikuję jej jako trance (choć coś transowego ma on jednak na swoim koncie). Wiadomo jednak, że nie samym transem człowiek żyje, a elektronika w wykonaniu ATB stoi na wysokim poziomie. Tyle... Więcej po premierze.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: ATB - Future memories

Postprzez peterhol9 12 kwi 2009, 18:15

Fani anjuny nie pogardzą Swept Away. Remake Missing może fajnie wyglądać. Voices bardzo dobre. Tyle. Ogółem nic specjalnego, ale czekam do 'pełni' utworów :D
I LOVE RUSSIAN AND GREEK PROGRESSIVE

Obrazek
Avatar użytkownika
peterhol9
yoma
 
Wiek: 38
Skąd: Tomaszów Lubelski/Lublin

Re: ATB - Future memories

Postprzez bAchoR 13 kwi 2009, 6:31

Wszystko co może odnieść sukces komercyjny (a nie musi) i może spodobać się sporej rzeszy ludzi jest oczywiście słabe, bo tylko słuchając artystów, których słucha pare osób, możecie dostąpić pełni szczęścia, wysokiego poziomu i rozwoju muzycznego (aka wybrańcy muzycznego losu). :D No i oczywiście nie ma to jak nie rozpisywać sie o muzyce tylko o jej innych, gorszych aspektach. ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: ATB - Future memories

Postprzez Humulus 13 kwi 2009, 15:32

Kilka kawałków zapowiada się bardzo przyjemnie. Teraz możecie mnie zwymyślać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Humulus
 
Wiek: 42
Skąd: Tomaszów Lub.

Re: ATB - Future memories

Postprzez Sisiek 29 kwi 2009, 17:02

Zabieram się za odsłuch :D Strace trochę czasu ale napisze szczerą i sążną recenzje xD :D

EDIT:

No i cóż ja mogę powiedzieć. Pewnie znowu fanboy ATB team rzuci się na mnie i będą gryźli po kostkach pisząc, że ATB to geniusz i ma wiele zajebistych produkcji. No nie wiem ja takich nie słyszałem wcześniej, nie usłyszałem ich również na tym albumie. Przesłuchałem z przekory i żeby mieć jakaś tam możliwość oceny i porównania do innych niezbyt profesjonalnie brzmiących produkcji podciąganych pod gatunek trance.
Po pierwsze w porównaniu do Armina czy PvD tam też nie znajdziemy muzyki trance ale przynajmniej tracki posiadają jakiegoś skilla i są skonstruowane pod linijkę. Tu nie ma nawet tego. Już pierwszy wałek na albumie brzmi totalnie amatorsko. Brzmi jakby zrobił go któryś z naszych mało doświadczonych forumowiczów. Dalej będzie lepiej? Zapomnijcie w drugim wałku kroi się niezła bardacha :D Jakiś pajac przez pół tracka wydziera się brzmi ni to rock ni to pop ni to chuj wie co.
3 wałek ? Widziałem wyżej opinie że może spodobać się fanom Anjuny. Troszkę jeszcze cenie ten label zwłaszcza za sekcje deep. Ale gdyby wydali tam coś takiego na pewno przestałbym ich szanować. Co to ma być ? Jakiś łupiący kick jakby mielili kości w mięsnym do tego pseudo melodyjka i kiepskiej jakości vocal. Bije amatorką na kilometr. Dalej bez zmian więc skończyłem odsłuchy całości. Trzeba się trochę szanować zwłaszcza, że dziś wyszło pełno dobrych nowości z nowym 16 Bit Lolitas & Ohmna na czele.
Co więc mamy Summervibes with 9PM. No tak super wałek :D Dla mnie raczej wakacyjna stypa. Melodia wymyślona chyba przez adepta szkoły muzycznej dla dzieci w wieku 3-6 z wrodzoną wadą słuchu. Do tego jakże świeże sample z 9PM. Czegoś lepszego chyba nie dało się wymyślić.
Gravity znów z jakimiś wyjcami na czele. Płakać się chce szkoda, że nie z powodu emocji ale z powodu załamania że coś takiego w ogóle wychodzi. 09 Behind z cyklu ATB uczy się robić electro-trance. Moja opinia: Nie nauczył się. Tytułowe Future Memories jeszcze jako tako brzmi ale to chyba złudne poczucie. Po takiej ilości szrotu pod rząd cokolwiek w miarę normalnego jako tako brzmi. 11 powrót do normalności bardzo wyszukana sekcja vocalna składająca się z dwóch słów i jakiejś smętnej zwrotki. Po prostu muzyczno-vocalne mistrzostwo świata. 12 powtórka z 9 czyli uczymy się dalej co to ten electro-trance. Znowu lipton. Terra 260273 ogólnie znów lipa do tego motyw główny podebrany z jakiegoś znanego wałka trance. Jak mi sie przypomni z jakiego dopisze.
To tyle jeżeli chodzi o pierwszą CD.

Druga CD jakieś ptaszki, kotki, pieski, plaża i tak dalej czyli norma. Myślę, że każdy z nas mógłby coś takiego nagrać. Puścić w tle szum morza i od czasu do czas dać dźwięk takiego miauczącego kotka albo pieska. Melodie dalej na poziomie kurzu ... przepraszam geniuszu muzycznego ATB.

No cóż radio eska będzie miało nowy materiał do puszczania. Fani będa sikali po nogach i pisali bzdury a ktoś znowu może wpadnie na pomysł zorganizowania sylwestra z ATB za 6 koła wjazd xD
To tyle ode mnie. Nie polecam, szkoda czasu, prądu i słuchu.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: ATB - Future memories

Postprzez JoseDiablo 29 kwi 2009, 20:39

Sisiek napisał(a):Terra 260273 ogólnie znów lipa do tego motyw główny podebrany z jakiegoś znanego wałka trance

kreatywnością wtórną wykazał się już w przypadku Trilogy, gdzie na płytce downtempo'wej znalazł się klasyk w nieco zmienionej wersji Zyon - No Fate, bodajże z 1992 r.
Sisiek napisał(a):Druga CD jakieś ptaszki, kotki, pieski, plaża i tak dalej czyli norma. Myślę, że każdy z nas mógłby coś takiego nagrać.

podprogowa rekomendacja dla każdego "amatora-producenta" by przesłuchać i się dowartościować ;)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: ATB - Future memories

Postprzez artur 29 kwi 2009, 21:54

Druga CD jakieś ptaszki, kotki, pieski, plaża i tak dalej czyli norma. Myślę, że każdy z nas mógłby coś takiego nagrać. Puścić w tle szum morza i od czasu do czas dać dźwięk takiego miauczącego kotka albo pieska. Melodie dalej na poziomie kurzu ...


Nie słuchałem jeszcze ale Sisiek Twoje komenty kładą mnie na łopatki :D
jest aż tak źle ? musze sprawdzić!
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: ATB - Future memories

Postprzez bAchoR 29 kwi 2009, 23:04

Ja czekam na premiere :) i zobaczymy. Siśkowi też nieraz słoń nadepnął na ucho więc nie upatrujmy się autorytetu w tej recenzji. :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: ATB - Future memories

Postprzez sector 30 kwi 2009, 5:17

W pewnym sensie juz chyba po premierze.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: ATB - Future memories

Postprzez bAchoR 01 maja 2009, 23:34

Po przesłuchaniu albumu moge stwierdzić, że Krzysztof Ś. niemal całkowicie mija się z prawdą. Szczególnie do Swept Away. Nawet nie słuchając tego albumu był dla Ciebie skazany na niepowodzenie, więc Twoja recenzja nie jest obiektywna :)

Obszerną relacje ze z dzisiejszego odsłuchu albumu na plaży dam jutro :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: ATB - Future memories

Postprzez Airvision 03 maja 2009, 21:37

bAchoR napisał(a):Wszystko co może odnieść sukces komercyjny (a nie musi) i może spodobać się sporej rzeszy ludzi jest oczywiście słabe, bo tylko słuchając artystów, których słucha pare osób, możecie dostąpić pełni szczęścia, wysokiego poziomu i rozwoju muzycznego (aka wybrańcy muzycznego losu). :D

+1

Co do albumu:
Nie jest to typ muzyki jaki uwielbiam ale co mi tam, I'll give it a shot, czyli:
- Swept Away jest całkiem w porządku.
- LA Nights da się słuchać.
- What About Us nawet lubię posłuchać, fajny energetyczny kawałek.Szkoda tylko, że wokal tragiczny.
- A New Day nawet, nawet.
- Future Memories nie kuje w uszy.
- My Saving Grace również.
Reszta do piachu.

Podsumowując lepiej niż się spodziewałem.
Ostatnio edytowano 03 maja 2009, 22:06 przez Airvision, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Airvision
 
Wiek: 33
Skąd: Koszalin

Re: ATB - Future memories

Postprzez indecentnoise 03 maja 2009, 21:55

LA Nights jest ok, What About Us byloby tez gdyby nie wokal.

Reszta to typowe tłuki, banalne melodyjki i pianinka, o jakosci wyjcow nie wspominam.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: ATB - Future memories

Postprzez Arr 04 maja 2009, 12:36

L.A Nights jest imho najbardziej tandetnym utworem ni jak pasujacym na poczatek tego momentami dobrego i całkiem swierzego jak na Andre albumu (z podkresleniem słowa MOMENTAMI) .. głownie w pamiec zapadają utwory o "drum&bassowej" podkładzie (ze tak to ujmę) ale jest ich w sumie kilka: What abaut Us.. My Everything.. Future memories.. itd.. reszta banalna dobra na załącznik do Bravo

jak usłyszałem pierwsze dźwieki L.A miałem ochote wyrzucic to "dzieło" do kosza..

mega pozytywny odbiór to 4 me tytułowy Future Memories.. przecierałem oczy ze to Andre
Avatar użytkownika
Arr
 
Wiek: 40
Skąd: ja to znam [GDA]

Re: ATB - Future memories

Postprzez bAchoR 05 maja 2009, 11:52

Przecież to jego styl ? I gdzie tu przecierać oczy ze zdumienia ? Chyba przespałeś z dobre 10 numerów w tym stylu :)

Co do słów Alexa - tandetne melodyjki. A gdzie teraz ich nie ma ? Pozatym, lepsze takie niż te 60-70 % robionych na arpach. :)

Future Memories najlepszy track albumu. ;] + jak wspomniar arr : tracki od drummowej naturze bitu.

Swept Away trochę się już przejadło :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: ATB - Future memories

Postprzez Arr 05 maja 2009, 12:43

Styl Andre najbardziej przypomina Cd2 (ale co ja tam wiem o stylu andre :P ) gdzie mógłbym podpisać sie pod kazdym słowem które w recce na temat drugiej płyty umiescił Sisior.. cd2 smakuje jak zupa z proszku zrobiona na 10 porcji wiecej niż w przepisie ;] jakbym miał to odniesc do cd3 Airwave Trilogy czy Common ground (Leamy i moor'a) to "epitetów" by mi zabralkło ale fakt fani radia eska bedą zachwyceni

tytułowy F.Memories i pare innych świetne! : )))
Avatar użytkownika
Arr
 
Wiek: 40
Skąd: ja to znam [GDA]

Re: ATB - Future memories

Postprzez bAchoR 07 maja 2009, 16:52

Still Here z głos Tiif i Behind. Ładne ballady niekoniecznie spod szyldu eski. Dzisiaj przemierzałem droge z tymi trackami na uszach i wyzwalają naprawde ciekawe uczucia :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 38
Skąd: nigdzie i nigdy

Następna strona

Powrót do Inne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron