Paul Kalkbrenner - "Berlin Calling OST"

Techno | BPitch Control | 2008

Powrót do Albumy/Kompilacje

Re: Paul Kalkbrenner - "Berlin Calling OST"

Postprzez Tulipan aka Nexus 29 kwi 2009, 0:31

nie jestem fanem takiej muzyki jednak film mocna mna kreci ciekawe kiedy na warszawe wejdzie... mozna byc sie ustawic na seans....
Kod: Zaznacz cały
peterhol9: ojjj tutaj nie ściągniesz nic niestety :( tutaj za to poczytasz o niezłych imprezach, ciastkach i ... wkleisz sety, których i tak nikt nie przesłucha :D :D
Avatar użytkownika
Tulipan aka Nexus
bania trwa nadal!
 
Wiek: 39
Skąd: Marki-Warszawa

Re: Paul Kalkbrenner - "Berlin Calling OST"

Postprzez JoseDiablo 29 kwi 2009, 20:43

na nadmiar czasu ostatnio nie narzekam, ale po usłyszeniu Sky And Sand w audycji Orkidei, nie wątpie, że warto go nieco poświęcić na przesłuchanie tego soundtracku.
Avatar użytkownika
JoseDiablo
 
Wiek: 38
Skąd: Krk

Re: Paul Kalkbrenner - "Berlin Calling OST"

Postprzez badzio 07 lip 2009, 20:05

Revlote petarda. chciałbym usłyszeć live.

poza tym come back do niemeickiej sceny dzięki temu albumowi.

revolte i aaron 10/10
badzio
 
Wiek: 36
Skąd: Bydgoszcz/Fordon

Re: Paul Kalkbrenner - "Berlin Calling OST"

Postprzez Qsi 08 lip 2009, 10:22

Wyjątkowy album, o sporym przekazie emocjonalnym i bardzo dużej mocy oddziaływania na ludzi, również zauważyłem pozornie dość ubogą kompozycję techniczną (warto zwrócić uwagę na skromną sekcję perkusyjną, jednak znakomicie wtapiającą się w bogate tło).
Jak widać na załączonym obrazku nie potrzeba miliarda dźwięków by zbudować głębię, witamy w świecie minimal techno :)

Moi faworyci to idealny na eventowo-namiotowy wschód słońca na świeżym powietrzu Square 1, rozkładający na łopatki zawsze i wszędzie Altes Kamuffel oraz kawałek, który za życia stał się legendą :) mianowicie Gebrünn Gebrünn, równie ciekawy i z mega bejslajnem we wspomnianej już aranżacji Kowalskiego!
... z resztą nie ma tym albumie numerów słabych!

Moją reakcją na występ Kalkbrennera live w sq, w którym tłukł głównie numery z Berlin Calling były zamknięte oczy i ręce w górze przez nie wiem 80% czasu jego trwania - stwierdzam zatem, że faktycznie coś może być w porównaniu tego materiału to wczesnego, prostego kompozycyjnie, ale jakże melodyjnego i wkręcającego trance'u (nie to co teraz, milion efektów, na siłe poprzycinane sample, i w sumie brak duszy :D )

Berlin Calling jednak tę duszę ma :)
10/10
Avatar użytkownika
Qsi
 

Re: Paul Kalkbrenner - "Berlin Calling OST"

Postprzez artur 04 sie 2009, 13:57

piękny album :) Na film do kina niestety nie dałem rady, ale pojawily sie w koncu polskie napisy w sieci do tego filmu, takze jest mozliwosc zobczenia go w domu :)

Co do faworyta hmmm wszystkie numery są dobre, jednak we mnie trafia najbardziej sky and sand i aaron. Miale zdziwko bo tiesto nawet grywal ten pierwszy o zamkach z piasku.

Co do filmu warto zobaczyc , jednak nie miażdży :) Scena jak Icarus je śniadanie w hotelowej restauracji po pigule jest dobra :D
Avatar użytkownika
artur
 
Wiek: 37
Skąd: Katowice/ Wrocław

Re: Paul Kalkbrenner - "Berlin Calling OST"

Postprzez Julius 05 sie 2009, 9:07

Nic nowego tutaj nie napiszę raczej, album wpadl mi w ręce dopiero niedawno, jako całośc bardzo pozytywnie oczywiscie, jesli chodzi o poszczególne kawałki Aaron, Azure, Gebrunn no i Sky and Sand, ktory mi osobiście bardzo kojarzy się ze stylem Moby'ego.
Julius
 
Wiek: 35
Skąd: Wrocław

Re: Paul Kalkbrenner - "Berlin Calling OST"

Postprzez yaper 21 sie 2009, 14:19

Album genialny w każdym calu - pozycja obowiązkowa dla każdego słuchacza szeroko pojętej elektroniki. Jak to musi brzmieć na dobrym soundsystemie :o Szkoda, że przegapiłem występ mistrza w SQ - musiało się dziać...
TRANCE ENGINEERING

"Bóg stworzył trance, a następnie człowieka, aby człowiek mógł słuchać trance, lepszego dzieła Bożego oczekiwać nie możemy(...)"

last.fm
Avatar użytkownika
yaper
dole
 
Wiek: 36
Skąd: Małopolska

Poprzednia strona

Powrót do Albumy/Kompilacje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości