Moderat - Moderat

Electro, Minimal | BPitch Control | 2009

Powrót do Albumy/Kompilacje

Moderat - Moderat

Postprzez paauli_83 07 kwi 2009, 18:11

Całość nosi nazwę Moderat. Apparat i Modeselektor weszli razem do studia po sześciu latach przerwy - w 2002 roku wydali razem Epkę "Auf Kosten Der Gesundheit", potem ich drogi się rozeszły. Teraz ponownie złączyli siły, efektem czego będzie album zatytułowany po prostu "Moderat" - jego wydawcą będzie label BPitch Control, premierę zaplanowano na 21 kwietnia. (jednak sa przecieki :D )

Niebanalny i dośc specyficzny krazek, śmiało moge napisac że jeden z lepszych wydanych w tym roku, śmiało polecam ;)

Tracklista krążka:

* 01. A New Error
* 02. Rusty Nails
* 03. Seamonkey
* 04. Slow Match feat. Paul St. Hilaire
* 05. 3 Minutes Of
* 06. Nasty Silence
* 07. Sick With It feat. Dellé
* 08. Porc # 1
* 09. Porc # 2
* 10. No. 22
* 11. Out Of Sight
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Moderat.

Postprzez tymek 07 kwi 2009, 19:36

a skad wiesz jak brzmi skoro ma wyjsc 21 ;) ?

dobry masz gust :D
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Moderat.

Postprzez Sisiek 07 kwi 2009, 20:01

Ja już zdążyłem zapomnieć że słuchałem tego albumu :D Norma dla BPC :) Ale mi takie granie nie podchodzi chyba że mam mega zamułe :P Album taki sobie.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Moderat.

Postprzez paauli_83 08 kwi 2009, 5:53

I tak czytając watpie aby trzeba było mieć 'zamułe' aby sie w niego wsłuchać...no ale jednemu podoba się czarne innemu niebieskie...kwestia gustu :)
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Moderat.

Postprzez Sisiek 08 kwi 2009, 8:45

No widzisz współpraca Apparat z Ellen Alien jest dla mnie o wiele lepsza a tutaj mimo wysokiego poziomu muzycznego raczej nic nie porwało mnie do dalszych odsłuchów. Może kiedyś jak sobie jeszcze raz odpalę to się "przyjmie".
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: Moderat.

Postprzez paauli_83 08 kwi 2009, 8:59

'Orchestra of Bubbles' to minimalistyczne dziwotwory i cholernie spójny album, ponadto wybija sie ponad wszystko instrumentarium i zajebiście dobre aranżacje, co przy electronice jest dość rzadkim zjawiskiem..wiec ok mogę przyznać Ci racje ze jest lepsze, od Moderat`u - ale jak by nie spojrzeć są to dwa odległe od siebie projekty...które można porównać ale nie trzeba :P
Avatar użytkownika
paauli_83
 
Wiek: 40
Skąd: from your head

Re: Moderat.

Postprzez tymek 08 kwi 2009, 12:09

to bylo pytanie retoryczne ;)
chetnie poslucham jak mi wpadnie gdzies w rece
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Moderat - Moderat

Postprzez phantom 11 sie 2009, 21:18

Albumu słucham już od blisko dwóch miesięcy i wciąż po głowie chodzi mi "A New Error". Niech mówią, że przesłodzony, ale ten główny moooootyw... Niesamowity, według mnie deklasuje większość trancowych wypocin tego roku. I nie piszę tak, dlatego że BPC, podobnie jak techno i inne pokrewne tematy, jest obecnie modne, trendy, jazzy i co tam jeszcze, tylko tak po prostu jest.

Nie sądzę, że 'electro' i 'minimal' najtrafniej oddają charakter krążka. Poza kawałkiem otwierającym i jeszcze kilkoma innymi w zbliżonej estetyce, dużo tu dubstepowych bitów i różnych innych połamańców oraz wykręconych wokali w "Slow Match" i "Sick with It" (tutaj gość z Seeed, kapeli, którą pamiętam jeszcze z czasów vivy :D). Niezależnie od tego, "Moderat", podobnie zresztą jak wspomniane "Orchestra of Bubbles", w sferze elektroniki bardziej do słuchania niż skakania jest równoznaczny muzycznej perfekcji. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś wybrał się na najbliższy koncert Radiohead w Poznaniu przede wszystkim dla supportu, którym jest właśnie Moderat.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Moderat - Moderat

Postprzez artur 15 sie 2009, 0:23

gruby album. Długo już gości u mnie w playerze, cały czas żałuje , że nie udało mi się ich zobaczyc na żywo w Płocku. W każdym razie kawałki rusty nails, czy morska małpa ahhhh bomba.

Zawsze włączam album jak ide biegac wzdłuż Odry.

Polecam!
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: Moderat - Moderat

Postprzez tymek 15 sie 2009, 11:50

beda grali przed Radiohead, mozna nadrobic ;) tylko bilety troche drogie
a co do albumu to nie podoba mi sie, na AR bylem na nich chwile i byli swietni, ale do sluchania w domu mi nie lezy
Avatar użytkownika
tymek
 

Re: Moderat - Moderat

Postprzez phantom 15 sie 2009, 18:31

Wczoraj Poziom X zdążył zagrać pierwszą minutę "A New Error" nim wbił Fanculli.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Moderat - Moderat

Postprzez cryshis 16 sie 2009, 18:28

gienialna kompilacja ! A New Error , Rusty Nails jak uslyszalem na Audiorzece to zostalem zmiazdzony :)
I don't understand people who satisfy with ordinary pop music .
Avatar użytkownika
cryshis
Administrator
 

Re: Moderat - Moderat

Postprzez Vidia 17 gru 2010, 9:16

A new error – nigdy nie zapomnę, jak zagrali to na Audioriver. [Nie znałam wtedy jeszcze żadnego kawałka z albumu.] Zdecydowany bassline + dźwięki, jakich chyba jeszcze nie słyszałam.
Rusty nails – ten utwór wywarł na mnie chyba największe wrażenie ze wszystkich podczas pierwszego słuchania – gdy ModeraT GRAł live na Audioriver. Po prostu serce mi stanęło. Nadal wstrzymuję oddech, gdy słyszę RN. To co pokazali jest prawdziwą sztuką; na najwyższym poziomie. Jeszcze plus tamte genialne wizualizacje... W tej produkcji jest coś nieprawdopodonego. Coś, czego nigdzie indziej nie słyszałam. Klimat Audioriver ’09, klimat występu Moderata live na zawsze w moim sercu i pamięci..
Seamonkey- również bardzo charakterystyczny.
Ostatnio polubiłam Out of sight - jeden z niewielu z wokalem, bardzo specyficznym, szczególnym.. Nieco zbliżony stylistycznie/klimatycznie do Rusty nails.
Cały album jest najciekawszym, najbardziej innowacyjnym albumem, jaki słyszałam w ostatnim cZasie.
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Moderat - Moderat

Postprzez phantom 17 gru 2010, 13:54

Wydaje mi się, że czekasz na odpowiedź na ten post, bo był już opublikowany wcześniej i teraz znów pokazał się w nieprzeczytanych :). Wokal Apparata to akurat nie ta z części jego muzycznego talentu, dzięki której osiągnął sukces, ale mimo to lubię też te śpiewane numery na tym albumie. Na horyzoncie powinna być już druga płyta grupy, bo mieli zacząć nagrywać już ponad rok temu. Jak na razie mamy dwa przerywniki w postaci "DJ Kicks" Apparata i składanki, dosłownie, Modeselektor. Tej drugiej jeszcze nie słuchałem, ale pierwszą polecam bez wątpliwości.
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Moderat - Moderat

Postprzez Vidia 17 gru 2010, 14:29

nie, to nie tak było :) Po prostu postanowiłam ten post wyedytować odnośnie Out of sight, jako że polubiłam ostatnio ten numer.. A że edycja automatycznie powoduje oznaczenie ostatniego w temacie posta jako 'nieprzeczytany', od razu zostaje umieszczony na górze :)
Przy okazji - Apparat nie wygląda mi na kogoś, kto by tak śpiewal ;] Muszę kiedyś z bliska zobaczyć;] Na Audioriver '09 trudno było w ogóle uwierzyć, że to live.
Później czytałam opinie ludzi o Audioriver'09 na różnych forach/stronach i, co ciekawe, o występie Moderata większość wypowiadała się w podobny sposób. Strasznie dużo osób [w tym ja] uznało ten występ za najlepszy.
Pamiętam, jak w drodze do Płocka w Autobusie słuchałam z mp3playera mixu Apparata, który koniec końców znalazł u mnie uznanie:]
Oczywiście kolejną płytę na pewno przesłucham, a obecnie musze się postarac o odsłuch DJ Kicks.
Ostatnio edytowano 17 gru 2010, 19:48 przez Vidia, łącznie edytowano 1 raz
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze

Re: Moderat - Moderat

Postprzez phantom 17 gru 2010, 18:47

Vidia napisał(a):Przy okazji - Apparat nie wygląda mi na kogoś, kto by tak śpiewal ;]

"Tak" to znaczy jak? :) Wg mnie śpiewa raczej przeciętnie, ale to akurat bardziej razi mnie w innych jego kawałkach, ale znów - najczęściej broni to warstwa instrumentalna.

A tak w ogóle to chyba trzeba zmienić tagi z podtytułu, bo próżno tu szukać minimalu, a i electro jak na lekarstwo ;).
phantom
 
Wiek: 36
Skąd: wlkp.

Re: Moderat - Moderat

Postprzez Vidia 17 gru 2010, 19:58

Wg mnie bardzo pasuje jego głos i sposób śpiewania do kawalków, w których wokal ten został umieszczony. Właściwie mogłyby do nich powstać równiez wersje dub/instrumental, tak dla urozmaicenia tudziez dla nielubiących wokalu Apparata;] Na mnie połączenie takiej muzyki z męskim wokalem zrobiło spore wrażenie.
co do gatunków, myślę, że zbyt wiele ich tam pomieszali, żeby móc zalkasyfikować cały album..
Vidia
Die Sehnsucht.
 
Skąd: Mazowsze


Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron