B.I.G. - Mindscapes

Progressive House | Klik Records | 2004

Powrót do Albumy/Kompilacje

B.I.G. - Mindscapes

Postprzez phantom 28 mar 2009, 22:15

B.I.G. - "Mindscapes"

Obrazek

Data wydania: styczeń 2004
Gatunek: progressive house, progressive breaks, downtempo
Wytwórnia: Klik Records


Lista utworów:
1.01 - Winter Synergy (11:02)
1.02 - Optimistic Vibes (6:44)
1.03 - Maturity (9:42)
1.04 - Secret Faith (8:21)
1.05 - Sadness (8:25)
1.06 - Dreamweaver (8:42)
1.07 - One Day (12:26)
1.08 - A Promise (9:12)
2.01 - Teardrops (9:33)
2.02 - Happiness (10:55)
2.03 - In Your Eyes (6:42)
2.04 - Last Request (6:11)
2.05 - Memorable (7:08)
2.06 - No Name (10:40)
2.07 - Magpie (9:04)
2.08 - Autumn Waves (10:42)

Album pewnie świetnie znany wszystkim wielbicielom progresywnego grania, szczególnie tego głębokiego, z tribalowymi naleciałościami. Jak w przypadku większości długograjów, "Mindscapes" nie krązy wciąż wokół jednego muzycznego tematu. Pojawia się zatem trochę innych brzmień, przede wszystkim downtempo. Trzon stanowią jednak długie, nastrojowe, pełne przestrzeni i zawsze melodyjne kawałki. Ze względu na narodowość muzyków, jak i samą wytwórnię, porównania do Douska i jego "D.I.Y" jak najbardziej uzasadnione. To zresztą nie koniec podobieństw, bo chłopaki z B.I.G. (Believe in God), podobnie jak sam Douskos, mają gruntowne wykształcenie muzyczne, co na "Mindscapes" słychać wyraźnie. Obowiązkowa pozycja dla miłośników melodii i starego progressive, który gdzieś nam uciekł na dalszy plan ostatnimi laty.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez michal 30 mar 2009, 12:45

phantom napisał(a):Obowiązkowa pozycja dla miłośników melodii i starego progressive, który gdzieś nam uciekł na dalszy plan ostatnimi laty.


Naprawdę nie wiem jak to się stało, ale ten album przegapiłem. Choć szybko nadrobiłem zaległości, o czym jeszcze napiszę... pierwsze odczucia bardzo pozytywne. Chłopaki brzmią trochę jak Moshic z 'Salamat' i jak G-pal z albumu 'Life by G-pal'. Tyle że z pierwszego pozbyli się religijnych przyśpiewek które trochę psują 'Salamata', a z drugiego wyjęli hałsową monotonię tak irytującą mnie w ww. wydawnictwie G-pala. Ogólnie - rewelacja; dużo melodii i przestrzeni w dopracowanej otulinie. Ciąg dalszy wrażeń nastąpi...
'Es ist alles lächerlich, wenn man an den Tod denkt' T. Bernhard

"Wovon man nicht sprechen kann, darüber muß man schweigen" L. Wittgenstein
Avatar użytkownika
michal
 
Wiek: 39
Skąd: Koszalin

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez JoseDiablo 30 mar 2009, 13:07

Hmmm ... a pomyśleć, że dopiero co w sobotę słuchałem starszych świetnych progów od Douskosa, takich jak: Pa Dida, Life Under, czy Mute :)

phantom napisał(a):Album pewnie świetnie znany wszystkim wielbicielom progresywnego grania

wobec tego kiepski ze mnie słuchacz, bo też przegapiłem ten album, tym bardziej, że jestem wielkim fanem D.I.Y., o którym pierwszy raz przeczytałem bodaj na http://www.progg.pl :oops:

Album ten gdzieś mi umknął w gąszczu innych progresywnych wydawnictw, ale chyba mam czego żałować i myślę, że skuszę się do jego zakupu :)

Już widzę pierwsze podobieństwo B.I.G (Believe In God) - D.I.Y. (Do It Yourself)
:)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez Rapture 30 mar 2009, 18:50

Melodyjne, przyjemne, progresywne granie, choc i tak czuje, ze nie do konca jeszcze rozkminilem ten album :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Rapture
Syn Wisternoffa, Brat Rosena
 
Wiek: 34
Skąd: Szczecin/Wrocław, PL

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez Transi 30 mar 2009, 19:28

Wstyd się przyznać, ale ja też nie miałem okazji przesłuchać tego albumu. Już nadrabiam zaległości ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez Sagi 13 maja 2009, 9:51

dla mnie album rewelacja (znam go juz chyba z 3 latka) i musze zakupic jako cd zeby to miec na zawsze :) przyklad jak mozna zrobic album od poczatku do konca genialny :) jezeli chodzi o progresywne granie ten album po czesci jest dla mnie wyznacznikiem co mozna maksymalnie wycisnac z dobrego melodyjnego progresu

takie utwory jak happiness, a promise, dreamweaver i wiele innych.. nie no prostu rewelacja i czapki z glow :)

bardzo szkoda ze na ich majspejsie prawde mowiac nic sie nie dzieje i ogolnie nic nie wydaja...ale moze to lepiej niz jezeli mieli isc w slady wiekszosci i potem wydawac jakies gnioty...

polecam kazdemu - znakomity relaksujacy album 8-)
Avatar użytkownika
Sagi
 

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez phantom 13 maja 2009, 16:47

Sagi napisał(a):musze zakupic jako cd zeby to miec na zawsze

Daj znać, jak gdzieś znajdziesz ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez Sisiek 13 maja 2009, 17:52

phantom napisał(a):Daj znać, jak gdzieś znajdziesz ;).


Klik ma przecież swój sklep, z wysyłką do Polski nie ma problemów. Płatność tylko kartą kredytową ale to też chyba nie problem. Koszt albumu 15 ojro ;)
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez phantom 13 maja 2009, 19:29

No tak, zapomniałem, że widziałem ją tam, jak zaglądałem na stronę Klik kilka miesięcy temu. Obraz z discogs przysłonił mi sprawę ;). Kiedyś więcej użytkowników miało ją w Wantlist niż tych, którzy faktycznie posiadali 'Mindscapes'. Przed chwilą sprawdziłem, i nadal jest to samo. Na dodatek pojawił się jakiś kaskader, który chce sprzedać album za 27E
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez Transi 13 maja 2009, 20:05

Na fan.pl w cenie 104,99 zł ;)
Avatar użytkownika
Transi
Keep It Dark
 
Skąd: Gorlice

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez Sisiek 13 maja 2009, 20:09

To ładnie zdzierają ale i tak najlepsza jest ta informacja czas realizacji: 14-60 dni :lol: Czyli co ktoś zamawia pan Józek zamawia pewnie w Kliku różnice w cenie mają dla siebie xD
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez JoseDiablo 21 maja 2009, 20:49

Dopiero niedawno udało mi się dopaść ten album i co tu dużo mówić zrobił na mnie wielkie wrażenie. Zdziwiony jestem faktem, że w przeciwieństwie do choćby do Dousk - D.I.Y. czy Pole Folder - Zero Gold przeszedł w zasadzie bez echa.
Właściwie każdy lubujący się w progresywnych klimatach powinien przesłuchać to wydawnictwo. Pełne ciepła, czasem mroku. Ozdobione nienachalnymi wokalami. Trudno doszukać się słabych utworów. Nieco wyżej na dzień dzisiejszy cenię sobie Cd1 ale naprawdę nieznacznie. Winter Synergy, Optimistic Vibes, Sadness, Dreamweaver, One Day, A Promise !! to miód dla moich uszu. Drugi krążek bardziej nostalgiczny z początku za sprawą Teardrops. Coś w stylu modnego ostatnio morning-trance. Później rewelacyjne Happiness, melodyjne downtempo'we In Your Eyes, egzotycznie pobrzmiewające break'owe Last Request, uwielbiam również No Name, z uwagi na gitarkę i surową sekcję rytmiczną wraz z basslinem, którego nie powstydziłby się sam Oliver Lieb. Magpie to również wysoka półka. Głos tej Pani w Autumn Waves również nie do pogardzenia ;)

Sagi napisał(a):bardzo szkoda ze na ich majspejsie prawde mowiac nic sie nie dzieje i ogolnie nic nie wydaja...ale moze to lepiej niz jezeli mieli isc w slady wiekszosci i potem wydawac jakies gnioty...

w sumie z tego wydawnictwa spokojnie mogliby stworzyć dwa osobne albumy, tyle tu dobrego stuffu :)
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez yaper 14 lip 2009, 20:57

Ogarnąłem póki co dwa razy materiał i jestem w pozytywnym szoku. Kawał dobrego progresywnego grania, które nie nudzi ani przez moment! Nie ma numerów bez pomysłu, za co wielki plus! Więcej refleksji po kolejny odsłuchach, które na pewno będą!
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez phantom 14 lip 2009, 21:08

Właśnie dzisiaj zauważyłem odsłuch u Ciebie na last.fm :). Jeśli podoba wam się ten materiał, to bierzcie wszystko z Klik, co jest pre-2007 + "Blue" od Diamantopoulosa.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: B.I.G. - Mindscapes

Postprzez yaper 14 lip 2009, 21:19

phantom napisał(a):Właśnie dzisiaj zauważyłem odsłuch u Ciebie na last.fm :). Jeśli podoba wam się ten materiał, to bierzcie wszystko z Klik, co jest pre-2007 + "Blue" od Diamantopoulosa.


Heh, co do Klika to masz absolutną rację. Kompilacje od Diamantopoulosa, G-Pala, Kyriakou i cała masa miodnych relków od Fumiego, Douskosa ugruntowały wysoką pozycję tego labelu w moim prywatnym rankingu.
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron