John O'Callaghan i jego 'nowy styl'

ex. John O'Callaghan - Subculture 031
Sylwetki DJów oraz producentów.

Powrót do DJe/Producenci

John O'Callaghan i jego 'nowy styl'

Postprzez Kasper 14 kwi 2009, 15:09



szczerze polecam wszystkim andergrądowym uk transowcom. Wywiad w normalnej prędkości nie na 150BPM, tak więc niektórzy mogą się zamulić.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez sector 14 kwi 2009, 17:21

Kasper napisał(a):szczerze polecam wszystkim andergrądowym uk transowcom. Wywiad w normalnej prędkości nie na 150BPM, tak więc niektórzy mogą się zamulić.


Kurde albo usnalem, albo ten kawalek faktycznie mial za malo BPM bo usnalem w polowie :(

Tak powaznie. JOC troche chyba ma nierowno. Jak kawalki z vocalem beda najlepsze dla jego kariery w tym momencie? Jak robil dobre transy to tez jego album sprzedawal sie dobrze. Jesli chce byc idolem dla popowych nastolatkow to moze i tak.

Kasper troche na sile sie sadzisz imo :)
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez Kasper 14 kwi 2009, 19:08

sector napisał(a):
Kasper napisał(a):szczerze polecam wszystkim andergrądowym uk transowcom. Wywiad w normalnej prędkości nie na 150BPM, tak więc niektórzy mogą się zamulić.


Kurde albo usnalem, albo ten kawalek faktycznie mial za malo BPM bo usnalem w polowie :(

Tak powaznie. JOC troche chyba ma nierowno. Jak kawalki z vocalem beda najlepsze dla jego kariery w tym momencie? Jak robil dobre transy to tez jego album sprzedawal sie dobrze. Jesli chce byc idolem dla popowych nastolatkow to moze i tak.

Kasper troche na sile sie sadzisz imo :)


Tak jak powiedział są najlepszą drogą bo są. Niektóym się to nie podoba, ale tak najprędzej będzie rozpoznawalny przez szersze masy. JoC nie powiedział, że przestanie robić co robił, chce się bardziej wypromować. Nie ma się co pompować w każdym temacie. To zawodowcy, a to jest biznes.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez JohnnyKnoxville 14 kwi 2009, 19:45

Kasper napisał(a):szczerze polecam wszystkim andergrądowym uk transowcom. Wywiad w normalnej prędkości nie na 150BPM, tak więc niektórzy mogą się zamulić.
Dzięki Kasper, widziałem/czytałem z nim już dziesiątki wywiadów, ten też obczaje.... Kasper, nie mam siły, czasu i ochoty Ci tu jechać i Ciągnąć tego tematu tak że ja mówie pas.... Jesli Ci pasuje że Twój wielki idol poszedł w strone komercji, nie dąży już do jakichś wartości, piękna i innowacyjności tylko gra i produkuje (chociaz produkuje to w jego przypadku za dużo powiedziane, bo sam już chyba nic nie nie jest w stanie zrobić) pod miliony ludzi, którzy tak na prawde pojęcia nie mają jaką muzyką jest trance, nie znają jej korzeni, a jednego dnia słuchają Armina, by drugiego słuchać jakichś przebojów z radia to wybacz.... Mi będąc fanem JOCa taki stan rzeczy nie pasuje.... Ale nie mamy sie co sprzeczać, Ty wiesz swoje, ja swoje..... tak ze peace... Nie mam czasu na bezsensowne jazdy, bo wole w tym czasie napisać jakąś recke ciekawą, czegoś w klimatach UK, tech, lub psy podobnych, bo nadal wychodzi mase dobrego sprzętu....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez bAchoR 15 kwi 2009, 6:35

Marcin i Marcin... nie znajduje przymiotników na wasze powyższe wywody ?
Dlaczego Ty wy macie jechać Kaspera ? Jak dla mnie to powinno być na odwrót. (uśmiech)

Jesli chce byc idolem dla popowych nastolatkow to moze i tak.


Zdanie na najwyższym, muzycznym poziomie. :D W dodatku często powtarzane przez tą samą grupe ludzi.
Kasper, Marciny myślą, ze producenci robią muzyke w czasie wolnym i nie czerpią z tego żadnych korzyści finansowych. Just for fun and good for pure, endless trance. (confused)

Kasper:
To zawodowcy, a to jest biznes.


Do niektórych to nie dociera, że Ci ludzie z tego żyją i nie zawsze można iść jedną drogą. Sam Johnny mówiłeś mi... po trupach do celu. Jesteś hipokrytą, bo teraz to negujesz.
Pisz te swoje recki i przestańcie się powtarzać, bo to o was świadczy. Coraz bardziej kojarzą mi się z Tobą takie wyrazy jak : eska, pop, prawdziwy fan, pojęcie o trance, korzenie trance.
Johnny nie bądź taki rdzenny trancowiec, bo opowiadasz jak dziadek, jak to było pięknie gdy była komuna. (śmiech i szydera) Jesteś jak wiele osób na tym forum, a robisz z siebie wieszcza trance'u i ubolewasz nad tym jak Twoje autorytety przeczą Twoim muzycznym wartościom.

Ale was pojechałęm :D Tylko nie łąpcie spiny. Wiecie, że was kocham :) (sex)
PS.
JoC Interview ma oczy jakby codziennie palił sztuke zioła ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez JohnnyKnoxville 15 kwi 2009, 10:03

bAchoR napisał(a):Ale was pojechałęm
Bachor prawda jest taka że nie masz siły mi pojechać.... A ten Twój wywód przemilcze.... Bronisz tak Armina a kim on teraz jest ???? Sam sie nad tym zastanów bo to Ty jesteś hipokrytą.... Z jednej strony oczekujesz od tranceu czegoś więcej niż tylko głupawych wokali i tony cukru i lukru, a z drugiej strony bronisz wielce Armina, który jest na samym szczycie komercyjności i przez to jest skazany na produkowanie dla swoich odbiorców.... Nic ambitnego on już nigdy nie zrobi i nie nalezy takich rzeczy od niego oczekiwać.... On nawet sam nie produkuje, jego sety to kaszanka, tranceu to w nich może mniejsza połowa, wiekszość to jakieś nudne progi, housey, wokale i inne lighty.... Bachor to Ty jesteś hipokrytą, a tak wogóle to po co zabierasz głos w tej dyskusj ??? Zeby mi pojechać ??? Ja Ci mówie jedno nie jesteś w stanie..... Weź sie lepiej za produkcje, albo za studia lepiej na tym wyjdziesz.... Więcej Ci nie odpisuje, bo:
a) to bez sensu
b) nie chce mi sie pisać długich postów
c) szkoda czasu
d) mam ważniejsze sprawy na głowie

Bachor Twoje "czepiactwo" na prawde czasami jest nie przewidywalne i dla mnie śmieszne :P I popatrz tutaj jeszcze kto tu jest hipokrytą, ja tej dyskusji nie zacząłem, napisałem tylko swoje zdanie o JOCu, oczywiście gdy padło słowo Armin, zjawił się ni z tąd ni zowąt Kasper....

bAchoR napisał(a):Kasper, Marciny myślą, ze producenci robią muzyke w czasie wolnym i nie czerpią z tego żadnych korzyści finansowych.
aha i może jeszcze o tym nie wiesz Bachor.... Ale w dzisiejszych czasach nie do końca jest tak jak pewnie myślisz, mało który producent nie jest djem, na produkcjach nie zarabia się jakichs kokosów, wszystko co oni zarabiaja to przede wszystkim kasa z grania, a produkcje są tylko po to żeby się rozpromować i żeby ludzie wiedzieli kim jest dajmy na to Bryan Kearney, znali jego muzyke i ją lubili lub nie.... Tak jest w większości przypadków, ale są różne odchylenia od tego.... Dajmy na to Armada sobie rozpromowuje Man On the Run, przeboje Shaha, gra to każdy dj/producent z nią związany, nie zaleznie od stylu jaki prezentuje i tak kreuje się jakiś przebój, który potem jest sprzedawany w milionach kopii.... I wtedy jest zysk... I właśnie oni Kasper są profesjonalistami w robieniu biznesu i zarabianiu milionów, szkoda tylko że to nie idzie w parze z jakością, innowacyjności, oryginalnością muzyki....

bAchoR napisał(a):ubolewasz nad tym jak Twoje autorytety przeczą Twoim muzycznym wartościom.
A o co Ci w tym zdaniu chodziło Bachor ????? Nie rozumiem :D

Miałem nie komentować i nie odpowiadać, ale sie nie powstrzymałem.... Bachor jesteś troche takim pieniaczemi i działasz na mnie jak płachta na byka.... :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez bAchoR 15 kwi 2009, 12:02

Ja bronie Armina ? Napisz, gdzie to napisałem. Widze, ze oprócz ortografii to jeszcze dochodzi czytanie ze zrozumieniem ?

Jestem hipokrytą ? Gdzie Ci kiedykolwiek napisałem, czego oczekuje od trance'u ? Zmyślasz niewiarygodne rzeczy. Jakoś od muzyki zawsze oczekiwałem melodyjności, klimatu i to podchodzi pod sam lukier i 3 minutowe breakdowny z jakich jestem znany i to mi wystarczy.

Jestem hipokrytą. Jestem hardcorem.

ic ambitnego on już nigdy nie zrobi i nie nalezy takich rzeczy od niego oczekiwać.... On nawet sam nie produkuje, jego sety to kaszanka, tranceu to w nich może mniejsza połowa, wiekszość to jakieś nudne progi, housey, wokale i inne lighty.... Bachor to Ty jesteś hipokrytą, a tak wogóle to po co zabierasz głos w tej dyskusj ??? Zeby mi pojechać ??? Ja Ci mówie jedno nie jesteś w stanie..... Weź sie lepiej za produkcje, albo za studia lepiej na tym wyjdziesz.... Więcej Ci nie odpisuje, bo:
a) to bez sensu
b) nie chce mi sie pisać długich postów
c) szkoda czasu
d) mam ważniejsze sprawy na głowie


Nie Tobie wiedzieć czy zrobi coś jeszcze dobrego, a jego sety to kaszanka, zwłaszcza iż nie potrafisz ich obiektywnie ocenić, bo na samo słowo Armin już jesteś anty. To jest dopiero niezłe nie ? :) Niech mi ktoś napisze, że tak nie jest.
Zabieram głos w dyskusji, bo mam do tego pełne prawo i nie musze czekać na Twoje pozwolenie. Masz za duże ego Marcin...

Nie powinno Cię interesować co chce w życiu robisz. Gdzie Twoje wychowanie ? Nie umiesz dyskutować rzeczowo skoro chwytasz się czyiś spraw.

Nie chciałem Cię jechać tylko obiektywnie poruszyć problem i dlatego zabrałem głoś. Też nie pasuje ?

I nie musisz mi mówić co mam robić.

Co ma czepialstwo do hipokryzji ? Zobacz sobie znaczenie terminu hipokryzja w wikipedii.
Kasper z tego co widziałem nie poruszył nawet Armina, tylko Joca i jak się sprawy mają do tego co robić teraz do przyszłości, ale Ty chyba myślisz, że Armin = alias JOC i dlatego cały czas jesteś chory na tym punkcie ?

Jak ja to lubie jak ktoś nie umie dyskutować tylko zaraz : jesteś dla mnie śmieszny i urywa dyskusje. Mimo całej mojej sympatii to Ciebie Marcin, gdybyś mi takim czymś wypalił podczas realnej dyskusji, to bym Ci tak przypierdolił, że byś się nakrył nogami, po czym podał rękę i przytulił :D

Stawiam zdanie Kaspra, bo on jako jeden z nielicznych ma trzeźwie spojrzenie na muzykę.

I wtedy jest zysk... I właśnie oni Kasper są profesjonalistami w robieniu biznesu i zarabianiu milionów, szkoda tylko że to nie idzie w parze z jakością, innowacyjności, oryginalnością muzyki....


Ty po prostu nie umiesz Marcin czytać. Nie umiesz czytać.

Jak dla mnie Man On The Run jest znakomity i nie możesz tego podważyć...


I znowu dyskusja o komercji, która jak zwykle narobi dymu, blizn a problem i tak nie zostanie rozwiązany.
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez JohnnyKnoxville 15 kwi 2009, 13:39

bAchoR napisał(a):Jak ja to lubie jak ktoś nie umie dyskutować tylko zaraz : jesteś dla mnie śmieszny i urywa dyskusje. Mimo całej mojej sympatii to Ciebie Marcin, gdybyś mi takim czymś wypalił podczas realnej dyskusji, to bym Ci tak przypierdolił, że byś się nakrył nogami, po czym podał rękę i przytulił
To porozmawiamy w rzeczywistości na ten temat skoro tak, jak sie spotkamy przy najbliżeszej okazji bo ja nie mam czasu tu pisać bóg wie jakich długich postów, żeby Ci pokazać mój punkt widzenia.... A poza tym nie zamierzam się z niczym ograniczać i zobaczymy jak sie skończy wtedy ta dyskusja.... Zobaczymy czy jak zabraknie Ci argumentów to co wtedy zrobisz ??? Ja tylko powiem że sie przyglądał nie będę Rafał.... :P I nie chce żebyś teraz odebrał to że nie napisze wiecej jako moje wycofanie z dyskusji i uznanie Twoich racji, po prostu nie mam na prawde czasu w tym momencie i miesiącu, jak nigdy, za dużo spraw na głowie.... :(

Widze, ze oprócz ortografii to jeszcze dochodzi czytanie ze zrozumieniem ?
Ty mi mówisz ze ja
bAchoR napisał(a):Nie umiesz dyskutować rzeczowo skoro chwytasz się czyiś spraw.
to zobacz co sam robisz.... Sam jesteś dokładnie takim samym hipokrytą jak mnie nim nazywasz.... Tylko między nami jest taka różnica że ja nim nie jestem :D Tyle... Musze zadzwonić do Nexusa, bo mam pare spraw do obgdaniania, nie mam czasu tu wiecej pisac.....

bAchoR napisał(a):bo na samo słowo Armin już jesteś anty. To jest dopiero niezłe nie ?
To Ty mi z kolei pokaz gdzie ja tak napisałem, że na samo słowo jestem Anty ??? Jakoś uważałem, od zawsze Armina, kocham jego Burned With Desire, cummunication i wiele innych rzeczy, byłem kiedyś w 2005 na jego evencie we Wrocławiu, problem w tym że obecnie Armin to szczyt komercji i on do tego dąży, ciągnąc za sobą innych dji którzy się na mni wzorują i chcą być tak popularni jak on... Nie przez swoją muzyke, produkcje, sety, tylko poprzez komercje, bycie komercyjnym i granie dla każdego.... Bachor ty nie rozumiesz jednej rzeczy... Muzykę sie robi dla tego że się coś czuje, ma jakąś pasje i wizje tej muzyki, ma jakiś ukierdunkowany styl, bo każdy człowiek jest indywidualny.... Np JOC co robił, on miał swoich odbiorców i uważam że robiąc to co robił doszedł by o wiele dalej niż robiąc to co teraz i idąc w komercje.... Czego np Askew gra od tylu lat to samo i nic sie nie zmienia ???? Czego Activa robi to co robił ??? Ci ludzie mają wizje muzyki, robią coś z pasji bo to kochają, dają w czymś siebie, a taki Armin ???? Zagrał by wszystko i zorbił aby tylko ludzie tego słuchali i aby na jego wsytęp pszyszło 10 000000 ludzi.... Kiedyś mi sie wydawało że taki nie był, teraz to tylko czysta komercja.... Bez przesady The Killers - Human (Armin Van Buuren Remix) ????? :D I nie podoba mi sie to że JOC idzie tą samą drogą, dla tego wyraziłem takie swoje zdanie, a kto zaczął dyskusje ????? I ironicznie mi odpowiedział ???? Rafał jesteś sam hipokrytą, każde Twoje zdanie mógłbym Ci skomentować że nie miał byś co dopowiedzieć, bo ja nie mam sobie nic do zarzucenia i wszystko co pisze to są fakty a nie lanie wody i głupie docinki.... Tyle.... Ja kończe....
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez bAchoR 15 kwi 2009, 14:16

Ja też :)

Nie jestem hipokrytą w tym wypadku. Po prostu zrewanżowałem się tym samym :)
Na żywo inna rozmowa :)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez Kasper 15 kwi 2009, 15:58

Niechciałem się wypowiadać więcej za bardzo aby nie wychylać się pod ostrzał za bardzo, ale kilka faktów wypowiedzianych należy sprostować.

JohnnyKnoxville napisał(a):kocham jego Burned With Desire


Czyli jego najbardziej komercyjny kawałek a tak antykomercyjną postawę prezentujesz.

JohnnyKnoxville napisał(a):bycie komercyjnym i granie dla każdego


Dla kogo ma, więc grać? do ściany? Czyż nie na tym polega rola DJ'a? Ma dzielić ludzi na lepszych i gorszych? Zawsze wydawało mi się, że muzyka jest dla wszystkich. Jakbyś się czuł gdyby nie wpuszczono Cię na imprezę z udziałem Twojgo ulubionego DJ'a tylko dlatego, że ktoś stwierdził, że nie należysz do grupy wyselekcjonowanych osób, które zasługują aby słuchać prezentowanej przez niego muzyki.

JohnnyKnoxville napisał(a):Muzykę sie robi dla tego że się coś czuje, ma jakąś pasje i wizje tej muzyki, ma jakiś ukierdunkowany styl, bo każdy człowiek jest indywidualny


Może Armin czy też JoC od którego wyszliśmy w temacie ma właśnie taką wizję, tak się kierunkuje w swoim postępowaniu i taki ma indywidualny punkt widzenia w tym temacie?

JohnnyKnoxville napisał(a):Czego np Askew gra od tylu lat to samo i nic sie nie zmienia ???? Czego Activa robi to co robił ???


I obaj utknełi gdzieś w nijakości? Pomijając obecne dokonania w/w Armina, ich produkcje brzmią nijak przy klasykach jakie swego czasu serwował Armin. Ani Activa, ani Askew w swoich wcześniejszych dokonaniach ani tymbardziej we współczesnych nigdy nie zrobili utworu, który dziś uchodziłby za klasyk. Nie ubliżając ani jednemu ani drugiemu 10 na 10 zrobionych przez nich kawałków brzmi tak samo.

Sam gdy słyszę utwór zrobiony przez Active potrafię stwierdzić, że zrobił go Activa, ale na tym się sprawa kończy. Nie jestem w stanie podać jego tytułu, bo nie wiem czy to ostania jego produkcja? Może jakaś nowość, albo jeszcze jakiś wcześniejszy utwór.

Baa, sam Gnomus nie raz podkreślał, że Activa produkuuje dla innych producentów, więc pytam gdzie tu ta oryginalność, czyste spojrzenie, pasja i te wszystkie inne epitety, które wymieniłeś? Według mnie to taki sam rodzaj komercyjnego postępowania jak to co robi Armin czy aktualnie JoC.

JohnnyKnoxville napisał(a):Zagrał by wszystko i zorbił aby tylko ludzie tego słuchali i aby na jego wsytęp pszyszło 10 000000 ludzi....


Skąd Ty czerpiesz takie rewelacje?

JohnnyKnoxville napisał(a):Bez przesady The Killers - Human (Armin Van Buuren Remix) ????? :D


Nie wpadłeś na to, że zremixował utwór, który poprostu lubi?

JohnnyKnoxville napisał(a):wszystko co pisze to są fakty a nie lanie wody i głupie docinki.... Tyle.... Ja kończe....


To są głupie docinki i lanie wody.

Za dużo już widziałem, naczytałem i przeżyłem podjazdów o komercji Armina, Tiesto itp i powiem Ci Johnny, że Twoje "racje" nie różnią się niczym od "racji" wypowiadanych przez innych. Baaa... masz bardzo komercyjny tok myślenia ukierunkowany tylko na to aby komuś coś udowodnić, za wszelką cenę, nie będąc w temacie, nie znając realiów. Nie podoba CI się to co prezentuje i Armin i JoC poprostu zmień kanał. Wyjdzie Ci to tylko na zdrowie a my wszyscy nie będziemy musieli spamować forum na głupie wywody, tymbardziej, że każdy ma swoje i zdanie i wielce wątpliwe jest aby ktoś z niego ustąpił.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez indecentnoise 15 kwi 2009, 16:42

Kasper napisał(a):Ani Activa, ani Askew w swoich wcześniejszych dokonaniach ani tymbardziej we współczesnych nigdy nie zrobili utworu, który dziś uchodziłby za klasyk.


Pierdolenie. Bledem jest uwazanie Askew'owskiego "The Door", "New Dimensions", "Skylab" czy remixow "Instrospection" i "Floor Control" za produkcje nieklasyczne. Co do Activy to Stevenson zdecydowanie robi muzyke zbyt krotki okres czasu.
ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Avatar użytkownika
indecentnoise
 
Wiek: 38
Skąd: Warszawa

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez Kasper 15 kwi 2009, 17:21

indecentnoise napisał(a):
Kasper napisał(a):Ani Activa, ani Askew w swoich wcześniejszych dokonaniach ani tymbardziej we współczesnych nigdy nie zrobili utworu, który dziś uchodziłby za klasyk.


Pierdolenie. Bledem jest uwazanie Askew'owskiego "The Door", "New Dimensions", "Skylab" czy remixow "Instrospection" i "Floor Control" za produkcje nieklasyczne. Co do Activy to Stevenson zdecydowanie robi muzyke zbyt krotki okres czasu.


Żadne pierdolenie, tak jest i tyle.
Avatar użytkownika
Kasper
 
Wiek: 38
Skąd: Rybnik, PL

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez JohnnyKnoxville 15 kwi 2009, 18:06

Kasper napisał(a):Żadne pierdolenie, tak jest i tyle.
Aha bo tak jest i tyle... Bo Kasper to mówi i tak jest :D
Kasper napisał(a):Nie podoba CI się to co prezentuje i Armin i JoC poprostu zmień kanał. Wyjdzie Ci to tylko na zdrowie a my wszyscy nie będziemy musieli spamować forum na głupie wywody, tymbardziej, że każdy ma swoje i zdanie i wielce wątpliwe jest aby ktoś z niego ustąpił.
Kolezko ale to Ty wszedłes do tego kanału i to zaczołeś.... Nie ja... Ja tylko wypowiedziałem swoją opinie na temat producenta i Dja którego bardzo ceniłem i cenie, a Ty pojechałes od razu z jakąś ironia ( głupia uwazam w dodatku i chybioną ) i od razu odniosłeś sie do mojej wypowiedzi, tak więc Kasper zastanów sie co mówisz.... Co do Twojej wypowiedzi o Activie i Askewie to nie będe tego komentował bo musiałbym za wiele napisać a Ty i tak wiedział byś i mówił dalej swoje tak że nie widze w tym żadnego sensu.... Ty i tak nigdy nie przyznasz nikomu racji że Armin obecnie to komercja, a nie żadne wartości.... Poza tym czytając te Twoje wypociny o UK wnioskuje że pojęcie masz o tych producentach i ich muzyce żadne, a ja nie zamierzam tu z Tobą walczyć i do niczego Cie przekonywać, każdy słuche tego czego lubi i czuje i niech to będzie taka pointa :P

Ogladał kotś ten wywiad ???? Polecam każdemu.... Wtedy może zobaczycie o czym ja mówie... Odpowiedź na jedno z oststanich pytań doskonale chyba wszystkim tu wszystko wyjaśni, zarówno na temat Armina, JOCa, czy Armady... Po prostu robienie komercji jest lepsze dla jego kariery... Robieniu utwórów z wokalami, słodkich i melodyjnych, lekkich.... Których może słuchać jego mama czy tato bo są dla każdego.... I docierają do wszystkich, nie tak jak jego wcześniejsza muzyka która była bardziej klubowa i często techniczna... Obecnie mówi na swoją muzyke "dancemusic" Tak sie JOC wypowiada, proponuje obajrzeć ten wywiad.... Każdy i tak sam to zrozumie i osoądzi według siebie, ale moim zdaniem Armin już dawno sie sprzedał, teraz JOC, kto będzie następny ???? Jeśli wszyscy zaczną iść tą drogą to nie długo ta muzyka będzie tak prosta i bez wartości jak nigdy....

sector napisał(a):Kurde albo usnalem, albo ten kawalek faktycznie mial za malo BPM bo usnalem w polowie
JOC chyba też usypia :P Takie da sie odnieść wrażenie, po tym jak mówi i mruży oczy :P Ja sie już tu nie zamierzam wypowiadać, każdy zna moje zdanie i pogląd na temat komercji...
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez bAchoR 15 kwi 2009, 18:55

Armin już dawno sie sprzedał, teraz JOC, kto będzie następny ???? Jeśli wszyscy zaczną iść tą drogą to nie długo ta muzyka będzie tak prosta i bez wartości jak nigdy....


Marcin, Ty masz jakąś obsesje :) Prosta i bez wartości, bo może ją w aucie w radio usłyszeć przeciętny Kowalski ? Ale nie bierzesz pod uwagi tego, że może oni po prostu chcieli iść tą drogą ?
Po co 200 Communication part XXX ?
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: Subculture (EP 31) with John O'Callaghan

Postprzez JohnnyKnoxville 15 kwi 2009, 19:07

Rafał czepiłeś sie tego tematu widze jak rzep :D xDDDDDDDDDD Pozdro Bachor, elo elo :P
skromnie :P
John Askew - The Witch
Rory James - Memory Flush (The Viceroy remix)
The Viceroy & KOTO - The Horror
Iio - Rapture (Ian Betts Rework)
Tony De Vit - I Don't Care (Lee Haslam's Tech Trance Remix)
Liquid Soul - Global Illumination (McMahon & Marcuscha Remix)
McMahon & Marcuscha - Act Like You Know !!!! \o/
Sash - Mysterious Times (John Dopping Remix) !!!! \o/
John Dopping - Cognition !!!! \o/
Nick Sentience feat. DJ Kristian - Threshold
Kaeno & Denzo - North Star (Des Mcmahon Remix)
Avatar użytkownika
JohnnyKnoxville
John Askew fan
 
Skąd: http://www.recoverworld.com Parczew/Lublin

Re: John O'Callaghan i jego 'nowy styl'

Postprzez sector 15 kwi 2009, 21:37

Dobra to teraz ja odniose sie do tego tematu.

Po pierwsze chcialbym powiedziec Kasper, ze nie wiem po co zaczales powiedzmy temat zamuly i 150BPM? Wiadomo nie od dzis, ze na forum jest paru fanow starego stylu JOCa i napewno ktos cos podlapie i niepotrzebnie pociagnie temat. W sumie to takie zdanie troche do zaczepki, ale mniejsza z tym :) Nie o to, nie o to, nie o to...

Kasper napisał(a):Niektóym się to nie podoba, ale tak najprędzej będzie rozpoznawalny przez szersze masy. JoC nie powiedział, że przestanie robić co robił, chce się bardziej wypromować. Nie ma się co pompować w każdym temacie. To zawodowcy, a to jest biznes.


Chyba przez szare masy Kasper, ktore go nie znaja a on chce zeby go poznaly. Wlasnie imo takie vocale i takie numery sa do tego najlepsze. Widac bardziej mu zalezy troche na kasie niz na dobrych produkcjach takij w jakie zaopatrzony byl poprzedni swietny wg mnie album.

Nikt sie nie pompuje, przynajmniej ja tego nie widzialem, ale poprostu nam szkoda, ze JOC robil kiedys naprawde swietne numery a teraz jest bida z nendza. Poniewaz czesc z nas jest fanami UK Trensu / Discovera, to oceniamy tworczosc JOCa wlasnie przez pryzmat wczesniejszych produkcji i mamy prawo wyrazic swoje niezadowolenie tym co robi teraz, zwlaszcza, ze z UK Trensem ma to tyle wspolnego co nic. I nie ma sie co pompowac jak to ujales. Poprostu takie sa fakty i juz.

bAchoR napisał(a):Kasper, Marciny myślą, ze producenci robią muzyke w czasie wolnym i nie czerpią z tego żadnych korzyści finansowych. Just for fun and good for pure, endless trance. (confused)


Rafal, tylko bez takich ciosow ponizej pasa :) To czy ktos robi muzyke cyz nie to juz sprawa osobista i sprawa ewentualnego talentu. Jesli JOC robil muzyke juz wczesniej i potrafil zrobic i zarobic na kawalkach wczesniejszych (dostal jakies 2 nagrody dla Irlandzkiego producenta i cos tam za Big Sky) to jakos dziwne ze teraz nalezy promowac sie przez bardziej zblizone kawalki do POPu niz do Trensu. Tym bardziej jesli ktos robi muzyke dla hasju glownie to mamy prawo takze to skomentowac i powiedziec czy to jest dobre czy nie.

Tak jak przytoczyl Johny samgo Kearneya. Jakos on nie robi kawalkow specjalnych z wyjcami :) Chociaz, tez nie mozna tego tak porownywac do konca bo to inny producent i tez robi to co chce. Nie mniej jednak nadal sie promuje, jest rozchwytywany. Robi dobre remixy do roznych kawalkow (nawet housowych) i co najlepsze potem udostepnia jest dla friko.

Kasper napisał(a):Dla kogo ma, więc grać? do ściany? Czyż nie na tym polega rola DJ'a?


W sumie moze do tych samych fanow co kiedys + nowych pozyskanych nowymi produkcjami, ale na wczesniejszym poziomie, czy nawet wyzszym, a nie nizszym. Mowie to jako jego fan i oczywiscie oceniajac poprzednie produkcje.

Kasper napisał(a):Może Armin czy też JoC od którego wyszliśmy w temacie ma właśnie taką wizję, tak się kierunkuje w swoim postępowaniu i taki ma indywidualny punkt widzenia w tym temacie?


No wlasnie moze maja. Przeciez mozemy to skomentowac i kazdy moze wyrazic swoja opinie na ten temat. Jednym sie podoba innym nie. Nie ma co podjudzac.

Kasper napisał(a):I obaj utknełi gdzieś w nijakości? Pomijając obecne dokonania w/w Armina, ich produkcje brzmią nijak przy klasykach jakie swego czasu serwował Armin. Ani Activa, ani Askew w swoich wcześniejszych dokonaniach ani tymbardziej we współczesnych nigdy nie zrobili utworu, który dziś uchodziłby za klasyk. Nie ubliżając ani jednemu ani drugiemu 10 na 10 zrobionych przez nich kawałków brzmi tak samo.


Przesadziles troche Kasper. Tak jak dla Ciebie produkcje Armina sa powiedzmy dobre a Askew i Activi nie za bardzo to na odwrot jest dla mnie. Pozatym, jak mogli utkanc gdzies w nijakoci? Widziales wypowiedzi na forum na temat DARMOWEGO kawalka askewa Vandalism? Nie pamietam, czy Stelmach czy Johny pisali, ze kawalek moze jest byc moze jednym z najlepszych w jego karierze. Ostatnie poczynania Activy tez zostaly bardzo dobrze przyjete. Nie wiem czy nie nalezy wspomniec tego ze Activa zostal zaproszony do nagrania Live As... Co w sumie Ci troche przeczy, bo przeciez gdyby byl nijaki, to nie wiem czy tak chetnie by go sluchali ludzie a powiem Ci ze w UK Activa gra prawie co tydzien i wszedzie jest bardzo dobrze przyjmowany.
Nie mniej jednak, Tobie sluchaczowi Trensu a nie UK Trensu czy technicznego grania, jak to sam czasem piszesz, nie podchodzi za bardzo ten rodzaj muzyki. Moge zrozumiec, ze czesc nagran dla Ciebie brzmi podobnie jak nie tak samo, bo przeciez producenci przewaznie uzywaja tych samych sampli w produkcji swoich numerow. Moze nie zawsze, ale jak cos juz zrobia to jakis czas na tym jada. Reguly nie ma, ale jednak. Nie chec tutaj robic porownan co i jak, to i ile, ale sam pewnie wiesz, ze 'inni' bardziej znani tez tak robia.

Kasper napisał(a):Ani Activa, ani Askew w swoich wcześniejszych dokonaniach ani tymbardziej we współczesnych nigdy nie zrobili utworu, który dziś uchodziłby za klasyk.


:D To dobre. A skad wiesz ze nie uchodzi za klasyk? Podac Ci przyklad klasyka ktory znasz na 100%? Chocby nawet do Yeke Yeke (John Askew Rework). Nawet sam Armin to gral swego czasu. Dla mnie ten kawalek jest ponadczasowy.
Pozatym to co dla Ciebie jest klasykiem, wcale nie musi byc dla drugiego. I na odwrot oczywiscie. Wiec, na jakiej podstawie stwierdzasz ze nie zzrobili klasykow?
Dla mnie Askew zrobil tyle swietnych, ponadczasowych, kawalkow, ze glowa mala. To, ze nie gra tego ani M.I.K.E., Armin, Tiesto, Markus itp to przeciez nic nie znaczy i wcale nie jest wyznacznikiem tego czy cos jest klasykiem czy nie.

Co do Activy zgadzam sie z IN w tym temacie. Ile on jest na scenie zeby jego kawalki byly okrzykiete klasykami? Dajmy mu troche wiecej czasu.

JohnnyKnoxville napisał(a):obieniu utwórów z wokalami, słodkich i melodyjnych, lekkich.... Których może słuchać jego mama czy tato bo są dla każdego.... I docierają do wszystkich


No wlasnie to jest tzw. komercja. Ale moze to lubi? Moze tego chce? Jesli tak to spoko. Szkoda ze nie robi tego co kiedys. Kropka.
Avatar użytkownika
sector
the king of bongo!
 
Wiek: 38
Skąd: /dev/null

Re: John O'Callaghan i jego 'nowy styl'

Postprzez Sisiek 15 kwi 2009, 22:41

sector napisał(a):Nie wiem czy nie nalezy wspomniec tego ze Activa zostal zaproszony do nagrania Live As...


Ładny temat podoba mi się , aż się zaczytałem :D Poziom popeliny na dobrym poziomie.
Activa do grania w Manieczkach też został zaproszony. Widzę nowe trendy. Ale to tak żartobliwie :D Nie obrażajcie Kaspy i Rafałka bo wyjątkowo mają racje. Kto to qrwa jest Activa ? Urwał się chyba spod budki z piwem i stwierdził że będzie robił muzyke. Jedyne dobre numery jakie od niego zanotowałem to Activa - Genetic i Restless. Ale pierwszy to brzmi jak Marcos a drugi to w sumie bez żadnego pomysłu ale to norma w uk dancowych produkcjach. Armin teraz jest skończony ale było nie było to zdecydowanie więcej zrobił dobrych wałków i zagrał wyśmienitych setów niż jakiś zawodnik co gra do kotleta w restauracjach w Manchesterze.
5-hydroksytryptamina | 3,4-dihydroksyfenyloetyloamina
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisiek
Let's Go Techno
 
Wiek: 39
Skąd: Kraina Złudzeń

Re: John O'Callaghan i jego 'nowy styl'

Postprzez bAchoR 18 kwi 2009, 8:35

Sisiek pięknie i właściwie streścił temat, który chciałem ując z Kaspą. Nic dodać i nic ująć.


niż jakiś zawodnik co gra do kotleta w restauracjach w Manchesterze.


xDDDD Aż mi gil z nosa wyleciał jak to przeczytałem. :D

Armin mimo swojej komercyjności i tak miażdzy tą niesprzedającą się (w imię $ i sławy), prawdziwie-czysto-tranceową UKową klike

Sisiek, dostajesz Soga :D (coś jak piwo)



Admin Marcin Szymkowski elegancko i dojrzale podszedł do sprawy. Również ładnie ujął prawde i też Sog :)


Jedynie Johny jeszcze ma chore filmy. Wyleczymy Cię z tego ;)
Dejan S. - Behind The Mountains (Original Mix) <3 <3 -> mój nowy przyjaciel.
bAchoR
Dwight Mayweather
 
Wiek: 37
Skąd: nigdzie i nigdy

Re: John O'Callaghan i jego 'nowy styl'

Postprzez TBk2000 18 kwi 2009, 18:39

Znowu ktos wplatal tego Armina w durna dyskusje ? Muzyczne odniesienia Activy do Armina to jakies nieporozumienie. Jak ten drugi nagrywal muzyke i cisnal sety z rasowym Trance, to ten pierwszy ganial jeszcze po podworku za pilka w obsikanych majtach, wiec co to za porownanie ? Ale o ile Activa nie moze pochwalic sie jakimis przelomowymi osiagnieciami w swojej karierze, o tyle Askew ma na swoim koncie sporo dobrych nomerow, ktore z pelnym szacunkiem mozna nazwac klasykami. Wiec nie uogolniaj Kasper i zachowaj troche tego trzezwego myslenia w stosunku do innych artystow, nie wszystko co UK jest zle.

Poza tym to temat o JOCu i jego nowym, festyniarskim stylu. Jak juz gdzies pisalem, nie on pierwszy i nie ostatni, ktory, mowiac w cudzyslowiu, "sprzedal sie". Chce robic kariere, chce byc slawny i miec kupe kasy, czego nie ukrywa i o czym wprost mowi. W czym problem ? Swiat sie przez to nie zawali. Nie bedzie typ pol zycia tyral na tech-ach dla ludzi, ktorzy i tak jego muze skroja z netu.
Avatar użytkownika
TBk2000
Allah Akbar !
 
Wiek: 42
Skąd: tak

Re: John O'Callaghan i jego 'nowy styl'

Postprzez Technik303 21 kwi 2009, 23:57

Piszecie niby o takiej kupie. Jaką to Armin i JOC zapodaje teraz. Wg mnie za czesto i na siłe robią kawałki z nowymi wokalistkami. Które za dobrego głosu nie mają :?: Wiele numerów vocal trance kopie dupsko przez wokal. A co do JOC, to traki wydane na Doorn Rotterdam i Marshmallow. To taka kupa ? Proszę Was nie uogólniajmy ;) Wg. mnie każdy z Was jakby miał okazje bardziej wypromować się przez jakiś vocal trance, to na pewno by z tego skorzystał. Chyba, że chcę pociskać ideologie i żyć w pseudo podziemiu okradając artystów :) Tak trafnie TBK2000 napisał :P
15.04.2011 Progressive Tunes @ LOFT Club / Wrocław
Deep in Progress
Tanie kasztany @ piwnica we Wrocławskim Wiksolocie ;)
Avatar użytkownika
Technik303
 
Skąd: WrocLove :P

Następna strona

Powrót do DJe/Producenci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron